Jest dobrze ale trzeba poprawić

  • 20.07.2014, 23:59
  • Mariusz Strzępek
Jest dobrze ale trzeba poprawić
Od kilku miesięcy radny powiatowy Grzegorz Haraśny toczy spór z Zarzędem Powiatu Tomaszowskiego, dotyczący konieczności likwidacji podwójnych pasów dojazdowych do ronda im. gen. Władysława Andersa. Według Haraśnego rondo jest "knotem" i stwarzania zagożenie dla osób poruszających się po nim. Co ciekawe zgadza się z nim członek Zarządu Powiatu twierdząc, że rondo jest "niewypałem". Na jednej z sesji przekonywał także, że trwa przygotowanie projektu przebudowy tego skrzyżowania, ponieważ on sam nie jest zwolennikiem "prowizorek". Na pytania: kiedy zlecono jego wykonanie nie potrafił znaleźć odpowiedzi.

 

Wodzińskiego w tym względzie wyręcza starosta Piotr Kagankiewicz, który w pisemnej odpowiedzi, udzielonej Haraśnemu stwierdza, że "Pwoat Tomaszowski" nie przewiduje żadnych inwestycji w obrębie tego skrzyżowania, w związku z tym nie może być mowy w angażowanie środków finansowych w jego przebudowę. 

 

Albo więc Andrzej Wodziński stwierdził na sesji nieprawdę, albo rzeczywiście wykonywano projekt, którego od samego początku nikt nie miał zamiaru zrealizować. Tak więc Haraśny i być może inni radni (np. z komisji rewizyjnej) mają kolejne pytanie, na które odpowiedzi powinni poszukać, bo to, że nie planuje się inwestycji, nie musi oznaczać, że wykonania projektu nie zlecono. A jesli tak się stało, to ktoś wykazał się wyjątkową niegospodarnością w zarządzaniau publicznymi pieniędzmi. 

 

W piśmie, skierowanym do Haraśnego, zwraca też uwagę swoisty duwalizm osobowościowy, Starosta jako urzędnik uważa, że radni nie mają racji i że omawiane rondo nie jest ani "knotem" ani też "niewypałem". Jako kierowca jednak jest zdania, że "że z uwagi na geometrię oraz niewielkie rozmiary skrzyżowania ruch na rondzie Andersa nie może odbywać się jednocześnie dwoma pasami". 

 

PS.

 

Na marginesie warto zwrócić uwagę, że generał Władysław Anders był osobą niezwykle dla Polski zasłużoną. Warto więc, pisząc nawet o rondzie jego imienia w urzędowych pismach, używać pełnego imienia i nazwiska wraz ze stopniem wojskowym. Stosowanie "skrótu myślowego" i użycie samego nazwiska, świadczy o braku osobistej kultury i szacunku dla osoby, która historii naszego kraju wstydu przecież nie przyniosła. 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jumbo
Jumbo 20.07.2014, 20:57
A może należy nauczys sie jedpzdzic po rondzie? Korzystam codziennie z tego rosną i to za każdym razem z lewego pasa. Trzeba wiedzieć kiedy mozna jechać z lewego a kiedy z prawego pasa. Może szkoły jazdy powinny zwiększyć ilośc godzin takie nauki?
kiki
kiki 20.07.2014, 13:33
Ho, ho....dziadzio, stary przedwojenny szofer rzekł : po co psuć jak jest dobrze.
I...ma rację, bo na rondzie zawsze ma pierwszeństwo ten z prawej strony.

Na rondzie, po to ma się gały by dobrze patrzały.

A łeb nie od parady a od myślenia.

Puścić kierowców na rondo w Paryżu to się pozabijają.

Tomaszów to wiocha, i co tu wymagać jak pierwsze kroki nauki jazdy pojazdami większość zaczynała od robienia kółek taczką wokół kieratu za stodołą !!!
20.07.2014, 15:44
Jeżeli piszesz o skrzyżowaniu na placu Charles de Gaulle czy przy łuku triumfalnym to nie jest to rondo tylko zwykłe skrzyżowanie równorzędne a że wokół tegoż łuku to tak skonstruowane drogi nigdzie nie ma tam znaków C-12 ani C-7
jp
jp 20.07.2014, 13:33
Zawodowy kierowca.Panowie to rondo jest w porządku tylko Wy chyba nie znacie przepisów i nie umiecie po nim jezdzić .Druga sprawa to gdzie byliście jak był przedstawiony projekt?Można było wtedy pas jezdni poszerzyć o 1m i wtedy byłoby dobrze, a teraz to już za po ptakach.Czas się zastanowić i przestać wydawać bezmyślnie pieniądze z naszych podatków.Ja widzę jeszcze jeden powód tej incjatywy -WYBORY.
qwert2118
qwert2118 21.07.2014, 08:35
To rondo nie jest w porządku - chyba, że założymy, że wszyscy w Tomaszowie przesiądą się do fiatów seicento.
Natomiast po tym rondzie jeżdżą też inne auta - w tym busy, autobusy i samochody ciężarowe. I przez to właśnie to rondo nie nadaje się pod 2 pasy ruchu.
Kierowca
Kierowca 20.07.2014, 12:51
A ja korzystam z lewego pasa wjazdu i patrzę jak buraki stoją w rzędzie na prawym pasie i nie wiedzą co się dzieję jak wjeżdżam swobodnie jako pierwszy na rondo, a oni stoją i stoją i czekają nie wiadomo właściwie na co. Fakt jest taki, że rondo jest nie wymiarowe i ten cały starosta takimi stwierdzeniami widać, że ma niewymiarowy móżdżek. Rondo do poprawy, koniecznie powinny być wydzielone pasy dla zjeżających pierwszym zjazdem. A także rondo należy powiększyć, tak aby dwa pasy były rzeczywiste, a nie tylko w teorii. A tego bezmózga który to projektował i zatwierdził powinni obciążyć całą przebudową. Niech kretyn do końca życia spłaca swoją głupotę. Byłaby to nauczka na przyszłość dla innych pseudo projektantów i wykonawców!!!
EOP
EOP 20.07.2014, 12:06
Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.
Dla nieumiejących jeździć tomaszowiaków rondo stanowi kwadrtaturę koła - w Tomaszowie i w innych miastach.

Pozostałe