Prosto w motocyklistę. Tragiczny wypadek na Spalskiej

  • 21.04.2018, 15:32
  • Mariusz Strzępek
Prosto w motocyklistę. Tragiczny wypadek na Spalskiej
Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty doszło w piątek, 20 kwietnia, około godz. 18 na skrzyżowaniu ulic Spalskiej i Sosnowej w Tomaszowie Mazowieckim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, 44-letni kierowca samochodu osobowego marki Volvo wyjeżdżając z ulicy Sosnowej nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, jadącemu ulicą Spalską. Na skutek zderzenia 32-letni motocyklista został ciężko ranny. Został odtransportowany do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Lekarzom nie udało się go niestety uratować. Mężczyzna w sobotę zmarł. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.
 


 
Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dobrze sędziujecie
dobrze sędziujecie 05.05.2018, 07:56
Sytuacja sprzed 2 lat. Żona sąsiada skręcała w lewo na skrzyżowaniu Spalska/Szczęśliwa. Jechała od strony Spały, była na drodze z pierwszeństwem. Nie spojrzała w lusterko bo "oczywiste, że na skrzyżowaniu nikt jej nie będzie mijał". A właśnie jakiś ynteligent się zabrał za wyprzedzanie. Sytuacja niby klarowna, policja i zonk. Gościu dostał kwita za wyprzedzanie na skrzyżowaniu ale winna kolizji była żona sąsiada. Policjant powiedział "pani może być nierozważna, a lusterka są po to aby sprawdzać czy z tyłu nie jedzie głupi".

Sytuacja druga: kilka lat temu mojego brata potrącił kierowca na rondzie Andersa. Brat rowerem z Orzeszkowej wjeżdżał na rondo a z Legionów dziadek złomem na pełnym gazie na rondo się ładuje. Policja przyjechała a dziadek "Jak ten gnojek zap....lał". Policjant mu wytłumaczył, że ten gnojek mógł jechać nawet 300km/h a Pan powinien mu ustąpić bo był na rondzie.

Także Panie W. tyle lat się udawało bez prawka śmigać, wielokrotnie śmiałeś się z tego że robić nie będziesz bo nie potrzebne... Szkoda tylko Rafała :(
Maniek
Maniek 24.04.2018, 22:47
Odnoszę wrażenie, że część komentujących nie wie o czym pisze. Kierujący Volvo wyjeżdżając z drogi podporządkowane miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa przejazdu motocykliści i tyle, choć by czysto hipotetycznie kierujący motorem jechał np. 130 km/h i był kompletnie pijany i nie miał uprawnień do kierowania to i tak całą winę ponosi kierujący volvo ponieważ nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, gdyby kierowca motocykla przeżył to wówczas poniósł by karę za jazdę w stanie netrzezwosci, brak uprawnień i przekroczenie prędkości ale sprawca wypadku był by nadal kierujący volvo i miało by to dla niego o tyle znaczenie ze w sądzie teoretycznie mógł by liczyć na lagodniejsza karę i tyle.
Silv
Silv 25.04.2018, 07:50
I tu się mylisz drogi kolego..Jesli jechał by 130 to winną mógł by zostać obalony właśnie kierowca motoru.... Wszystko zależy od interpretacji sędziego...
Natomiast faktem jest, że większości przypadków winne obarczają tego co wymusił pierwszeństwo ...
Maniek
Maniek 25.04.2018, 08:45
Jesteś w stanie podeprzeć to chociaż jednym prawomocnym wyrokiem ? Sędzia to podejmuje decyzje co najwyżej na podstawie opinii biegłych więc w tego typu sprawach to tak naprawdę biegły "wyda wyrok". Nie spotkałem się jeszcze z wyrokiem wskazującym na sprawstwo wypadku w przypadku jaki opisujesz, po to są badania lekarskie w tym badania wzroku aby dostrzec nadjeżdżający pojazd bez względu na jego prędkość żaden motocykl nie rozwija takiej prędkości aby nie było go widać. Co innego jeśli rzecz się dzieje w nocy i brak jest oświetlenia - wówczas sprawcą jest jadący motocyklem. Jeśli będziesz zainteresowany mogę podać całą linię orzeczniczą wskazującą na bezsporne sprawstwo naszego hipotetycznego kierującego volvo.
Silv
Silv 30.04.2018, 08:39
Hm wiesz wyrok wydaje sędzia... Na papierze jest sędzia.. Wyrok jest wydawany po zasięgnięciu opinii biegłego , ale to nie biegły wydaje tylko sędzia...
Czyli uważasz, że ktoś kto przekroczył znacząco prędkość nie jest niczemu winny ? Ciekawa interpretacja... ale pozwól, że ją obalę jeśli pojazd A wyjechał z pkt oddalonego o 300 m i rozwinął się do 80KM/h to w punkcie kulminacyjnym pokonywał prędkość 22,2m na sekundę wie natomiast jeśli prędkość była by w graniach 160 km/h to już było by ok 50 m na sekundę więc wybacz mój drogi ale prędkość ma duże znaczenie... ale dla przykładu xj6 do 100 rozwija się w niecałe 4 sekundy wiesz ile to jest? Więc przestań twierdzić, że prędkość jest nie groźna i żebyś miał świadomość nie twierdzę, że kierowca volvo nie zawinił ...Po prostu wkurzają mnie takie interpretacje "gość winny był mi kasę to na pewno był winny", "on był oszustem to jest winny". Winnym jest bo wymusił pierwszeństwo natomiast czy motocyklista jest winny wszystko zależy od prędkości jaką się poruszał a chyba nie muszę mówić jak na tamtym odcinku jeżdżą motocykliści ?
Z
Maniek
Maniek 30.04.2018, 10:14
Czysto teoretycznie wydaje Sędzia ale na podstawie opinii biegłego. Nie spotkałem się z przypadkiem gdzie biegły wskazuje winnego powiedzmy Kowalskiego a Sąd stwierdza, że winny jest Iksiński. Oczywiście strona postępowania może się z opinią biegłego nie zgodzić i wnieść o powołanie innego. Ktoś kto przekroczył prędkość zgodnie z prawem jest sprawcą wykroczenia i tylko wykroczenia. Powodem wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu a nie przekroczenie prędkości. Jeśli kierujący motocyklem by przeżył wówczas po udowodnieniu mu przekroczenia prędkości został by za to wykroczenie ukarany ale nadal nie był by sprawcą wypadku. Analogiczna sytuacja była by gdyby jechał w stanie nietrzeźwości, został by ukarany za jazdę w stanie nietrzeźwości ale nadal nie był sprawcą wypadku. Wszystkie te czysto hipotetyczne okoliczności jak przekroczenie prędkości, kierowanie w stanie nietrzeźwości czy bez uprawnień miały by oczywiście znaczenia na etapie postępowania i przy ewentualnym wymierzaniu kary przez Sąd ale sprawcą ale sprawstwo wypadku nadal jest jasne. Wypadek spowodował ten kto nie ustąpił pierwszeństwa. Z jakąkolwiek realnie możliwą prędkością nie jechał by kierujący motocyklem to i tak nadal go widać w słoneczny dzień a do tego dobrze słychać. Pomijam, że widoczność przez drzewa i parkujące samochody jest w tym miejscu ograniczona i to nie raz bardzo mocno i to chyba jedyna linia obrony kierującego Volvo.
obi
obi 23.04.2018, 20:36
do Artura Skowrońskiego-nie sadzę ,żeby pan miał ważną informację .
Z pewnością jest Pan obdarzony ogromną empatią, żeby w tym czasie, tuż po tragedii, mówić rodzinie o odszkodowaniu.Mają na to czas.Pozwól im dojść do siebie
Też przeżyłam takich natrętów
fctm
fctm 23.04.2018, 12:11
Czytając komentarze dochodzę do wniosku że deficyt biegłym sądowych w zakresie wypadków drogowych nam nie grozi hahaha.
Żal człowieka a sprawca wypadku powinien za to oczywiście surowo odpowiedzieć kiedy sprawa już będzie zbadana.
100 lat - w więzieniu.
100 lat - w więzieniu. 23.04.2018, 09:01
Oto życzenia imieninowe dla sprawcy.
he-man
he-man 23.04.2018, 07:45
Zginął człowiek a wy się tu kłócicie kto ile jechał i ile komu był winien pieniędzy. Tragedia i dla jednego i dla drugiego. Motocykle pędzące po mieście są problemem. Nie od dziś. Szaleją na tych swoich rumakach nie zdając sobie sprawy, że tą brawurą najwięcej smutków i problemów przysparzają nie sobie ale własnym rodzinom i ludziom całkiem obcym, którzy mieli pecha spotkać ich na swojej drodze. Bo w spotkaniu samochód-motocykl zawsze kierujący motocyklem przegra. Więc jak oni sami nie zachowają rozsądku to żadne przepisy ty nie pomogą
Iiiiii...
Iiiiii... 24.04.2018, 10:27
toi niestety prawda !!!
Jakt to tragedia dla jednego i drugiego?
Jakt to tragedia dla jednego i drugiego? 23.04.2018, 09:15
Tragedia jest tylko dla rodziny zmarłego! Śmierć młodego czlowieka, odwołane wesele, olbrzymie straty finansowe... Dla sprawcy nie jest to żadna tragedia. Raczej pewien symbol sprawiedliwości. Jeździć bez uprawnień? Dla takich drogowych bandytów nie ma dość strasznej kary!
Snarki
Snarki 28.04.2018, 10:52
Jaki Ty jesteś ograniczony to masakra.Straty finansowe...no naprawdę to jest to ,co jest najważniejsze...
Wyrazy współczucia dla obu rodzin.
Silv
Silv 23.04.2018, 09:29
Nie jest tragedia ? Tragedia jest zawsze dla obu rodzin w takim wypadku..
Tak tak.
Tak tak. 23.04.2018, 09:34
Znam sprawcę i wiem, co sobą reprezentował. Jego połowica także.
NIE dla motoryzacji
NIE dla motoryzacji 23.04.2018, 04:08
Ograniczenie ruchu samochodów w centrum, zakaz dla motocykli w całej Polsce i coraz więcej udogodnien dla rowerów! Tak by było najlepiej.

Komunikacja prywatna to powinien być tylko rower w mieście.

Tej zimy kupiłem w dużej promocji w hiszpańskiej sieciowce Pull & Beer cztery krótki. Żadnej nie znosiłem w Polsce na tyle by wymagała prania... Ani jednej.

Był jeden tydzień podczas którego było tak zimno, że nie jeździłem na rowerze. Tylko jeden.

I tak co zimy. Są coraz krótsze i coraz cieplejsze.

Naprawdę w Polsce nie ma poważnych argumentów na rzecz tak dużej prywatnej motoryzacji.

Tym bardziej że to są głównie marki niemieckie i japońskie czyli krajów które rozpętała II wojnę światową, naszych oprawców. Wszystkie koncerny rozwinęły się właśnie wtedy.
Czy moze ktos wyjaśnić
Czy moze ktos wyjaśnić 23.04.2018, 01:26
Kim jest ten kierujacy z volvo?? Skad jest znany tylu ludziom?
Quick
Quick 23.04.2018, 23:02
Dla mnie sprawa wygląda tak,że szkodniki społeczne powinny być odstrzeliwane w czynie społecznym jak chora zwierzyna.Po odstrzeleniu idziesz do urzędu i zgłaszasz usunięcie szkodnika celem zdjęcia go z ewidencji społecznej.
m&m
m&m 25.04.2018, 15:13
Ciekawe jakby Ciebie ktoś uznał za szkodnika g swojego mniemania. Po co pieprzyć takie głupoty??
Silv
Silv 24.04.2018, 09:06
Kierowa auta był szkodnikiem ale czy w tym wypadku tylko on zawinił ? Bez sprawdzenia drogi hamowania motoru, pomiarów nie da się jednoznacznie określić dlaczego ? Ano jeśli wyjechał z serwisu może chciał sprawdzić jak maszyna działa ale faktem jest, że jest zbyt mało danych by jednocześnie określić kto zawinił czy tylko kierowca auta czy również motoru...
Słyszałem na mieście,
Słyszałem na mieście, 24.04.2018, 10:34
że motocyklista był pracownikiem Mobile Complex. Jeśli to prawda, nie miałby czego sprawdzać. Po prostu wyjechał z pracy.
Silv
Silv 24.04.2018, 12:48
A ja słyszałem ze mobile-complex otwarte jest do 17 a nie słyszałem aby tak w piątki ludzie robili dodatkowe nadgodziny a szczególnie w takiej sytuacji jak on był..
Powtórzę raz jeszcze tragedia zawsze dotyczy 2 rodzin... natomiast rodzinna, znajomi jednej strony będą obarczać drugą ... Zbyt mało danych byśmy mogli faktycznie jasno stwierdzić, kto jest winny.
Bo A wymusił pierwszeństwo
Bo B jechał szybciej niż powinien - wskazówka zatrzymana na 54 to również jest przekroczenie prędkości ile było w momencie dojazdu do momentu hamowania ?
to nie jest fifty - fifty
to nie jest fifty - fifty 24.04.2018, 14:50
jeśli nawet motocyklista przekroczył prędkość, to w jakiejś części będzie wpółwinny. Nie będzie to jednak współwina rozłożona po połowie. Większą winę ponosi kierowca volvo.
Silv
Silv 25.04.2018, 07:52
Nigdy nie jest 50:50... w każdym wypadku jedna strona bardziej przyczynia się niż druga....
Rysiek
Rysiek 24.04.2018, 12:02
Ludzie dziś na rynku też gadają że ślub jego siostry się nie odbył, na którym poszkodowany motocyklista miał być świadkiem pary młodej.
To fachowiec.
To fachowiec. 23.04.2018, 08:59
Od robienia długów. Nieściągalnych.
Doigrał się, arcyłotrzyk z volvo.
Doigrał się, arcyłotrzyk z volvo. 22.04.2018, 20:45
Przez lata oszukiwał ludzi w Tomaszowie i okolicach, a teraz pozbawił życia niewinnego chłopaka, który wczoraj miał się bawić na weselu swej siostry. Oszust z volvo powinien zgnić w mamrze. Przynajmniej nikogo wiecej już by nie oszukał. Szkoda tylko, że rodzina zmarłego nie uzyska żadnego odszkodowania. Tak jak ja już nigdy nie odzyskam od niego należnych pieniędzy. Przecież on teoretycznie nic nie ma...
PK
PK 22.04.2018, 19:50
Baran Volvo wymusił i jakie wyjaśnianie okoliczności?
Byliśmy przy tym. Motocyklista dopiero z bramy wyjechał i prędkości nie miał.
Silv
Silv 23.04.2018, 09:27
Jeśli dopiero co wyjechał z bramy to faktycznie kierowca volvo mógł go nie widzieć...
Kris
Kris 22.04.2018, 18:20
Sadze ze jakies nagranie z kamer w okolicy by zweryfikowalo ile jechal .pozdro
66
66 22.04.2018, 15:22
Volvo winne ale z nienawisci do motorow oczerniaja motocykliste..Szok idioci..
Ochrona życia ludzi przede wszystkim!
Ochrona życia ludzi przede wszystkim! 22.04.2018, 17:14
Gdyby motocyklista jechał dopuszczalną prędkością żyłby, a kierowcy auta i jego rodzinie oszczędzilby wielu problemów. Jeśli pójdzie siedzieć to będzie dramat nie tylko dla niego. Bo co? Bo słońce go oslepilo i nie zauważył wyskakujacego z za skrzyżowania 150 km/h wariata?
Mogło to się zdążyć każdemu z nas.

Do ilu tragedii jeszcze musi dojść by wycofać wszelkie motocykle z dróg publicznych? To jest śmiercionośne hobby.

Tak, tak, tak oni wszyscy w całej Polsce kupują tylko po to by po torze w Poznaniu czy w Kielcach jeździć.
Gdy odjeżdżają nigdy nie przekraczają 50 km / h...

Skoro ogranicza się prawa myśliwym ws polowań na zwierzęta, dlaczego mamy tolerować motocyklistów zabijajacych ludzi?

To jest elektorat niePiSowski, więc podczas drugiej kadencji powinni zastrzyc prawo. NiePiSowski nie dlatego, że zarabia nie wiadomo ile. Przeciwnie. To aspirujacy plebs, który otoczeniu coś chce pokazać. Oni mimo, że to nie jest w ich interesie głosują na te paeudomodernizacyjne ugrupowania. Im radykalniejsze tym lepiej.

W innych obszarach to jest pierwsza ekipa która nie boi się mocnych posunięć. Powinni pojechać po bandzie i teraz. Następcy będą się do tego odnosić. A ludzie przez lata dobrze wspominać.
S.
S. 22.04.2018, 18:06
Proszę się nie wypowiadać, jeżeli się nie zna okoliczności. Spuśćmy kurtynę milczenia i proszę oszczędzić rodzinie zmarłego wysnuwanie wniosków jeżeli tak naprawdę NIC się o sprawie nie wie.
Ramzes
Ramzes 22.04.2018, 10:56
To dla wszystkich co nic nie wiedza a sie popisują swoimi teoriami licznik zatrzymał sie na 54km/h a gość z Volvo nie powinien widzieć świata przez najbliższy pare lat!!!!dramat rodziny nie do ogarnięcia
Silv
Silv 23.04.2018, 09:25
Zatrzymał bo zapewne hamował... więc prędkość i tak była znacząco wyższa...
Motocyklista
Motocyklista 23.04.2018, 09:32
prawdopodobnie wyjechał z Mobile Complex, więc jak wielkiej prędkości mógł nabrać na odcinku do Sosnowej?
znając moce tego typu pojazdów
znając moce tego typu pojazdów 24.04.2018, 10:26
i na ogół głupotę ich użytkowników dużą a nawet bardzo dużą. Tym bardziej że pewnie chciał wypróbować maszynę po wizycie w serwisie.
♥
23.04.2018, 13:34
Pomyliły ci się skrzyżowania. Na ul.Sosnowej nie ma żadnego Mobile Complex. Mobile Complex znajduje sie na następnym skrzyżowani ul.Spalskiej z ul.Szczęśliwą.
Nic mi się nie pomyliło.
Nic mi się nie pomyliło. 23.04.2018, 14:51
Wyraźnie napisąłem, że prawdopodobnie wyjechał z Mobile Complex, więc jak na tak krótkim odcinku (do skrzyżówania Spalskiej z Sosnową) mógł rozpędzić się do kosmicznej prędkości? Wg mnie jechał niezbyt szybko. Może właśnie te 54 km/h.
Silv
Silv 23.04.2018, 15:38
Jeśli jechał by 54 km to około 15 m/s jakoś nie wydaje mnie się, że osoba jechała tak wolno skoro dopiero co wyjechał z tamtego miejsca...
Psikuta bez s
Psikuta bez s 22.04.2018, 11:07
Jesli licznik zatrzymal sie na 54 km/h to wcale nie jest powiedziane ze tyle jechal
Znalem zmarlego
Znalem zmarlego 21.04.2018, 22:01
Jeden i drugi bez uprawnień.
Rafał G
Rafał G 21.04.2018, 21:33
Do redakcji po przeczytaniu usunąć posiadam zdjęcia z tego wypadku
hehe
hehe 21.04.2018, 18:13
Do autora tego tekstu:
Pójdźcie proszę na jakieś szkolenie z podstaw pisania.
Najpierw piszesz, że kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście po czym na końcu: "Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia."

To w końcu wiadomo czy nie?
21.04.2018, 18:59
Okoliczności zdarzenia to określenie szersze niż tylko samo wymuszenie pierwszeństwa. To także cała złożona sytuacja w jakiej do niego doszło. Badania techniczne obu pojazdów. Sprawdzenie kierowców na obecność środków odurzających. Opinie biegłych rzeczoznawców. Mamy tu wypadek ze skutkiem śmiertelnym. To poszukiwania i przesłuchania świadków. Na przykład policja sprawdzić może, czy kierowca samochodu nie zasłabł, albo czy nie rozmaiwał przez telefon. Jego wyjaśnienie nie opiera się tylko na samym stwierdzeniu kto jaką drogą jechał. Okoliczności mają znaczenie przy uznaniu stopnia winy i poziomu kary. Chciałeś być złośliwy okazałeś się niemądry
Quick
Quick 23.04.2018, 23:07
Chyba pan Mariusz żartuje twierdząc,że będą wnikliwe dochodzenia.Policja zwyczajnie zrobi co muszą i koniec na tym.Jak zwykle zresztą.
?
? 21.04.2018, 17:01
Ciekawe ile jechal ten motocyklista z pierwszenstwem? Caly czas tylko slychac i widac jak jeżdżą po mieście łamiąc wszystkie ograniczenia prędkości. A później tragedia bo samochód nie ustąpił pierwszeństwa jak nagle nie wiadomo skąd pojawia sie motocyklista pędzący grubo ponad 100!
Hubert Telus
Hubert Telus 22.04.2018, 00:02
Oczywiście jak wypadek z udziałem motocyklisty to pewnie mimo wszystko jego wina bo każdy jedzie GRUBO PONAD 100 PO MIEŚCIE! Bardziej prymitywnego sposobu myślenia nie można było pokazać.
To prawda
To prawda 21.04.2018, 23:57
To samo miałem napisać, ale Mariusz znowu się wyciszam, bo boję się problemów. Dziękuję za współpracę.

Jechalby normalnie - 50 km / h przeżyłby. Bardzo źle to zabrzmi, ale zginął na własne życzenie. Te motocykle to jest po prostu masakra.

MASAKRA.

A będzie jeszcze gorzej bo sprzęt coraz tańszy. Nawet za 2 tysiące można już kupić maszynę która rozpędza się do 220 km / h

DRAMAT

I się uśmiechają, myślą że to imponuje komuś.

Z samochodami już się trochę uspokoiło, 50 km/h jest przez większość respektowane. To przyszlo to :(
Zorientowany
Zorientowany 21.04.2018, 17:45
Motocyklista jechał normalną prędkością. Nie piratował. Miał po prostu pecha, że ktoś mu wymusił pierszeństwo. Niestety skończyło się tragicznie.
♥
21.04.2018, 16:24
Kilka lat temu na przejściu dla pieszych na tym samym skrzyżowaniu została potrącona kobieta, która w wyniku tego wypadku też zmarła..
kurczak
kurczak 21.04.2018, 16:23
tego kierowcę volvo bez prawa jazdy powinni skazać na dożywocie chyba że ktoś inny się z nim rozprawi
:(
:( 21.04.2018, 23:59
To jest wyzwanie do samosądu. Na kim? Na człowieku który móg nie zauważyć pędzą ego motocyklisty?
/
/ 21.04.2018, 15:45
Zmień sobie Wolvo na V w leadzie

Pozostałe