To się w głowie nie mieści

  • 20.04.2018, 19:11
To się w głowie nie mieści
Od lat mówiło się o tym, że tomaszowscy działkowcy spalają w swoich małych ogródkach wszelkiego rodzaju odpady, głównie uschnięte liście, trawę, oraz gałęzie. Są dni, kiedy nad ogródkami działkowymi unosi się gęsty dym. Ma to miejsce szczególnie wiosną i jesienią. Radna Powiatu Tomaszowskiego, Bogna Hes wystąpiła jakiś czas temu do Prezydenta Miasta z prośbą o przeprowadzenie wiosennej zbiórki odpadów. Argumentowała, że działania takie wpisują sie doskonale w walkę z lokalnym smogiem.

Prezydent uznał, że pomysł jest dobry i w poniedziałek    Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przeprowadził taką zbiórkę. Miały być liście, gałęzie i skoszona trawa... Zamiast nich pojawiły się kanapy, dywany, lodówki, opony, telewizory i zużyte monitory do komputerów.... I to mimo, że ZDiUM zastrzegał sobie, że sprzątanie nie dotyczy śmieci wielkogabarytowych.

 

- Apelujemy tylko by nie wyrzucać odpadów wielkogabarytowych, rozbiórkowych czy elektrośmieci, gdyż nie mamy możliwości technicznych odbioru tego typu odpadów. Takie śmieci należy przekazywać do PSZOK przy ul. Majowej. Niestety zdarza się, że osoby, które nie są działkowcami, wykorzystują sytuację i nocą podrzucają na działki śmieci. Dobrze chociaż, że nie trafią one do lasu czy naszych płuc - mówi zastępca dyrektora ZDiUM Tomasz Surmański

 

 

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JIII S
JIII S 23.04.2018, 10:49
Krótko mówiąc,,ja pier.......,, Nie wierzę !! Ciekawe czym jeszcze palą działkowcy...
♥
23.04.2018, 13:44
Lodówki i okien nie da rady spalić, więc to nie są śmieci do spalenia. Mieszkańcy bloków przy ul. Panfil działki pozamieniali na składowisko śmieci.
vlad_palovnick
vlad_palovnick 22.04.2018, 00:05
Znam osobiście trzech działkowców. Żaden nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
MezoFan
MezoFan 23.04.2018, 22:51
Ale jego głos liczy się tak samo jak Twój :)!
dyziol0
dyziol0 21.04.2018, 00:21
Dziękujemy działkowcom za "upiekszenie" krajobrazu. Wdzięczni mieszkańcy dzielnicy!!!!!!
Sryzio
Sryzio 23.04.2018, 17:52
Ktoś tu zapomniał, że mieszkańcy dzielnicy sami dosłownie "dorzucili" się do upiększenia jakże pięknej natury.... byłem naocznym świadkiem 2 takich akcji... Co za hipokryzja...
Rodzic
Rodzic 20.04.2018, 22:19
Elektrośmieci chętnie odbiera SP12. Wystarczy skontaktować się z sekretariatem. Umawiają się na termin i zabierają. Wymieniają wszystko na nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Pozostałe