WiK Pol Tour 2014 Łódź: Pięciu Tomaszowian w fazie pucharowej

  • 07.06.2014, 23:10
  • bartek28tm
WiK Pol Tour 2014 Łódź: Pięciu Tomaszowian w fazie pucharowej
W dniu dzisiejszy rozpoczęły się kolejce zawody z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2014. Zmagania odbywają się w Łodzi. W gronie najlepszych w Polsce bilardzistów znalazło się aż ośmiu Tomaszowian.

Uczestników podzielono na szesnaście grup. Bilardziści walczą  w odmianie 9 - bil. Najlepszych 32 uzyskało awans do niedzielnej fazy pucharowej.

 

Do grupy pierwszej przydzielono Mikołaja Ząbeckiego. Zawodnik UKS 13 Joker z czterech swoich pojedynków wygrał dwa, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Mikołaj tym samym pożegnał się z zawodami.

 

W grupie czwartej rywalizował Michał Bierzgalski (UKS 13 Joker). Tomaszowianin z bilansem 1:3 zajął ostatnie miejsce i  podobnie jak Mikołaj, na udział w niedzielnej rywalizacji nie miał co liczyć.

 

Dobrą serię gier naszych bilardzistów  rozpoczął Michał Czarnecki (Dachy Lipiński), który znalazł się w grupie 5. Cztery wygrane pojedynki na cztery rozegrane dały Michałowi pierwsze miejsce i spokojny awans do fazy pucharowej.

 

Z grypy 6 awans wywalczył także Piotr Ostrowski (Dachy Lipiński). Piotrek do rozegrania miał tylko trzy potyczki. Zawodnik wygrał dwie z nich i zajął drugie miejsce dające prawo gry w gronie najlepszych 32 bilardzistów turnieju.

 

W grupie 7 występował obrońca tytułu mistrozwskiego Mariusz Skoneczny. Bilardzista Dachy Lipiński nie dał szans rywalom, kończąc fazę grupową bilansem 3:0 i awansem do kolejne rundy.

 

Grupa 9 to pojedynku Kacpra Storczyka (UKS 13 Joker). Kacper skończył pierwszą fazę bilansem 2:1 i pierwszym miejscem. 

 

Wyniku klubowego kolegi nie powtórzył Adrian Dela. Dela zakończył turniej na  trzecim miejscu fazie grupowej. Bilans Tomaszowianina to 2 zwycięstwa i 2 porażki.

 

Fantastycznie w grupie 14 spisał się Adam Skoneczny. Cztery zwycięstwa w czterech grach pozwoliło oczywiście na zajęcie Adamowi pierwszego miejsca i awans do najlepsze 32 bilardzistów w turnieju.

 

 

Już jutro odbędzie sie faza pucharowa systemem K.O. Drabinka jest niezwykle ciekawa, szczęgólnie jej dolna część. Już w drugiej rundzie możemy obejrzeć pojedynek Mariusz Skonecznego z Piotrem Ostrowskim. Natomiast w ćwierćfinale może dojść do bratobójczego pojedynku Mariusza i Adama Skonecznych.

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe