Obywatelski budżet województwa łódzkiego. Co, jak i kiedy?

  • 18.04.2018, 19:48
  • Joanna Sztymelska
Obywatelski budżet województwa łódzkiego. Co, jak i kiedy?
We wtorek, 17 kwietnia 2018 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Moroz-Gołacka z Referatu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Urzędzie Marszałkowskim. Opowiedziała o zmianach w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego.

Celem spotkania było zapoznanie mieszkańców naszego miasta z warunkami składania wniosków i zachęcenie do ich składania. Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy to dla realizacji projektów przeznaczona została kwota 5 milionów złotych. Zarząd Województwa Łódzkiego zwiększył obecnie tę kwotę do 8 milionów złotych.


Projekt zadania może złożyć każdy mieszkaniec województwa jeśli chodzi o zadanie ogólnowojewódzkie, a jeśli chodzi o zadanie subregionalne, musi to być mieszkaniec danego subregionu. Musi zdobyć poparcie 50 innych mieszkańców.


 


Spotkania dotyczące Budżetu Obywatelskiego odbywać się będą w różnych miastach  województwa łódzkiego. W Tomaszowie Mazowieckim było dość duże zainteresowanie. W spotkaniu udział wziął też z radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, równocześnie członek Kapituły oceniającej wnioski, Arkadiusz Gajewski.


- Bardzo gorąco zachęcam i przypominam, że od wczoraj, od 16 kwietnia rozpoczęło się przyjmowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do kontaktu z urzędnikami, specjalnym zespołem w Urzędzie Marszałkowskim, który zajmuje się tym tematem, czyli zespołem ds. Budżetu Obywatelskiego. Ja, jako w zeszłym roku członek Kapituły oceniającej wnioski, być może w tym roku też będę w tym procesie oceny uczestniczył, służę pomocą, wskazówkami i jestem otwarty do współpracy, pomocy  każdemu, kto w tej, drugiej już, rozwiniętej, poprawionej edycji Budżetu Obywatelskiego naszego Sejmiku chce wziąć udział. Jeszcze raz do tego serdecznie zapraszam - mówi radny.  

 

Projekty w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego można zgłaszać od 16 kwietnia 2018 roku do 16 maja 2018 roku. Głosowanie odbędzie się w październiku. Jak podkreślają przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, tym razem będzie więcej udogodnień, dzięki którym mieszkańcy będą mogli sprawniej przedstawiać swoje pomysły.

 

Składanie wniosków jest bardzo proste a formularz nie jest skomplikowany. Pracownicy naszego Urzędu chętnie doradzą i służą wszelką pomocą osobomchcącym złożyć wniosek. Można do naz zadzwnić zarówno z pierwszym pomysłem, jak i przesłąć gotowy formularz do konsultacji, abyśmy sprawdzili, czy spełnia wszelkie wymogi formalne i merytoryczne - wyjaśnia Katarzyna Moroz Gołacka z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. 

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a, ja zapytam O Budzet obywatelski miejski!
a, ja zapytam O Budzet obywatelski miejski! 19.04.2018, 09:42
Swgo czasu ogloszono , ze remont Ulic Kombatantow i Ks I Skorupki bedzie sfinansowany z tego budzetu, ucieszyli sie mieszkancy tych ulic. Czas mija, zrobilo sie cieplo, a tutsj nic sie nie dzieje. Dzwonilem do SM Przodownik, nic nie wiedza, odsylaja do Urzedu MiASTA, twierdza ze zarzad na tymi ulicami przejelo miasto. Czy ktos moze powiedziec kiedy ruszy remont tego krajobrazu ksiezycowego?
MM
MM 19.04.2018, 16:09
Macie radnego niech działa. Tak się pchał by nim być.

Swoją drogą wybaczcie, ale taki kawałek i tyle bidadolenia. Po 500 złotych byście się zrzucili, dwa tygodnie po pracy pomachali łopatami i ta droga byłaby już dawno zrobiona.

Parkingi przy blokach ludzie sobie poszerzają, szkoły malują...

To jest w sumie jedna uliczka, dlaczego pan oczekuje, całe miasto będzie się zrzuca na Pana?
Iti
Iti 19.04.2018, 06:27
Po znajomości.
MG
MG 19.04.2018, 01:13
Ścieżkę rowerową na Warszawskiej zróbmy.

Ta droga im podlega. Spartaczyli niech teraz poprawią. Od Dzieci Polskich po Św. Antoniego. Świetnie się wkomponuje w odnowione Bulwary, a mieszkańcy największego tomaszowskie go osiedla będą sobie mogli bezpiecznie jeździć a to na rynek, a to właśnie na Bulwary. Od Sanepidu do Niebieskich Źródeł już jest. Będziemy mieli już proporcjonalnie do wielkości miasta więcej ścieżek niż Warszawa.

Co Państwo sądzicie?

Pozostałe