Wizyta Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu, w Tomaszowie Mazowieckim

  • 17.04.2018, 21:56
  • Joanna Sztymelska
Wizyta Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu, w Tomaszowie Mazowieckim
W niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku, w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie Marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, z mieszkańcami naszego miasta.

 

Spotkanie poprowadził Mariusz Węgrzynowski, radny Rady Powiatu Tomaszowskiego. Przywitał Stanisława Karczewskiego i osoby, które mu towarzyszyły: posłów na Sejm RP:  Annę Milczanowską i Grzegorza Wojciechowskiego oraz senatora Rafała Ambrozika. Udział w spotkaniu wziął tez Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego


Goście przyjechali do Tomaszowa Mazowieckiego przed mszą świętą, w której wzięli udział. Po mszy, którą odprawił ksiądz Henryk Kowaliński,  przeszli do sali wypełnionej po brzegi mieszkańcami naszego miasta, którzy chcieli wziąć udział w spotkaniu.  Byli też radni Rady Powiatu Tomaszowskiego i radni Rady Miejskiej.

 

 

-  Bardzo dziękuję za zaproszenie. Rozmawiać będziemy o sprawach ważnych dla nas wszystkich. O sprawach lokalnych, ale również o tym, co było wczoraj na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiliśmy nasz program Zjednoczonej Prawicy, który chcemy zrealizować do końca kadencji. Mówimy o programie niezwykle istotnym i ważnym, dobrze i ciepło odbieranym przez mieszkańców. Ale spotykamy się nie tylko po to, by o tym mówić, ale po to, aby przede wszystkim, po to, aby słuchać Polaków, mieszkańców, ich komentarzy, krytyki. Tego, co im najbardziej dokucza, czego najbardziej oczekują od Rządu, na co zwracają największą uwagę. Po to jesteśmy tutaj, w Tomaszowie Mazowieckim, w mieście, które dynamicznie rozwija się. Na pewno miasto, które chciałoby rozwijać się szybciej. Będziemy rozmawiali o problemach lokalnych. O programie przedstawionym przez pana Mateusza Morawieckiego, o wyprawce dla dzieci, o obniżeniu CIT-u, o obniżeniu składek ZUS-owskich dla małych mikroprzedsiębiorców.  Będziemy rozmawiali o drogach lokalnych, na które chcemy przeznaczyć duże środki, bo aż 5 miliardów złotych, ale także o seniorach. Będziemy mieli program, na który przeznaczamy 23 miliardy złotych, który będzie likwidował bariery, tak aby seniorzy, osoby w wieku podeszłym mogły korzystać ze wszystkich dobrodziejstw życia codziennego. Będziemy rozmawiali również o nowym programie, o wyprawce 300 złotych dla każdego dziecka na zakup książek, ale również i ubrania, piórników, zeszytów. Wyprawka taka będzie już od tego roku. Rodzice będą mogli za te pieniądze wyposażyć dzieci do szkoły. Będziemy rozmawiali również o innych programach, które zostały wczoraj zaprezentowane. Można w skrócie powiedzieć, że to są programy przeznaczone dla wzmocnienia rodziny i dla przedsiębiorców. My przyjeżdżamy po to, by słuchać, co jest dla mieszkańców istotnie i ważne - powiedział Stanisław Karczewski.

 


 

 

Wszystkie te tematy były poruszane w trakcie rozmowy, Mieszkańcy zadawali pytania, na które marszałek Senatu odpowiadał. 

 


 

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (16)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

..z całym szacunkiem
..z całym szacunkiem 20.04.2018, 21:33
odniosę się do wątku polonijnego czyniąc podziękowania za tę płomienną wypowiedź w imieniu zainteresowanych.Jednocześnie pragnę nadmienić że wiele milionów Polaków zakotwiczonych w róznych rejonach globu ma dostęp do wielojęzycznych wiadomości :prasy,tv,literatury, a co najważniejsze do ludzi .Obraz Polski jest różny ;dobry,średni , a czasami bardzo odbiegający od historii, rzeczywistości i narracji w kraju - na zasadzie jak chcą cię widzieć tak cię obsmarują. No i co w związku z tym ,ano nic .Nie ma wsparcia chociażby na słowną i pisaną szarżę, a te ,,bąki,,puszczane w kraju mogą wsiąść na szykowny jacht i pływać ,pływać ,pływać. Co do spotkań polonijnych de facto przed ostatnimi wyborami mieliśmy wysyp wszelakiej maści emisariuszy dobrego słowa z róznymi środowiskami.Teraz może bardziej kuluarowe są ,bo o innych mało słychać i te merytoryczne pytania mogą przecież zmęczyć. Tak ,czy siak będziemy czekać na wiatr co roztrwoni ,ciemne ,skłębione zasłony nad całym światem i oby tylko nas nie zdmuchnął., A jak rozpoznać, iż zawitał Duch Święty - prosto : serce, miłość ,prawda. I na koniec - tęsknota jest uczuciem nabytym , a miłość zobowiązuje nas do szacunku przeszłości ,teraźniejszości ,troski o byt i miejsce przyszłych pokoleń w Polsce . Z poważaniem - parafrazując słowa matki Solange do Chopina ,,Czy to już są łzy wylewane z głębi Nieba nad losem naszej Ojczyzny ,, warto o chwilę refleksji . https://www.youtube.com/watch?...sB-pivjaeE
Miał Pan potrzebę
Miał Pan potrzebę 21.04.2018, 03:23
wypowiedzieć się wśród Rodaków i wypowiedział się Pan.

Proszę pamiętać, że zawsze można wrócić i życ sobie u siebie. W Polsce piękna wiosna i dosłownie i w przenośni.
bardzo osoba
bardzo osoba 23.04.2018, 17:30
troskliwa -dziękuję za propozycję ,ale chyba bym nie mógł odczuwać piękna wiosny .Raczej bym protestował na sejmowym holu .Poza tym nie mam ani znajomości w Polsce co by mi prace godną dały ,ani majątków .
wkurzony
wkurzony 18.04.2018, 22:21
Jakim trzeba być poganinem, żeby politykę uprawiać w kościele, żenada i obraza dla sacrum...
AK-47
AK-47 18.04.2018, 22:57
Jakbym Urbana słyszał......
W. S.
W. S. 18.04.2018, 22:08
Przecież napisałem, że na zdjęciach, które są załączone do artykułu.
MG
MG 19.04.2018, 13:38
Nie ma na zdjęciach Policji więc masz po prostu zle intencje i kłamiesz.

Pewnie SOP z nim przyjechał, no ale wybacz, trudno by piątą osobę w państwie pozbawoać jakiejkolwiek ochrony. Co? Oszczędności? Ja płacę podatki na Rząd RP i chcę płacić za tę ochronę.

Atakują ich już nie tylko żule z KODu czy pseudoObywatele RP, ale nawet dziennikarze TVNu, gdy wiedzą, że nie ma w pobliżu innych kamer niż ich stacji. Temu szaleństwu trzeba powiedzieć stop! Nie potraficie walczyć legalnymi metodami, uciekaxie się do przemocy, to będziecie ciągni do odpowiedzialności jak za zwykły rozbój.

Nie było przesadnie dużo policji, na zdjęciach zrobionych przecież przez ludzi spoza PiS nie widać policji, zatem
proszę przestać kłamac.
W. S.
W. S. 18.04.2018, 18:39
Jak można zauważyć na zdjęciach spotkanie z suwerenem ochraniali licznie policjanci.
MG
MG 18.04.2018, 20:24
No właśnie, zero odpowiedzi
18.04.2018, 19:30
gdzie to widzisz?
18.04.2018, 18:25
*NIE handluję power bankami
18.04.2018, 18:10
Na stole przy którym siedzi Marszałek widzę kostkę TVN24 :(

Na Dworcu Centralnym zaatakowali sędzię Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską która z wnuczką śmiała wyjechać na Święta Wielkiej Nocy do domu... Agresywny reporter prowokował ją do szarpaniny. Było blisko bo była z dzieckiem. Babka się po prostu bała. Dziewczynka odbiegnie wpadnie pod tory, różnie może być.

Dochodzi do szarpanin, oni potem pokazują tylko tylko tyle, że atak na nich, na wolność słowa. Robią z nas agresywnych buraków. Podchodzi do Ciebie w prywatnym czasie rosły burak i pod pretekstem pracy zaczyna wywijać jakimś przedmiotem wyglądającym na ciężki.

Mam prośbę do Państwa, którym zależy by podczas spotkań PiSu nie było prowokacji. Nagrywać, jak najwięcej nagrywać!

Karty micro SD większość telefonów obsługuje do 32 GB To jest kilka godzin nagrania. Gorzej z baterią, ale w budkach "wszystko za złotówkę" na bazarkach są powerbanki (baterie wielokrotnego użytku, które się podczepia po wyładowaniu tej w telefonie)
Te we "wszystko za złotówkę" mają 150 tysięcy amperów czy tam czegoś w czym to się mierzy.
Standardwoe mają po 2,400. Tutaj jest 150 tysięcy!

Kosztują 15 zł. Mam jeden taki power bank i mogę polecić. Obudowa - jak przy tych tanich rzeczach z Chin dość słaba, ale pojemność super.! Za 15 złotych to naprawdę rewelacja!
Taki power bank można wzmocnić jakąś samoprzylepną taśmą z włókna.

Obsługiwać kamerę w telefonie i podłączać power bank, odczytywać informacje o niskim stanie baterii, spokojnie to ogarniają już seniorzy. Wystarczy posiedzieć z nimi 15 minut, Potem przez tydzień przychodzić codziennie i ćwiczyć z nimi tę wiedzę, którą się wcześniej przekazało.
Potem niech kręcą sami co tam lubią ze spacerów z zakupów itd i wysyałają przez nam przez WhatsAppa w ramach ćwiczeń.

Tydzień zaangażowania (przy okazji wzmocnienia więzi z taką osobą), i mamy reoportera!

To jest ważne teraz bo mamy walkę o kształt naszego Państwa, czy nawet jego istnienie w dalszej perspektywie, na najbliższe 10 lat. To są ostatnie pieniądze z Unii, potem będziemy już tylko dopłacać. Ostatnia szansa na modernizacje, odbudowę Polski jakiej nie mieliśmy nigdy i niestety mieć już najprawdopodobniej nie będziemy. Warto się zaangażować, warto rozmawiać z ludźmi, warto aktywizować WSZYSTKICH do działań.

Mamy demokratycznie wybraną władzę, nie pozwólmy jej obalić.

PS nie jestem ani formalnie, ani towarzysko związany z Prawem i Sprawiedliwością. Tylko ideowo. Nie mam też budki "wszystko za złotówkę" i handluję power bankami :)
parafianka
parafianka 18.04.2018, 15:26
Czemu Pan Antoni nie zawiłał do Tomaszowa? zawsze był a teraz nam wysłano innego
wyborca
wyborca 19.04.2018, 09:02
pan Antoni Macierewicz odszedł już w niepamięć, idzie nowe!
mm
mm 19.04.2018, 13:40
Macierewicz nie był Marszałkiem Senatu, to jest wizyta Marszałka Senatu. Co Macierewicz ma z tym wspólnego?
J.P.
J.P. 19.04.2018, 21:36
A Wojciechowski oraz ta dama?
18.04.2018, 17:45
Był przecież już u nas dwa razu. Na placu Kościuszki odbudowywał szacunek do Wojska Polskiego bo też od Krolla, robiło się z tego symbol patologii. A to jest bardzo kosztowna instytucja Państwa.
ooo
ooo 18.04.2018, 09:47
Ten kościół na Niebrowie to jest na pewno kościołem? To jakaś agencja pewnych ugrupowań którym marzy się powrót do komunizmu...
Włodzimierz Krupa
Włodzimierz Krupa 18.04.2018, 08:01
Kampania przedwyborcza ruszyła z kopyta. Zaczyna się jak zwykle rozdawnictwem kasy i kupowaniem wyborców. A samo spotkanie to żenada ...jeden się żali, że ludzie w PISowskim mieście nie wywieszają flag narodowych w dniu 11 listopada ... w moim obecnie mieście zamieszkana, nie PISowskim z tym problemu nie ma, bo wywieszają. Drugi, jakiś "historyk" chce zmieniać historię Polski na angielski punkt widzenia i podważa dokonania polskich autorytetów w tej dziedzinie! ... Trzeci chce, by innym emerytom zmniejszyć pobory o 10 zł. i dać jemu... parodia. A pozostali to przyszli załatwić prywatne sprawy, które i tak nikt z tego grona nie rozwiąże, bo nie po to przyjechali. Gdzie natomiast żywotne sprawy miasta i mieszkańców ... przecież przyjechał guru i można było je wskazać, coś zyskać. Chyba marszałek Karczewski się tego spodziewał, bo sam do nich nawiązał, ale nikogo z zebranych to nie obchodziło. Odniosłem wrażenie, że i prezydent miasta był zniesmaczony przebiegiem tego spotkania. Spotkanie się odbyło bo odbyć się musiało i tyle.
Gabrysia
Gabrysia 18.04.2018, 07:34
Pozyskiwania wyborców czas zacząć! przypomnijmy jedynie że znaczna część elektoratu emeryckiego odeszła w otchłań z tego świata. Zatem, niepewny pozostaje los pisowskich kandydatów przylgniętych do kleru.
obserwator
obserwator 18.04.2018, 11:56
pokolenie 500+ wesprze pisowców, teraz wystarczy kobiecie urodzić czwórkę dzieciaków i emeryturka zapewniona bez mozolnego gromadzenia lat pracy
♥
23.04.2018, 19:29
Mój Boże, ale zazdrośnik.
Przecież ty też możesz urodzić nawet 5 dzieci i je wychować, a potem leżeć do góry c.... i brać emeryturkę.
Nie da ci kto?
AK-47
AK-47 18.04.2018, 17:14
A z czego wypłacą Panu emeryturkę jak nie będzie następców?.....To chyba normalne, że dzieci utrzymują na starość rodziców?......I tanie!
18.04.2018, 14:46
A dlaczego ma nie wspierać?
Latwo
Latwo 18.04.2018, 13:40
napisać-urodzić czwórkę. Widać, że kompletnie nie masz pojęcia ile to kosztuje.
18.04.2018, 14:46
Proszę się czasem nie przejmować, nie brać do siebie takiej wypowiedzi na którą Pani odpisywała. Hejt na posiadanie dzieci trwał przez trzydzieści lat, niektórzy jeszcze w to brną. Już pół biedy jeśli z przyzwyczajenia, gorzej jeśli jest to lokalne łajdactwo które dzisiaj wspiera też "odradzanie się życia żydowskiego" w Polsce, a gdyby przyszło do prawdziwego egzaminu jak wojna, kolejny Holokaust, ci sami ludzie stali by się szmalcownikami, donosiecielami czy nawet własnoręcznie dobijali by słabszych dla drobnych korzyści majątkowych. Dzisiaj to są pierwsi pochlebcy Żydów. Pierwsi animatorzy tolerancji w Polsce, pierwsi od wrowadzania multikulti.

Takich szumowin, które zawsze ciągną do tego co aktualnie na topie nigdy nie brakuje. Tak się po prostu najłatwiej żyje. Posiadanie własnego zdania a przede wszystkim bronienie go jest trudne. Kosztuje dużo zdrowia. Kazdego dnia i wszędzie trzeba się konfrontować. Jest się zaczepianym, poszturchiwanym. A prądem tego co modne po prostu się płynie.

No ale cóż, moim zdaniem takie są koszty prawdziwego życia.

Co do polityki Państwa w tym obszarze.
Wprowadzano i utrwalano modę na posiadanie pieska / kotka. Obronę ich prawa do godnego życia, godnego pochówku i należytej opieki nad grobami zwierząt. Absurdalność tej polityki w kontekście aborcji eugenicznej (na przykład dzieci z zespołem Downa - najczęstszy powód dokonywania aborcji w Polsce), absurdalność promocji wyższości posiadania pieska / kotka w domu nad posiadanie dziecka, ludzie już na szczęście dostrzegają. Frustracje społeczne z powodu braku mieszkań, stabilnej pracy już nie tak łatwo załagodzić. Gadżety się znudziły, ludzie się obudzili i zagłosowali tak jak czują.

Będzie jeszcze mnóstwo prób podważania tego wyboru. Proszę się nie przejmować. Jeść solidne śniadania, wcześniej gimanstykować i zwyczajnie bić się o swoje.
17.04.2018, 23:34
Podoba mi się, że nie wystraszyli się masy szyderstw jaka spadała dotychczas na nich po uczestnictwie w mszach świętych, podoba mi się że nadal sprawując funkcje publiczną (jedną z najwyższych w Państwie), rozpoczynają spotkanie z wyborcami właśnie od nabożeństwa.

Zmusza to bezbożników, Żydów, agnostyków i członków rozmaitych modnych ostatnio w Tomaszowie sekt protestanckich (termin sekta funkcjonuje w USA skąd te kościoły przybywają do nas, bez odcienia pejoratywnego), zmusza to wszystkich ich albo do zrezygnowania w spotkaniu, albo do jednak do przekroczenia progu świątyni i zapoznania się z religią wyznawaną przez większość współobywateli.

Nie wstydźmy się swojej tożsamości.
J.P.
J.P. 18.04.2018, 09:34
Z tożsamością to Pan przegina ... mam inny pogląd na rzeczywistość tak jak bardzo wielu Polaków, ale nie wstydzę się własnej tożsamości, bo dlaczego mam się wstydzić. Raczej to właśnie Pana problem.
Ehe!
Ehe! 18.04.2018, 08:33
Już taki jeden przyjeżdżał do kościoła na Niebrowie, by po mszy spotykać się z mieszkańcami Tomaszowa. Kazimierz Marcinkiewicz się zwał. Gdzie teraz Marcinkiewicz, gdzie Kościół i gdzie PiS?
17.04.2018, 21:47
Muszę niestety to napisać, bo jest pewien poziom hipokryzji, który należy przestać tolerować. Chodzi mi mianowicie o rzekomą troskę o seniorów. Do jasnej "anielki". Przecież to ten Rząd podniósł ceny leków, obniżonono dopłaty np. do środków absorpcyjnych, takich jak pieluchomajtki, w dodaku w oszukańczy sposób pod pozorem zwiększenia limitów ilościowych. Wprowadzenie sieci szpitali de facto zlikwidowało geriatrię i obniżyło dostępność do pomocy medycznej, a na stacjonarne hospicja musimy skladać się jako obywatele, mimo, że to Rząd powienien zapenić środki na ich funkcjonowanie w każdym powiecie. Tomaszowski Zakład Pielęgnacyjno Opiekuńczy pęka w szwach. Kolejka oczekujących i stały brak miejsc. Wyposażenie oddziału zapewnił ostatnio Owsiak, wyręczając dbający przecież o seniorów Rząd. Sytuacja wygląda tak, że dla przykładu tomaszowski szpital, przynoszacy w ostatnich latach zyski, ten rok zamknie prawdopodobnie stratą i to wcale nie małą. A Ci ludzie będą likwidować bariery. Żenujące.
marek
marek 18.04.2018, 10:00
a moze tak cos o przyszlosci, ktorej dotyczylo spotkanie, a skoro tak pan tak lubi wracac wstecz, to moze "cóś" o POprzednikach ktorzy maja, wiele za paznokciami w tej materii? Bo skoro taka wrazliwosc panem kieruje to po rowno i sprawiedliwie!!!!!!!
Hola hola!
Hola hola! 17.04.2018, 22:36
A tzw. Zembalę, to kto płaci pielęgniarkom: ten rząd czy poprzedni? A może Owsiak? Rząd PiS wziął na swoje barki obiecane przez platformersowskiego ministra podwyżki dla pielęgniarek (4 x 400 zł), a równie dobrze mogłby ich nie wypłacać. Mógłby wysłać pielęgniarki do Zembali lub Kopaczowej (która wtedy była premierem), żeby im płacili, skoro obiecali. Ale o już o tym szanowny Pan Strzępek milczy...
17.04.2018, 22:50
O tym mogę też napisać szerszy referat. Odniosłem się jedynie do sytuacji seniorów. Ma być o pielęgniarkach? Proszę bardzo. Zacząć należy do sytuacji na rynku pracy. Na chwilę obecną problemem nie są ich zarobki, ponieważ w krótkim czasie bez żadnych specjalnych uregulowań osiągną one poziom wyższy niż jest obecnie, razem z dodatkiem, o którym mowa, bo wzrost wymusi rynek. Kilka miesięcy temu ostrzegałem prezesa Zarychtę, że niedługo będzie negocjował z pielęgniarkami wynagrodzenie na poziomie 4 tysięcy złotych. Jest to oczywiste, bo białego personelu po prostu brakuje. Szpitale o personel będą musiały walczyć wynagrodzeniami. Nic nie zapowiada szybkiego napływu nowych kadr, ze wzgęlów chociażby demograficznychj. Obecnie obserwujemy usilne poszukiwanie pieniędzy w systemie. A tych nie ma. A przecież nie tylko o pielęgniarki chodzi. Są też ratownicy, lekarze rezydenci, ale i salowe. Wystarczy rzucić okiem na koszty osobowe naszego szpitala, by zauważyć, że lecimy po równi pochyłej. Wyceny ujęte w obecnych reżimach finansowych nie uwzgledniają realnych kosztów i ich wzrostu w konsekwencji konieczności podnoszenia wynagrodzeń. Nie uwzględniają też niestety amortyzacji kosztownego sprzętu.

Pozostałe