MPJ: Ostatnia szansa na powiększenie dorobku medalowego

  • 05.05.2014, 21:33
  • bartek28tm
MPJ: Ostatnia szansa na powiększenie dorobku medalowego
Mistrzostwa Polski Juniorów w bilardzie już za nami. Rywalizację w Kielcach zakończył turniej w odmianie „10-bil” oraz „drużynówka”.

Kacper Storczyk i Mikołaj Ząbecki przed zawodami mogli poszczycić się trzema medalami – dwoma brązowymi i jednym srebrnym.

 

Storczyk swój występ w odmianie „10-bil” rozpoczął  od pojedynku z Dominikiem Toma (ULKS Dragon Srock). Pewna wygrana 6: 2 dała zawodnikowi UKS Joker awans do kolejnej rundy.

 

Drugim przeciwnikiem naszego bilardzisty  był Konrad Modrzejewski z Włocławka. Niestety tym razem Kacper przegrał. Modrzejewski pokonał Storczyka 6:2.  Tomaszowianin swoje szanse na medal wciąż jednak zachował, bowiem na Storczyka czekała druga runda repasaży.

 

Niestety w już pierwszej rundzie zawodów przegrał Mikołaj Ząbecki. Pogromcą naszego zawodnika okazał się Bartosz Modrzejewski (DSB Zagłębie Baribal II Lubin). Gracz UKS Joker uległ 4:6 i swojej szansy podobnie jak Storczyk musiał szukać po lewej stronie drabinki.

 

W pierwszej rundzie repasaży Ząbecki nie dał pograć Piotrowi Swachowi. Wynik 6:1 oznaczał że w drugiej rundzie turnieju barażowego czekał nas bratobójczy pojedynek.  Lepszy w nim okazał się Mikołaj. Ząbecki wygrał ze Storczykiem 6:2.

 

Aby dostać się do najlepszej czwórki Ząbecki musiał jeszcze stoczyć maksymalnie dwa pojedynki. Udało rozegrać się tylko jeden. Kolejnym rywalem naszego zawodnika był Cezary Jarosz (UKS Bila Zduny). Niestety Tomaszowianin przegrał 2: 6 i ostatecznie zajął siódme miejsce.

 

Mistrzostwa Polski Juniorów w turniejach indywidualnych kończymy z trzema medalami.  Czekała nas jeszcze „drużynówka”.

 

Turniej drużynowy nasi zawodnicy rozpoczęli od porażki 1: 2 z klubem Pino Dębica i swojej szansy po raz kolejny musieliśmy szukać w barażach.

 

Pierwszym rywalem UKS 13 Joker  w turnieju drugiej szansy był zespół Dragon Janowiec Wielkopolski. Nasi chłopcy spisali się na medal i zwyciężyli 2:1.

 

Kolejnym przeciwnikiem tomaszowskiej drużyny był silny Hades Poznań. Storczyk i Ząbecki spisali się wyśmienicie. Wynik 2:1 oznaczał pozwolił na awans tomaszowskiej drużyny do ostatniej rundy repasaży. Przeciwnikiem naszych chłopców był klub Snikers Rękoraj. Wygrana oznaczała wielką czwórkę i brązowy medal.

 

Niestety sukcesu w postaci wygranej nie obejrzeliśmy. UKS Joker przegrał 2:1. Za ambitną walkę naszym chłopcom należą się jednak podziękowania za wspaniałe emocje.

 

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe