MPJ: Zabrakło odrobiny szczęścia

  • 02.05.2014, 23:22
  • bartek28tm
MPJ: Zabrakło odrobiny szczęścia
Mistrzostwa Polski Juniorów w bilardzie trwają w najlepsze. Po wczorajszych sukcesach Mikołaja Ząbeckiego, oraz Kacpra Storczyka z UKS 13 Joker liczyliśmy na ciąg dalszy sukcesów w odmianie 14/1.

Kacper Storczyk turniej rozpoczął od rywalizacji z zawodnikiem z Włocławka Konradem Modrzejewskim. Nasz zawodnik niestety przegrał swój pojedynek 23:70 i naszego bilardzistę czekała lewa część drabinki czyli repasaże.

 

Lepiej od swojego kolegi spisał się Mikołaj Ząbecki, który rywalizację rozpoczął od „wolnego losu” i awansu do dalszej fazy turnieju.  Rywalem Ząbeckiego w drugiej rundzie zawodów był Bartosz Migdałek (DSB Zagłębie Baribal II Lubin). Tomaszowianin odniósł pewne zwycięstwo 70:39.

 

Mikołaj Ząbecki w 1/8 trafił na swojego wielkiego rywala i świeżo upieczonego mistrza  odmiany „9 bil” Dawida Tonojana. W dniu wczorajszym Tomaszowianin przegrał dwa pojedynki, w tym wielki finał. Dzisiaj ponownie Mikołaj nie miał szczęścia. Spotkanie było bardzo wyrównane a Ząbecki przegrał zaledwie jednym punktem 69:70. Swojego szczęścia w walce o awans do najlepszej czwórki musiał szukać w ostatniej rundzie repasaży.

 

Wracając do występów Kacpra Storczyka, zawodnik UKS Joker pierwszą rundę repasaży rozpoczął od wygranej 70:34 z Danielem Szymczakiem (UKS Spartan Chodów). W kolejnej fazie Kacper odprawił z kwitkiem zawodnika klubu Frame Łódź Adama Czaplińskiego (70:38).

 

Pojedynek barażowy numer trzy Storczyka to dość wyrównana walka z Cezarym Jaroszem (UKS Bila Zduny). Potyczka zakończyła się jednak szczęśliwym końcem i wygraną bilardzisty UKS Joker 70:52.

 

Ostatnia runda repasaży to dwa pojedynki z udziałem Ząbeckiego i Storczyka. Mikołaj musiał się zmierzyć Mateuszem Robińskim (Hades Poznań). Zawodnik UKS 13 Joker stoczył kolejny emocjonujący mecz, jednak  to przeciwnik ponownie okazał się minimalnie lepszy. Ząbecki pożegnał się z turniej przegrywając 67:70.

 

Kacper walkę o najlepszą czwórką, a tym samym medal stoczył z Pawłem Kaczmarkiem (Bilard Studio Warszawa). Rywal trudny bowiem ten odniósł swoją pierwszą porażkę dopiero w pojedynku ćwierćfinałowym. Niestety niespodzianki nie było i odpadł z rywalizacji przegrywając wysoko 24:70.

 

 

Zawodnikom, trenerom, działaczom gratulujemy ponownie udanych występów. Jutro zawodnicy rywalizować będą w odmianie 8-bil. Forma sportowa jest wysoka, co widać więc liczymy ponownie na pozytywne meldunki z Kielc.

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adad
adad 03.05.2014, 13:14
Tyle piniendzy obstawiłem i wszystko przegrane ...

Pozostałe