Janusz Korwin-Mikke w Tomaszowie Mazowieckim

  • 16.04.2018, 19:25
  • Joanna Sztymelska
Janusz Korwin-Mikke w Tomaszowie Mazowieckim
W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku, w sali konferencyjnej Hotelu "Mazowiecki" w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie z prezesem partii "Wolność", Januszem Korwin - Mikkem. Spotkanie zorganizowane zostało przez członków partii "Wolność" z naszego miasta: Adriana Sęka i Łukasza Trzonka. W spotkaniu udział wzięli także prezes okręgu piotrkowskiego "Wolności", Patryk Marjan i wiceprezes partii "Wolność", Konrad Berkowicz.

 

- Jeżdzimy z Prezesem po Polsce i opowiadamy rzeczy oczywiste. Przy czym nie są one oczywiste tylko dla nas, ale też dla wszystkich ludzi, którzy spotkają się z nimi w codziennym życiu. Są to wartości i zasady, które każdy człowiek na co dzień stosuje. Mówimy o: woolności, własności i sprawiedliwości. Wolności nie rozumianej w taki sposób, że każdy robi co chce, może kraść, gwałcić i rabować, ale w sposób taki, że wolność mojej pięści kończy się na wolności twojego nosa. Każdy dorosły człowiek, może robić wszystko, co mu się podoba, nawet samemu sobie szkodząc, dopóki nie narusza wolności drugiego człowieka. A własność? No jesli ktoś jest wolny, pracuje i ma owoce swojej pracy, to prawo własność, oparte na zdrowym rozsądku mówi: to jest moje i ja decyduję, co się  z tym stanie. Podatek dochodowy polega na tym, że im więcej ktoś zarobi, tym więcej musi oddać tym, którzy zarobili mniej, bo pracowali mniej albo imprezowali wtedy, kiedy ktoś inny się uczył lub pracował. Bo to jest "sprawiedliwe" społecznie. Natomiast sprawiedliwość to popwinna być obrona tych dwóch tradycyjnych wartości - mówił wiceprezes partii Wolność, Konrad Berkowicz. 

 

Dużo uwagi poświęcił wszechobecnej w Polsce i Unii Europejskiej biurokracji, która krępuje aktywność ludzi przedsiębiorczych, zniechęcając ich do działania i rozwoju. Przytaczał przykłady marnotrawienia pieniędzy publicznych oraz kosztów generowanych przez administrację i unijne procedury. 

 


 

Janusz Korwin-Mikke, minmo swoich 76 lat jest w doskonałej formie. W Tomaszowie zaprezentował swoje główne postulaty, które słyszeliśmy już wielokrotnie. Mówił m.in. o przywróceniu kary śmierci i likwidacji podatku dochodowego. Odniósł się także do przynależności Polski do Unii Europejskiej, która jego zdanie wychowuje i kształci niewolników. Dzieje się to przez wprowadzanie przepisów regulujących każdą, nawet najdrobniejsza sferę naszego życia. 

 

Dlaczego Europa rządziła Światem? Dlatego, że rządzili w niej ludzie o poglądach wolnościowych, prawicowych, a więc krótko mówiąc, elity. Obecnie wszystkie europejskie wartości są negowane. To, co w Europie było dobre, w Unii Europejskiej jest złe. Nie ma organizacji bardziej antyeuropejskiej niż sama Unia. Rządzi demokracja, rządzi większość. To są cisi, ciemni, mali ludzie. Wcale nie chcą wolności. Efekt jest taki, że dzisiaj to my jesteśmy kolonizowani - mówił Janusz Korwin Mikke.  Przewodniczący partii "Wolność" krytykował współczesne państwa europejskie za to, że są państwami opiekuńczymi. Jego zdaniem takie działania odbierają ludziom człowieczeństwo. 

 


 


Na spotkanie przyszło wiele osób. Przede wszystkim młodych ludzi, którzy po wystąpieniu zadawali pytania. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Januszem Korwin-Mikkem i otrzymać jego autograf.


 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marek
marek 17.04.2018, 12:03
Ten pan Korwin i jego wyznawcy, to folklor. To nie ma sensu!!!!!!
he-man
he-man 17.04.2018, 10:31
Wszystko pięknie jak się o tym mówi. Niestety nierealne do wprowadzenia. Dlaczego? Bo człowiek który zamiast się uczyć wolał kraść ma takie samo prawo głosu jak ten, które się uczył by do czegoś dojść. A wiadomo, że ci dwaj będą całkiem inaczej inaczej patrzeć na życie i obietnice chcących rządzić.
janeck
janeck 19.04.2018, 06:47
Nic, co jest konieczne, nie jest nierealne. Kiedy państwo zbankrutuje, co jest przecież nieuniknione, przy ciągłym zadłużaniu się, trzeba będzie odrzucić socjalizm i wrócić do normalności. Tylko czy nie można by tego zrobić zanim to nastąpi?

Pozostałe