Prawie 9 milionów dla Tomaszowa. Powstanie elektrownia wodna

  • 12.04.2018, 19:58
Prawie 9 milionów dla Tomaszowa. Powstanie elektrownia wodna
W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisano pięć kolejnych umów o dofinansowanie projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycje w Bydgoszczy, Dębicy, Nowej Dębie, Tomaszowie Mazowieckim i Dobrej (Szczecińskiej) będą kosztowały przeszło 206 mln zł, a wsparcie z Funduszu Spójności wyniesie ponad 106 mln zł. Dotychczas NFOŚiGW udzielił unijnej pomocy 279 tego typu przedsięwzięciom o wartości ponad 13 mld zł, z czego 6,7 mld zł stanowią dotacje.

 Umowy na nowe wodno-kanalizacyjne projekty – które będą realizowane w województwach: kujawsko-pomorskim (Bydgoszcz), podkarpackim (Dębica i Nowa Dęba), łódzkim (Tomaszów Mazowiecki) i zachodniopomorskim (Dobra (Szczecińska)) – zawarto w dniach 11-12 kwietnia br. w siedzibie Narodowego Funduszu. Z przedstawicielami pięciu aglomeracji spotkał się, podpisujący dokumenty w sprawie dofinansowania, Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

 

Tomaszów Mazowiecki będzie miał swoją małą elektrownię wodną

 

Przedsięwzięcie „Innowacyjne technologie w uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej w Tomaszowie Mazowieckim” będzie realizował Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej. Dofinansowane działania obejmują m.in.: wsparcie finansowe suszarni osadów ściekowych, budowę turbiny wodnej do odzysku energii, jako elementu technologicznego oczyszczalni ścieków (chodzi o małą elektrownię wodną), budowę 1 km kanalizacji sanitarnej oraz ok. 0,6 km sieci wodociągowej, a także zakup pojazdu do hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji.

 

Dofinansowaniem objęty został także system GIS do monitoringu sieci. Na projekcie skorzystają przede wszystkim nowi użytkownicy sieci kanalizacyjnej, których będzie 201 osób. Tyle samo ma wynieść liczba tych, którzy skorzystają z ulepszonego oczyszczania ścieków.

 

Działania na terenie Tomaszowa Mazowieckiego powinny zostać ukończone przed 2020 r. Inwestycja pochłonie 17,6 mln zł, przy czym wsparcie z Funduszu Spójności wyniesie 8,6 mln zł. Planowane jest również współfinansowanie pożyczką z NFOŚiGW oraz udział finansowy beneficjenta. Podjęte prace będą dofinansowane dzięki umowie podpisanej przez Prezesa i Zastępcę Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. – Błażeja Spychalskiego i Tomasza Weneckiego, w obecności Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

święta woda
święta woda 13.04.2018, 20:30
nasze życie i bogactwo dane każdemu człowiekowi .Program ,,superwizjer,, z siódmego kwietnia to chyba nie taka sobie fatamorgana
Wizyta marszałka Senatu w naszym Miescie
Wizyta marszałka Senatu w naszym Miescie 13.04.2018, 14:29
A we wtorek w Tomaszowie będzie Stanisław Karczewski - marszałek Senatu. Ten który litosciwie odsłonił posmaków przed pałowaniem, gdy łamali prawo i narusza nietykalność demokratycznie wybranych władz.

Warto się zainteresować. To są ludzie na których głosował miliony. A Karczewski to nie... no już nie będę się wyzłośliwial... w każdym razie prywatnie Karczewski to chirurg. Weź ty jeden z drugim spasły buraku po jakiejś administracji, czy prywatnych szkołach jak jedna z. Nowoczesnej, weź przejrzyj najprostszy podręcznik do anatomii i spróbuj coś zapamiętać...

By kogoś reprezentować, trzeba mieć o czymś pojęcie.
Ja się nie cieszyć?
Ja się nie cieszyć? 13.04.2018, 14:21
I to jest konkret. Trzecia budowla, która prezydent Witko przechodzi do historii Tomaszowa. Nic tu się nie działo od końca lat 70tych.

Winni wcześniejszych zaniechania, żyją i gderają, ich dzieci podjudzają i udają, że działaj a dla dobra wspólnego a odbierają tylko spore pensje za nic nie robienie.

Pozostałe