Podróż w głąb siebie - „Moonwalk” premiera

  • 11.04.2018, 09:05
  • UM Tomaszów Mazowiecki
Podróż w głąb siebie - „Moonwalk” premiera
Miejskie Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego na premierę spektaklu „Moonwalk” w wykonaniu Teatru "Trzcina" Kariny Góry. Premiera miała miejsce w piątek 6 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury, filii Tkacz.

 

„Moonwalk” to opowieść o Zwykłym, któremu Księżyc i jego fazy towarzyszą od zawsze ukazując jednocześnie czas, jako powtarzalny cykl. To próba uruchomienia świadomości, że ten sam Księżyc był od zarania dziejów i miał zawsze taki sam wpływ na człowieka. Obraz sił natury wobec bezbronnego człowieka inspiruje twórców spektaklu nawiązując do dzieł malarskich C.G. Friedricha. Buty symbolizują podobnie jak u van Gogha wędrówkę przez życie, ciężką pracę, kreując charakter postaci, stają się ”cząstką Ja”.

 

Puentując, stawiamy pytanie, jakie drogi nakreślają nam przysłowiowe buty, które sami wkładamy? Czy zostają nam włożone? Czy są wygodne? Czy może szczęśliwi jesteśmy tylko wtedy, gdy jesteśmy bosi? „Moonwalk” to podróż w głąb siebie, gdzie człowiek jest częścią wszechświata, a natura ma niezmiennie decydujący wpływ na życie.

 

UM Tomaszów Mazowiecki

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe