Prezydent i radni mówią jednym głosem

  • 26.02.2014, 23:44
  • Mariusz Strzępek
Prezydent i radni mówią jednym głosem
Publikujemy pełny tekst stanowiska tomaszowskiej Rady Miejskiej oraz Prezydenta Rafała Zagozdona w sprawie budowy zadaszonego toru łyżwiarskiego.

 

 

STANOWISKO PREZYDENTA MIASTA TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO ORAZ RADY MIEJSKIEJ TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO W SPRAWIE KRYTEGO TORU ŁYŻWIARSKIEGO

 

W związku z toczącą się dyskusją na temat konieczności zadaszenia jednego z torów łyżwiarskich funkcjonujących obecnie na terenie Polski, wywołaną ostatnimi sukcesami olimpijskimi polskich sportowców, ale również stanem krajowej infrastruktury sportowej, przedstawiamy wspólne stanowisko władz miasta Tomaszowa Mazowieckiego – Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz radnych Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego – i informujemy, że jesteśmy żywo zainteresowani zrealizowaniem tego typu inwestycji na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, w oparciu o istniejącą już infrastrukturę sportową.

 

Za lokalizacją tego typu obiektu w naszym mieście przemawia wiele niebagatelnych argumentów. Posiadamy funkcjonujący tor łyżwiarski, bogate tradycje w tej dyscyplinie sportu, liczne grono pasjonatów sportu i uzdolnionej młodzieży trenującej w dwóch klubach sportowych. Możemy pochwalić się wychowanymi w Tomaszowie Mazowieckim olimpijczykami, do grona których należą Jan Józwik, Stanisława Pietruszczak - Wąchała, Jaromir Radke, Paweł Abratkiewicz oraz doświadczoną kadrą szkoleniowców i trenerów - na czele z trenerem naszego złotego medalisty Wiesławem Kmiecikiem.

 

W wyborze lokalizacji nie do przecenienia jest także korzystne położenie Tomaszowa Mazowieckiego w centrum Polski, w pobliżu ważnych szlaków drogowych. Kolejnymi atutami są: bliskość zaplecza hotelowo – szkoleniowego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale i atrakcyjność turystyczna miasta, potwierdzona przez stale rosnący ruch turystyczny, który przekroczył w minionym roku liczbę 100 tysięcy osób.

 

Niezależnie od woli powstania zadaszonego toru lodowego i argumentów za jego lokalizacją w naszym mieście należy zauważyć, że kondycja finansowa samorządu miejskiego nie pozwala na samodzielne przeprowadzenie tej inwestycji oraz utrzymywanie obiektu. W związku z powyższym prosimy o wsparcie przedstawionej koncepcji i ponawiamy propozycję przekazania obecnie funkcjonującego w Tomaszowie Mazowieckim toru łyżwiarskiego w strukturę i zarząd Centralnego Ośrodka Sportu lub prosimy o pomoc w finansowaniu budowy tego jakże oczekiwanego dzisiaj obiektu sportowego.

 

Pragniemy podkreślić, że jesteśmy żywotnie zainteresowani wszelkimi inicjatywami zmierzającymi do dalszego rozwoju łyżwiarstwa szybkiego w Polsce i jako jeden z najprężniejszych ośrodków liczymy na włączenie naszych przedstawicieli do współpracy i rozmów, zarówno na etapie przygotowywania koncepcji budowy i funkcjonowania obiektu, jak również na etapie realizacji projektu.

 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

07.03.2014, 14:42
Wczoraj (6.03.2014) w Teleexpressie podali iż samorządowcy z Sanoka chcą wybudować zadaszenie toru. Jego koszt to 30 mln zł. Czyli jednak można prócz wydawania stanowiska i gadania co czyni pan Zagozdon robić coś jeszcze. Niestety naszego prezydenta nikt nie zna (zresztą sam uważa, że to powód do dumy) więc lobbować nie ma komu.
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 03.03.2014, 16:12
Klasyczny, przedwyborczy PR. A gdzie - choć - słowo o wkładzie finansowym miasta w realizacje przedsięwzięcia? Legionowo chce budować zadaszony tor i DEKLARUJE POŁOWĘ wkładu finansowego w jego realizacje!
Tak jak zawsze w moim mieście; baju, baju, baju....
Tom
Tom 01.03.2014, 22:43
Dziś dowiedzieliśmy się z ŁWD o godz. 22, że Prezydent Tomaszowa chce oddać tor łyżwiarski za 1,23 zł z VAT http://www.tvp.pl/lodz/informa… . Tylko kto się skusi na takie "kukułcze jajo" bo z tego co wiemy COS w Spale podobno nie jest zainteresowany?
Michal
Michal 28.02.2014, 01:41
I nazwać to badziewie imienia jana pawła świętego i grada stanisława wielkiego dzieło!!twu
Michal Zyromski
Michal Zyromski 28.02.2014, 01:34
Michal Zyromski Rada miejska chętnie zarobi parę lewych groszy przy budowie.W Warszawie wybudować,a łapsów nie dopuszczać bo rozkradną pieniądze jak zwykle!!Ten grajdół jak Ukraina...Albo gorzej!!
Borys Bernacki
Borys Bernacki 27.02.2014, 16:29
niech lepiej zajmą się odbudową naszego "skateparku" jesli mozna to tak nazwać , jest duza grupa nastolatków którzy jezdza na deskorolce , rolkach czy bmx i chcą sie rozwijać ale nie maja do tego warunków. Przeszkody , które są na tym skateparku mogą powodowac liczne urazy itp. I nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia (liczne dziury w asfalcie)
kola
kola 27.02.2014, 07:50
ZAKOPANE!!! jest najwyżej położone - lód może być najszybszy w Europie, ma Szkołę Sportową - uczniowie z całej Polski mogliby trenować i uczyć się mieszkając w internacie, ma ogromną bazę noclegową. Hala u nas się utrzyma bez pomocy, bo co roku odwiedzają nas MILIONY ludzi! Zakopane czeka na kryty tor! Dziękuję, pozdrawiam!
kola 2
kola 2 28.02.2014, 11:14
Idź i lobbuj wobec tego w Zakopanem a od Tomaszowa się odpitol. Czy nie pomyslałeś że tu tez mógłby być tor? Wskaż mi ile zawodów nie odbyło się w tym sezonie w Zakopanem. Wiesz dlaczego. Nie pitol mi że sami utrzymacie taka halę jak tego niezadaszonego nie macie za co utrzymac dutkowe dzieci.
ewa
ewa 28.02.2014, 23:15
no i po co te kłótnie?! jasne, każdy chciałby żeby hala była w jego mieście... nie rozumiem tylko czemu akurat w Tomaszowie? nie obrażając nikogo uważam, że Zakopane po prostu się nadaje i tyle... swoje zdanie wyrazić chyba jeszcze mogę :) A no i myślę, że na razie, skoro nie doczekaliśmy się ani jednej, nie mamy co marzyć o paru halach w Polsce.
P.S. Wskaż mi kto z łyżwiarzy będzie za stworzeniem hali w TM? (oprócz miejscowych) no tak... nikt, bo nikt nie lubi do Was jeździć (powodów wymieniać nie będę) a jakoś "Wy" na obozy do Zakopanego przyjeżdżacie - po co takim razie skoro u Was tak "fajnie"?
ZAKOPANE CZEKA NA HALĘ!
jasnowidz
jasnowidz 26.02.2014, 22:03
widać, że kampania wyborcza już w naszym mieście ruszyła pełną parą...
abc
abc 26.02.2014, 21:22
wszystko najlepiej pobudowac w warszafce nie dac innym szans na rozwój
olo
olo 26.02.2014, 20:57
no spokój
Tom
Tom 26.02.2014, 20:37
Nie ma się co cieszyć, właśnie mówili w telewizji, że już chyba zapadła decyzja o zadaszeniu toru łyżwiarskiego "Stegny" w Warszawie ze środków Ministerstwa Sportu.
zuza
zuza 26.02.2014, 22:33
Mówili, że Stegny mają największą szansę, ale powinniśmy walczyć
fanka łyżwiarstwa
fanka łyżwiarstwa 26.02.2014, 20:15
No nareszcie coś się ruszyło -nasze władze obudziły się z zimowego snu - czyżby zaczęła się wiosna dla tomaszowskiego łyżwiarstwa -oby , bo nasza bardzo zdolna młodzież i nasze bardzo zdolne dzieciaki oraz złoty trener Wiesiu i jego żona pani trener Jola czekają na ten wymarzony KRYTY TOR jak na ZBAWIENIE BOSKIE :)
kiki
kiki 26.02.2014, 18:49
Prezydenta z jego radnymi taczkami na śmietnik wywalić. Nagle torem się zajęli.
Obłudnicy....a co w sprawie podjęcia jednego głosu jeśli chodzi o budowę zakładów dających produkcję i nadzieje na lepsze życie w tym zadupiu.
Cthulu
Cthulu 26.02.2014, 17:41
A może by tak zrobić możliwość dotacji na rozbudowę w bitcoin?

Pozostałe