Cross Maraton na Pilicy

  • 9.04.2018, 21:25
Cross Maraton na Pilicy
Zawodnicy sekcji kajakowej MUKS Wiking działającym przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej rozpoczęli sezon sportowy mocnym akcentem.
 
Drużyna startująca w barwach Wiking-EkoFit wystartowała w V Wielkiej Sile Cross Maraton na Pilicy. W sobotę 7 kwietnia Trasa biegła z Przedborza do Domaniewic o długości 115 km. 
 
Start był pierwszą ciężką próbą przy temperaturze - 2 stopni Celsjusza o godzinie 6 rano z Przedborza. Nasi zawodnicy od samego początku wiedli prym wśród stawki 150 załóg, które zgłosiły się do zawodów. Mino zamarzających płynów izotonicznych i mocnego mroźnego wiatru Nasi zawodnicy jako jedni z pierwszych wpłynęli na Zalew sulejowski.
 
Tu była druga poważna próba. Wzmagający się wiatr tworzył boczną falę co sprawiało wszystkim uczestnikom duże kłopoty. Dzięki zabezpieczeniu WOPR-u wszyscy uczestnicy dotarli do przenoski na tamie do portu żeglarskiego PCAS, nie obyło się jednak bez wywrotek co u niektórych zawodników wywołało objawy hipotermii. 
 
Jednak na przenosce (z tamy za szynę na Pilicy ok 950m.) w biegu wszyscy dostali pożywne energetyki i nie przerywając wyścigu udali się dalej.
 
Na punkcie kontrolnym w Tomaszowie Maz. pierwsi zawodnicy zameldowali się po niespełna 7 godzinach wśród nich byli nasi zawodnicy. Punkt kontrolny w Tomaszowie był jednocześnie metą wyścigu  dla jedynek kobiecych. Tomaszów zdominował w tej kategorii podium. 1 miejsce zajęła Dominika Dębiec z Wiking-EkoFit, 2 miejsce Izabela Penczek z Ambera, a 3 miejsce Natalia Pasińska z Wiking-EkoFit. Meta wyścigu dla pań nie była zatrzymała nasze panie które popłynęły dalej do końca.
 
Meta dla wszystkich znajdowała się w Domaniewicach w Ośrodku Smak Przygody. Po zaciętej walce z rywalami a przede wszystkim ze swoimi słabościami do końca dopłynęło 46 osad. (na punkcie w Tomaszowie limit czasowy był 9h po przekroczeniu którego nie można wypływać na dalszą trasę).
 
W całym wyścigu team Wiking-EkoFit świetnie walczył zdobywając 5 pozycji medalowych. Jednak to nie wystarczyło do wygrania klasyfikacji klubowej gdyż wg regulaminu liczyła się również ilość startujących osad. Jednak Wiking- EkoFit jako zespół zajął 2 miejsce.
 
Serdeczne gratulacje dla zawodników, którzy podjęli wyzwanie przepłynięcia tego wysiłku.
 
Podziękowania również należą się sponsorom naszej Drużyny:
 
Dariusz Bezad - EkoFit; Grzegorz Szewczyk - budownictwo; Ilona Frąc-Nowak - EcoFinanse.
 
Oto szczegółowe wyniki naszych zawodników:
1 miejsce T1 kobiet Dominika Dębiec
3 miejsce T1 kobiet Natalia Pasińska
1 miejsce T1 masters Mirosław Kowalski
1 miejsce T1 senior Cezary Dębiec
3 miejsce T2 mixt Dominika Pasińska, Sławomir Skrzypek
6 miejsce T1 masters Edward Frączkowski
7 miejsce T2 men Mariusz Porczyk, Dariusz Matysiak
10 miejsce T1 senior Paweł Andryszczak
13 miejsce T1 men Marek Rybarczyk
 
Trenerami sekcji są: Sebastian Nowak i Kazimierz Gałczyński.
 
 

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe