4 mln zł na infrastrukturę sportową w regionie - pieniądze trafią też do gmin naszego powiatu

  • 09.04.2018, 20:17
  • Mariusz Strzępek
4 mln zł na infrastrukturę sportową w regionie - pieniądze trafią też do gmin naszego powiatu
Zarząd Województwa Łódzkiego, podczas dzisiejszego posiedzenia zdecydował o przeznaczeniu 4 mln zł na dofinansowanie 56 zadań inwestycyjnych ukierunkowanych na infrastrukturę sportową, na terenie województwa łódzkiego. Większość dofinansowanych zadań to niezbędne remonty i modernizacje boisk i hal gimnastycznych. Liczne projekty dotyczą zagospodarowania terenów rekreacyjnych i budowę siłowni plenerowych.

Cieszy szczególnie fakt, że pieniądze trafiają w dużej mierze do najmniejszych samorządów, czyli małych gmin wiejskich. Maksymalna kwota dofinansowania dla projektów sięgała 100 tysięcy złotych.  Dla tych małych społeczności są to niebagatelne pieniądze. Sejmik przyznał dotację w drodze konkursu. W naszym powiecie fotację otrzymają gminy: Inowłódz, Lubochnia, Ujazd, Czerniewice, Żelechlinek - mówi radny wojewódzki Arkadiusz Gajewski. 

 

Gmina Inowłódz otrzyma 67 tysiięcy złotych na przebudowę boiska wielofunkcyjnego w Brzustowie. W Lubochni, a dokładniej w Nowym Glinniku, powstanie siłownia plenerowa oraz boisko do siatkówki - kwota dotacji w tym przypadku to 80 tysięcy złotych. Poodbną dotację otrzyma Ujazd, gdzie przebudowane zostanie (wraz z oświetleniem) boisko wielofunkkcyjne w szkole podstawowej w osiedlu Niewiadów. W Czerniewicach doposażona zostanie szkolna sala gimnastyczna. Powstanie też siłownia plenerowa oraz plac zabaw dla dzieci. W Żelechlinku powstać ma skatepark. 

 

- To bardzo potrzebne inwestycje, które realizować będą na swoim terenie samorządy lokalne. Wspieramy sport, zwłaszcza dzieci i młodzieży, a większość z tych zadań przeznaczona jest dla środowiska szkolnego, bo przyszli mistrzowie olimpijscy rozpoczynają swoją przygodę ze sportem bardzo wcześnie. Poprzez sport hartujemy młode pokolenie i inwestujemy w profilaktykę prozdrowotną – powiedział nam marszałek WŁ Witold Stępień.

 

Trzy projekty z terenu naszego powiatu nie załapały się dofinansowanie. Wśród nich projekt gminy Tomaszów obejmujący budowę boiska do piłki nożnej i toru do jazdy na rolkach w Twardej oraz remont boiska w Komorowie. Nie zyskał akceptacji wniosek na dofinansowanie remontu sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych numer 8. Nie będzie też pieniędzy na zakup doposażenia w urządzenia sportowe tomaszowskiej Areny Lodowej. 

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe