XXVI Turniej Asów: Przeciętny występ zawodników i zawodniczek KS Pilica

  • 10.02.2014, 00:09
  • bartek28tm
XXVI Turniej Asów: Przeciętny występ zawodników i zawodniczek KS Pilica
W miniony weekend na kręgielni przy ulicy Strzeleckiej odbyła się 26. edycja Turnieju Asów. Tomaszowianie zawiedli i zajęli miejsca poza dziesiątką. Zawody wliczane są do kręglarskiego Pucharu Polski.

 

W turnieju kobiet usklasyfikowano 19 zawodniczek, w tym trzy Klubu Sportowego Pilica. Nasze kręglarki w kwalifikacjach spisały się słabo. Urszula Pietrzyk strącając 459 kołków zajęła 19 miejsce. Na 14 pozycji z dorobkiem 479 punktów uplasowała się Monika Kozłowska.

 

Jedyną Tomaszowianką, która awansowała do finału, była Magdalena Zielińska. Dorobek Magdy to 498 kręgli i ósme miejsce przed finałową rundą. Niestety w fazie finałowej, nasza zawodniczka została zdyskwalifikowana i ostatecznie zajęła 11 miejsce. Wygrała liderka całego cyklu Joanna Lajtke z klubu Polonia 1912 Leszno.

 

W turnieju panów, w gronie 39 zawodników wystąpiło pięciu naszych kręglarzy. W rundzie eliminacyjnej najlepiej spisał się Michał Dębicki, który awansował do rundy finałowej z wynikiem 570 strąconych kręgli, co dawało mu siódme miejsce. Dobrze spisał się także Maciej Witek, który uzyskując wynik 569 kręgli także znalazł się w najlepszej osiemnastce.

 

Nasi liderzy spisali się przeciętnie.  Tadeusz Śliwiński z dorobkiem 566 kręgli do rundy finałowej przystąpił z dziewiątej pozycji. Konrad Mocarski zajął przedostatnie miejsce dające awans do rundy finałowej (siedemnaste).

 

Piąty z Tomaszowian Piotr Kozłowski nie zakwalifikował się do finału i z wynikiem 535 kołków uplasował się na 24 pozycji.

 

 

W rundzie finałowej najlepiej spisał się Dębicki. Wynik 569 był piątym rezultatem finałów i taką też pozycję zajął nasz zawodnik w trzecim turnieju z cyklu Pucharu Polski.

 

 Konrad Mocarski z przeciętnym wynikiem 548 punktów przesunął się aż o sześć pozycji, plasując się klasyfikacji końcowej na 11 miejscu. Niestety fatalnie pudłował Tadeusz Śliwiński. Wynik rundy finałowej naszego zawodnika to zaledwie 518 pkt. Tadek zawody zakończył na niskim (jak na jego możliwości),  trzynastym miejscu.

 

Niestety w drugiej rundzie został zdyskwalifikowany Maciej Witek.

 

Rywalizację panów wygrał Michał Szulc z KS Polonia 1912 Leszno. Zawodnik zespołu lidera Superligi prezentował się znakomicie i był jedynym graczem, który uzyskał wynik powyżej sześciuset „oczek” (609+612)

 

PEŁNE WYNIKI

 

 

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

10.02.2014, 11:20
a dyskwalifikacja to za co? czyżby%?

Pozostałe