Zakończenie sezonu morsowania 2017/2018

  • 9.04.2018, 10:58
  • Joanna Sztymelska
Zakończenie sezonu morsowania 2017/2018
W niedzielę, 8 kwietnia 2018 roku, zakończył się sezon morsowania 2017/2018. Morsy sezon rozpoczynają w ostatnią niedzielę października, a kończą w ostatnią niedzielę marca. W tym roku zakończenie, ze względu na święta wielkanocne odbyło się 8 kwietnia.

 

Na Przystani nad Pilicą zebrały się tłumy chętnych do wzięcia udziału w kończącej sezon morsów imprezie. Andrzej Ambroziak, prezes Klubu Sportowego "Amber", przy którym działa Sekcja Morsów, przygotował wiele atrakcji na ten dzień.


Po profesjonalnej rozgrzewce, poprowdzonej przez Anetę Cyniak, wszystkie morsy weszły do wody w Pilicy. Nie tylko morsy z Tomaszowa Mazowieckiego wzięły udział w zimnej kąpieli. Temperatura powietrza wynosiła 20 stopni Celsjusza w słońcu, a woda miała prawie 5 stopni Celsjusza.


Po wspólnym morsowaniu rozpoczęly się zawody pływackie. W poprzednich latach zawody te rozgrywane były w Zalewie Sulejowskim w marcu. W tym roku, z uwagi na to, że zalew był zamarznięty, organiztorzy przeprowadzili je właśnie na zakończenie sezonu. Rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach: 200 i 400 metrów.

 

 

 

Każdy uczestnik mógł  wziąć udział w zawodach na kręgielni. Było też ognisko z kiełbaskami, żurek oraz, jak w każdą niedzielę, gorąca kawa i herbata.

 

Klub Sportowy "Amber" przez cały rok zaprasza na imprezy organizowane na Przystani nad Pilicą. Przez cały rok organizowane sa spływy kajakowe. Rozpoczyna każdego roku Noworoczny Spływ Kajakowy, a najbardziej znanym, ogólnopolską imprezą jest spływ "Pilica zachwyca" organizowany we wrześniu.

Sekcja Morsów zaprasza wszystkich miłośników zimnych kąpieli na ostatnią niedzielę paździenika, na rozpoczęcie sezonu 2018/2019.

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (24)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe