Kaucja dla sprawcy śmiertelnego wypadku

  • 30.01.2014, 23:59
  • Mariusz Strzępek
Sprawca tragicznego wypadku, do jakiego doszło wczoraj w Łodzi, może na trzy miesiące trafić do aresztu. Sąd orzekł jednak, że będzie on mógł wyjść na wolność po wpłaceniu zabezpieczenia majątkowego w wysokości 40 tysięcy złotych. 21 letni tomaszowianin, student Uniwersytetu Łódzkiego, doprowadził do śmierci swojego kolegi. Był pijany, kiedy ścinał kolejne słupki zabezpieczające miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Chłopakowi grozi nawet 12 lat więzienia. Jednak nawet najsurowsza kara życia drugiemu młodemu człowiekowi nie zwróci. Od decyzji Sądu złożyła zażalenie Prokuratura Rejonowa Łódź Polesie.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Koleżanka (*)
Koleżanka (*) 05.02.2014, 19:28
Mariusz... Tak młody i energiczny człowiek... Wręcz idealny... Zawsze uśmiech na twarzy... Pozytywne emocje i nastawienie do zycia jakiego brakuje wielu z nas zyjacych. A dziś pozostaną jedynie po nim wspomnienia...
(*)
Ogromna tragedia, podczas pogrzebu jegoo rodzina... Boże zabrałeś siostrą autorytet... Mariusz on był w stanie wlasną piersią obronic swoje rodzenstwo...
Brak słów żeby opisać tego młodego człowieka, jedynie cisną się łzy na powieki i smutek ... a także pytanie dlaczego ?
Tak mu było pisane
Tak mu było pisane 07.02.2014, 18:21
a także pytanie dlaczego ?
Dlatego, że uwierzył w umiejętności kolegi, tylko, że po pijanemu.
Los tak chciał, można było temu zapobiec, można powiedzieć, mógł z nim nie jechać, przecież wiedział, że kierowca pił, inni też wiedzieli
Lala
Lala 05.02.2014, 13:30
Damian wyszedł z AŚ :)) nareszcie :))))))
maadzia
maadzia 04.02.2014, 15:15
Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny zmarłego jak i sprawcy.Proszę o nie pisanie tak głupich komentarzy
m
m 03.02.2014, 23:28
pogrzeb na Dąbrowskiej 04-02-2014 o 14stej.
v.
v. 03.02.2014, 22:18
a o której jest pogrzeb? na Smutnej tak?
...
... 03.02.2014, 17:50
Jutro pogrzeb Mariusza (*)
Ala
Ala 03.02.2014, 16:55
Nigdy sie kretynstwo wasze do dennych komentarzy nie zmieni ! ŻAL.......
ola
ola 03.02.2014, 08:55
Nie bronie sprawcy wypadku, ale moim zdaniem wsiadanie do samochodu z pijanym kierowcą a do tego nie zapięcie pasów to tak jak samobójstwo. Ludzie nie wiecie jak wyglądał przebieg tego wszystkiego, kto komu kazał jechać itp. więc niektóre komentarze są przesadzone. Moim zdaniem winna leży po obu stronach-jakby nie wsiadł to by żył. Całe szczęście, że przez dwóch tak nieodpowiedzialnych chłopaków nie zginął nikt więcej. Myślę, że obojętnie jaką kare dostanie ten chłopak to i tak najgorsze są wyrzuty sumienia do końca życia i dalsze życie ze świadomością, że ktoś przez nas stracił życie,a do tego ciągłe wyrzuty rodziny, przyjaciół i znajomych.
.....:
.....: 02.02.2014, 23:15
....a ten "baran" go porwał że nawet pasów nie zdążył zapiąć. To są tylko nasze pobożne życzenia.
wrokaz
wrokaz 02.02.2014, 23:49
czlowieku ale z ciebie bajkopisarz
....
.... 02.02.2014, 22:10
Nikt nie wpadł na pomysł,że być może Mariusz wsiadł do tego samochodu , bo myślał że powstrzyma tego barana od jazdy...
dramat
dramat 02.02.2014, 19:06
Czytam te wszystkie wpisy i po prostu szok jak wszyscy fajnie oceniają ... nie popieram jazdy po pijanemu ani winnego ... ale czy wy potraficie zauwazyc dramat sytuacji ---. PIJANY ---> NIEMYŚLĄCY ----> PASAŻER ----> NIEMYŚLĄCY ----> JECHALI WE DWÓCH= śmierć !!!!! Nie znam ale z człowieczego punktu widzenia wiem bo posiadam mózg iż jest to tragedia dwóch rodzin ... jeden nie zyje a drugi dojechany psychicznie pewno też nie może się odnaleźć w świecie w którym wszyscy nim gardzą, kary śmierci życzą ... plotkarze potrafią tylko zapytać gdzie mieszka co studiuje a co do cholery chcecie wesprzeć pomóc ??? po co sądy jak wy już osądzacie i życzycie tego co najgorsze ... obie rodziny przezywają piekło!!!! uważacie że jak wpłąci kaucje, to co ?...uniknie odpowiedzialności ?? nie! po prostu oswoi się z tym co zrobił a kara jest nieunikniona... dla niektórych powinni otworzyć kierunek studiów _ mózgologia_do czego służy mózg i jak go używać :)
figo fado
figo fado 01.02.2014, 22:18
byku nareszcie zmądrzeje ,tylko szkoda że musiał zginąć tak fajny koleś jak mariusz, debil piłeś nie jedź
Billy
Billy 01.02.2014, 15:04
Studiował zaocznie wykładanie chemii w biedronce.
adsffgvadfs
adsffgvadfs 01.02.2014, 12:34
Jak zawsze, Policja łapie a sąd wypuszcza
jank
jank 01.02.2014, 11:56
sprawca był studentem UŁ - czy wie ktoś co konkretnie, na którym roku i w jakim trybie studiował ???
babek
babek 01.02.2014, 10:43
Niech żyje wolność...
adam
adam 01.02.2014, 07:33
pozjadali rozumy? Nie, ta sprawa jak wiele podobnych ktore w ostatnim czasie było ich tak wiele. Niczego nie nauczyły. Wiele młodych kierowców mysli ze ich to nie spotka bo przeciez sa najlepszymi kierowcami na swiecie. Byku miał zabrane prawko za punkty,chyba nie za bezpieczna jazde która nie sprawia zagrożenia na drodze? Wiec tylko sad go ukaral.Ile razy mógł jechac ta droga na dwóch gazach? Prosta droga? Tylko tyle ze radary go chwyciły ale one nie maja alkomatow. Kto płacił te mandaty? Nie poniósł zadnych konsekwencji. Dalej jezdzil az przepłacił ktos tym zyciem. Nikt go do tego auta nie wsadził,tak. Ale przeciez nie raz tak robił i nic sie nie stało. Az sie stało.Szok łzy ,lament. Tylko czy nie odrobine za póżno? Do egzaminow powinni dołączyc testy psychologiczne dla tak młodych kierowcow. Czy jest odpowiedzialny a nie manjak samochodowy który mysli tylko aby szybciej i sp....ać z drogi żółwie bo mistrz jedzie.Zastanawiam sie tylko nad czym ubolewa, czy ze zabił kolege? czy ze spedzi pare lat w wiezieniu bez samochodu? Mam nadzieje ze nad tym pierwszym bo chyba nie ma w głowie tylko konie mechaniczne i mape kolejnych wycieczek po 1000 km.
.
. 31.01.2014, 23:50
największą tragedią jesteście wy. pozjadali rozumy..
Leon zawodowiec
Leon zawodowiec 31.01.2014, 19:54
XXX - koleszko trochę się zagalopowałeś z tym osądzaniem i kreowaniem wyroków. Od wymierzania kary są sądy. Ciekawe czy też byś był za karą śmierci jak byś sam kogoś stuknął na jezdni??? Nie ty dałeś życie i nie ty je będziesz zabierał. A gdzie miłość bliźniego i przebaczenie? Gdzie wiara w przemianę? Odrzuć emocje i spójrz na to inaczej. Jeden nie żyje a drugi kilka lat spędzi za kratkami ze świadomością do końca życia że ma człowieka na sumieniu.
xxx
xxx 31.01.2014, 15:37
z tego co mi wiadomo to chłoptaś ma dzianych rodziców. Wpłacą kaucje i będzie nadal jeździł autem mimo ze nie posiada prawa jazdy ;/... powinna być kara śmierci za takie coś!. zabiłeś! - sam zginiesz. 000 tolerancji..

Pozostałe