Pielgrzymka maturzystów.

  • 7.04.2018, 21:33
Pielgrzymka maturzystów.
Od wielu lat po świętach Zmartwychwstania Pańskiego maturzyści z archidiecezji łódzkiej przyjeżdżają na Jasną Górę, aby pomodlić się o pozytywne zdanie egzaminów maturalnych oraz o dobry wybór drogi życiowej.

W tym roku do Częstochowy przybyło około 2 tys. młodych pielgrzymów wraz ze swoimi duszpasterzami, katechetami i wychowawcami.  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 reprezentowało 58 maturzystów pod opieką p. L. Stępkowskiej, p. B. Gożdzik, ks. S. Bogusza, ks. P. Kępniaka i p. A. Broniarka. Pielgrzymowaniu naszych uczniów przewodniczył pan dyrektor Dariusz Kwiatkowski.

Tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła się w Sali o. Kordeckiego od prezentacji Duszpasterstwa Akademickiego i spotkania z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Następnie młodzież wysłuchała świadectwa i koncertu zespołu ewangelizacyjnego „Full Power Spilit”. W południe przed obrazem Matki Bożej Królowej Polski maturzyści uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

8.04.2018, 05:01
Więcej niż dotychczas - mam wrażenie - informacji z życia Kościoła Rzymsko-Katolickiego i powiązanych. Gdyby nie ten portal niczego na ten temat z Tomaszowa nie można by było się dowiedzieć. Jakby to była marginalna instytucja. To się zmienia. Bardzo dobrze. Dziękuję.

Najwięcej organizacji charytatywnych. Bo nie tylko Caritas, a przy każdej parafii coś jest organizowane i zbierane. Adoptują duchowo dzieci nienarodzone (niezależnie od oceny <bo co tu oceniać? Jeden sobie wierzy inny nie> jest to forma zaangażowania, dlaczego to pomijać?), organizowali imprezy zbierając datki na chore dzieci zanim stało się to modne, prowadzą domy dla samotnych matek...

Pielgrzymki to dla wielu z nas była jedyna forma wypoczynku w wakacje. Miałem takie wakacje również. Staże, praktyki w Wawie przez trzy miesiące i dwa tygodnie na pielgrzymkę. O Owsiaku który w wakacje organizuje coś podobnego bębni się we wszystkich mediach, ale pielgrzymka to obciach. Nie rozumiem tego.

Poza gazetami w tytule katolickimi, o Kościele albo źle, albo wcale.

Także dzięki Nasz Tomaszów, że się wyłamujesz!

Pozostałe