II Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji

  • 7.04.2018, 13:09
  • Joanna Sztymelska
II Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji
W piątek, 6 kwietnia 2018 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się II Tomaszowskie Targi Pracy i Edukacji. Organizatorem Targów był Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Mazowieckim we współpracy z Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym.

 

Spotkali się pracodawcy, pracownicy i uczniowie szkół: gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ponad pięćdziesięciu pracodawców szukających pracowników. Powiatowy Urząd Pracy wysłał zaproszenia do ponad stu firm, a zaproszenie przyjęło mniej więcej połowa tych pracodawców. Wśród wystawców były największe firmy z terenu naszego miasta, któ®e poszukują pracowników, ale też znalazły się stanowiska służb mundurowych. Byli przedstawiciele tomaszowskiej Komendy Policji i Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Udział wzięły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, które prezentowały zainteresowanym gimnazjalistom  przyszłoroczną ofertę.

 

W czasie trwania Targów odbywały się seminaria dla gimnazjalistów i dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Seminaria prowadzili doradcy z Powiatowego Urzędu Pracy. W seminariach uczestniczyli tez pracownicy ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Tytuł seminarium dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, to "ABC własnej firmy". Prowadzący seminarium radzili jak założyć i jak prowadzić własną firmę oraz jak ustrzec się przed popełnieniem podstawowych błędów.

 

W czasie Targów zorganizowany też został konkurs na najładniejsze, najbardziej kolorowe i interesujące stanowisko. Nagrodę dla stanowiska szkoły ponadgimnazjalnej ufundował starosta Powiatu Tomaszowskiego, Mirosław Kukliński, a dla stanowiska pracodawcy - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko. Komisja konkursowa w kategorii szkoły, przyznała nagrodę Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim i w kategorii pracodawcy - Galerii Wnętrz Sp. z o.o.. Nagrody wręczali: Zofia Szymańska - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Mirosław Kukliński.
Na zakończenie każdy z wystawców otrzymał dyplom, jako podziękowanie za uczestnictwo w II Tomaszowskich Targach Pracy i Edukacji.

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe