Dzień Otwarty na Nadrzecznej

  • 5.04.2018, 21:06
Dzień Otwarty na Nadrzecznej
W dniu 28 marca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 odbył się kolejny Dzień Otwarty.

Nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla wszystkich gimnazjalistów, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda „Nadrzeczna” od wewnątrz. W tym dniu uczniowie razem z nauczycielami przygotowali pokazy, prezentacje i różnorodne atrakcje. Jak co roku, na sali gimnastycznej odbył się turniej siatkarski chłopców, w którym tym razem zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim. Po nim odbył się otwarty trening Szkolnego Klubu Strzeleckiego z wykorzystaniem łuku klasycznego.


Głównym stoiskiem informacyjnym zarządzali przedstawiciele Samorządu Szkolnego,którzy prowadzili również statystykę odwiedzin. Na parterze swój dorobek prezentowało Szkolne Centrum Wolontariatu, kulturę i zwyczaje krajów niemieckojęzycznych prezentowali uczniowie klasy II A. Tu też można było uzyskać informacje o klasach Technikum nr 6: architektura krajobrazu, budownictwo i systemy energetyki odnawialnej.
Nasi architekci przygotowali zielony kącik z piękną, wiszącą, roślinną ścianą, w sali można było zapoznać się z ich pracami, a także z oprogramowaniem, które służy uczniom do nauki i odkrywania tajemnic tego pięknego zawodu. Budowlańcy i „eko-energetycy” też zaprezentowali elementy swoich zawodów i możliwości z nimi związanych. Gimnazjaliści mogli samodzielnie zbudować komin, most, ścianę….
Piętro wyżej, gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą III Liceum Ogólnokształcącego – klasy humanistycznej i Szkolnego Koła Teatralnego „Za kurtyną”, z którym niektórzy uczniowie gimnazjum mieli już możliwość zetknąć się przy okazji występów w Tkaczu i we Włókniarzu. Tu królowała też matematyka z różnorodnymi zagadkami i łamigłówkami. Szkolne Koło Caritas zadbało o słodkie i wytrawne przekąski w ramach szkolnej kawiarenki.


Na drugim piętrze można było zapoznać się z kulturą Włoch poprzez udział w konkursie wiedzy o tym pięknym kraju i wygrać różne nagrody. Klasa II B wraz z  zachęcali do nauki tego pięknego języka. W salach obok można było obejrzeć prezentacje: historyczną, geograficzną, anglojęzyczną,  Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego, a także wziąć udział w V Spotkaniu z Podróżnikiem. 


Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się pokazy doświadczeń chemicznych przygotowane pod czujnym okiem nauczycielek chemii i przedmiotów zawodowych Pań Renaty Kurkarewicz oraz Katarzyny Sikory. Doświadczenia wykonywali uczniowie klasy B-Ch i Technikum Analitycznego. Wszystko w najnowszej Eko-pracowni, utworzonej we współpracy z WFOŚ z Łodzi i wyposażonej w nowoczesny sprzęt pomiarowy i analityczny.


Na piętrach, w punktach informacyjnych można było uzyskać informacje na temat kierunków i profili klas, które zaplanowane są na nowy rok szkolny 2018/19. Nasi uczniowie starali się pokazać nie tylko ofertę edukacyjną naszej szkoły, ale również, a może przede wszystkim, atmosferę panującą w szkole przy Nadrzecznej.


Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom, którzy nas odwiedzili!


Z naszych danych wynika, że w Dniu Otwartym Nadrzeczną odwiedziło około 500 osób:)!
Wszystkim nauczycielom oraz uczniom III LO i T6 dziękujemy za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie tego, jakże ważnego dla Nas Dnia.
Koordynator Dnia Otwartego Nadrzecznej p.Monika Morga.

 

 

 

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe