Areszt dla młodocianych bandytów

  • 02.01.2014, 11:56
  • Mariusz Strzępek
30 grudnia około godziny 19:00, na ulicy Ostrowskiego trzech młodych mężczyzn pobiło 17 letniego chłopca i towarzyszące mu 13-letnie dziecko

Młodszemu z nich napstnicy skradki kurtkę.

 

Jak wynika z ustaleń dwóch 17 latków i ich o rok straszy kompan zaczepiło 17-latka i towarzyszącego mu nieletniego, żądając od nich wydaniakurtki.

 

Kiedy pokrzywdzeni się sprzeciwili, napastnicy najpierw zaczęli bić starszego z nich, przenosząc później swoją agresję na 13-latka i ostatecznie zabierając mu kurtkę o wartości 150 złotych. 

 

Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie. Policjanci patrolujący miasto zauważyli agresywnie zachowujących  się młodych ludzi, natychmiast zareagowali, zatrzymali dwóch napastników w wieku 17 i 18 lat, trzeci z nich został zatrzymany następnego dnia w godzinach porannych.

 

Cała trójka była doskonale znana ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem.

 

17-latek w chwili zdarzenia miał w organizmie 1,4 promila. Podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju.

 

31 grudnia tomaszowski sąd na wniosek miejscowej prokuratury, aresztował ich na okres trzech miesięcy.

 

Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trololo
trololo 08.01.2014, 17:08
Powiem krótko. Znam jednego z nich i tylko jego osądzę,choć pozostała dwójka jest pewnie podobnego pokroju. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu,to zjawisko nazywa się PATOLOGIA,rodzice niezaradnie go wychowali,nie interesowali się nim i teraz są tego konsekwencje. Chłopak zakończył edukacje na poziomie 1 lub 2 klasy gimnazjum. Chodził tylko i oglądał się co by tu zawinąć,żeby móc się zjarać,albo zchlać. Nie ma co ukrywać,to jest margines i niestety w Tomaszowie jak i w innych miastach są tacy ludzie bez ambicji i "cwaniakujący" Tylko,że Filip był zawsze cwaniak do obcych idąc przez ulice z grupką swoich slamsowatych znajomych. Szkoda chłopaka,bo wiem,że już nic z niego nie będzie i zmarnował sobie życie,ale takie osoby nie są złe same z siebie,po prostu patrzą się na to od dzieciństwa i później korzystają z takiego przykładu. Pewnie zaraz zostanę tutaj zlinczowany przez jego ziomali za to,że mówię jak jest,że pochodzę z normalnego domu,że rodzice wykazywali mi zainteresowanie i wyszedłem na ludzi,ale trudno. Napisałem jak jest. W gruncie rzeczy Filip nie jest zły chłopak,może gdyby ktoś mu pomógł,postawił twarde zasady te 3/4 lata temu,to jeszcze by wyszedł na ludzi,ale teraz niestety musi odpowiedzieć za swoje czyny,za głupotę się płaci
cityman
cityman 07.01.2014, 21:18
Znam tych ludzi, może są w porządku ale tylko dla swoich, jeżeli ich znasz jest okej, inaczej łatwo można obskoczyć wpi*****l. Nie mówcie że 12 lat to dużo że szok, bo to jest recydywa, co zresztą napisano w artykule, nie pierwszy ich wyskok więc nie ma co ich wybielać...
Na przypale albo wcale :)
Na przypale albo wcale :) 07.01.2014, 19:41
no dokładnie Ola i Młot piszą samą prawde ,nikt ich nie zna a wiedzą więcej od osob którzy ich znaja !
Ola
Ola 07.01.2014, 20:27
jedyny mądry, pjąteczka ziomek ! :)
Młot
Młot 07.01.2014, 18:13
co wy gadacie jakie ścierwa widac że przez ten internet jest duzo cwaniaczkow ale jak przychodzi co do czego to nagle robia sie malutcy ,nauczyc sie zyc bo w dzisiejszych czasach samobrona to podstawa nie oceniac moich ziomali po wydarzeniu bo gdy ludzie popelniaja jeden blad to nei powod by dostali miano "ścierwa" pijanemu sie wybacza !
Jimmy
Jimmy 08.01.2014, 21:37
Jeszcze jedno. Piszesz, że "samoobrona to podstawa". W normalnym kraju nikt nie musiałby uczyć się samoobrony, bo może poruszać się po mieście o dowolnej porze dnia i nocy bez obawy, że jakieś zbiry go napadną.
Jimmy
Jimmy 08.01.2014, 21:30
Jaki "jeden błąd"? Z artykułu wynika, że cała trójka była doskonale znana ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem, więc tych błędów chyba już trochę popełnili? A może to policja tak się na nich bez powodu uwzięła i ciągle ich nęka?
Ola
Ola 07.01.2014, 18:27
dobrze gada, polać mu ! :D
06.01.2014, 22:46
A ja proponuję przejąc całe prawo z SINGAPURU :
- w tym kraju niema bezrobocia
- w tym kraju niema pomocy społecznej ani zasiłków
Prawo w Singapurze jest dosyć surowe i rygorystycznie przestrzegane. Zdecydowanie zabronione jest śmiecenie, lub spożywanie pokarmów/napojów w środkach komunikacji miejskiej. Stosowane są dosyć surowe kary (chłosta, przymusowe roboty, a nawet śmierć za morderstwa czy też przemyt narkotyków). Jest to państwo prawa, gdzie praktycznie nie występuje korupcja, służby bezpieczeństwa są bardzo uprzejme i profesjonalne

Za jazdę po pijanemu dostaję się 100 batów chłostę , konfiskatę samochodu oraz bardzo wysoką karę finansową !!!!!!
maniek
maniek 06.01.2014, 20:47
moim zdaniem na obrzeżach każdego większego miasta powinno być krematorium miejskie przeznaczone do utylizowania nikomu nie potrzebnych wyrzutków społeczeństwa, wyszło by zdecydowanie taniej: po pierwsze takie bydło trzeba odchować co kosztuje, posłać do szkoły co kosztuje, później państwo płaci za różne ośrodki i więzienia, trzeba też czasem leczyć co też kosztuje, wyjdzie z więzienia idzie na bezrobocie co też kosztuje, popełni kolejne przestępstwo i następne koszta (sądy, prokuratury, policja, szpitale i poszkodowany) - same koszta. Jak widać kilkadziesiąt a raczej kilkaset tysięcy złotych potrafi Państwo Polskie kosztować taki osobnik i są to pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz zastanówmy się co taki osobnik daje państwu i społeczeństwu w którym żyje ?? Tutaj nic na myśl mi nie przychodzi. Pieniądze zainwestowane w takiego osobnika w zdecydowanej większości przypadków nigdy się nie zwrócą, więc utylizacja jest tu jedynym rozwiązaniem, w ramach rekompensaty za poniesione straty można by było jeszcze pozyskać narządy do przeszczepu a resztę do pieca. Dzięki takiemu rozwiązaniu ratujemy życie innym, a zaoszczędzone pieniądze inwestujemy w szpitale, domy dziecka, nowe miejsca pracy itd. Państwo polskie w kilka lat stało by się państwem "mlekiem i miodem płynącym"
Pozdrawiam
@
@ 07.01.2014, 15:36
Wcale nie jesteś lepszy od tych wyrzutków,krematorium?
vvvv
vvvv 06.01.2014, 02:00
Z fartem mordy ;/ !
Ola
Ola 06.01.2014, 01:38
DACIE SOBIE RADE!
Ola
Ola 06.01.2014, 00:25
a najbardziej to mi szkoda Mazura, bo to dobry chłopak jest tylko się zgubił .............................
Ola
Ola 06.01.2014, 00:20
kurwa z fartem chłopaki !
17 nie sprzedał tego co uciekł bo akurat go znam ! i daje sobie rekę uciąć że nie sprzedał!
ZNAM CAŁĄ TRÓJKĘ, I KAŻDY Z NICH JEST W PORZĄDKU !
NIE GADAJCIE JAK NIE WIECIE CO JEST PIĘĆ!
06.01.2014, 07:25
szanowna Olu rozbawiłaś mnie he he
cytuję:
ZNAM CAŁĄ TRÓJKĘ, I KAŻDY Z NICH JEST W PORZĄDKU !
od kiedy złodziej jest porządnym człowiekiem ??
za kradzież obcinałbym ręce przy samych łokciach jak było w średniowieczu ... NIE TWOJE NIE RUSZ nie wyciągaj łap po cudze bo ci je obetną !!!!!
Ola
Ola 07.01.2014, 18:23
okradać, ale nie swoich ......
ona
ona 07.01.2014, 21:43
Ciekawe jak by okradli twoich znajomych albo rodziców Bo np by ich nie znali.Widać że pracą się nie schańbiłaś po twoich wypowiedziach widać że i na ciebie będą płakać rodzice albo już płaczą.Patologia :-(
Jimmy
Jimmy 06.01.2014, 12:43
Jak widać, według osób pokroju Oli, złodzieje i bandyci są jak najbardziej w porządku. Pamiętacie może jeszcze historię z Warszawy, kiedy to dwóch nastoletnich zwyrodnialców zadźgało nożem policjanta przed przystankiem tramwajowym? Ich "ziomale" z Facebooka też twierdzili, że są "w porządku" i że to "dobre chłopaki", a nawet "super, bo przecież zabili psa". Co więcej, próbowali nawet zorganizować zrzutkę pieniędzy na adwokata dla tych ścierw. Patologia to niestety przede wszystkim stan umysłu i osoby takie jak Ola i jej "ziomy" nawet nie rozumieją jak poroniony jest ich sposób myślenia.
Młot
Młot 05.01.2014, 21:30
co wy dajecie ludzie frajerzy się spluli na komendzie co do wyroku to jednak lekka przesada 12lat to jest prawie tyle co ten chlopak mial maksylanie 5lat
FRAJER POZOSTANIE FRAJEREM
Ola
Ola 06.01.2014, 01:52
W DUPIE BYŁEŚ I GÓWNO WIDZIAŁEŚ, tyle..........
Jimmy
Jimmy 05.01.2014, 17:37
Kolejne ścierwo do utylizacji, którego jedynym osiągnięciem życiowym jest to, że niepotrzebnie przeludnia planetę. Oczywiście barachło jest "dobrze znane policji", ale jakimś cudem do tej pory przebywało na wolności. Teraz posiedzi 3 miesiące, po czym wyjdzie i zacznie robić to samo, bo przecież "młodzież musi się wyszumieć", a "to są bardzo grzeczni chłopcy" i izolowanie ich od społeczeństwa "zniszczyłoby ich delikatną psychikę".
Ola
Ola 06.01.2014, 01:49
'ale jakimś cudem do tej pory przebywało na wolności." - hahahahahahahahahahahaha! no to powiem Ci że tutaj się mylisz ; ) bo dwójka jest po ośrodku a trzeci monar....
hahaha! ośmieszasz się ! -.-
Klaudia
Klaudia 05.01.2014, 13:38
zajmijcie się może wkońcu swoimi dupami . :) . ; D nie wiecie co sie wydarzylo a czlowieka oceniacie ... ; /// to że młodzież nie umie się spokojnie zachowywać to fakt .. ale pomyślcie .. co w Tomaszowie można robić ? z czego mają brać przykład młodzi ludzie .. Tomaszów jest zacofany .. nie popieram zachowania tych młoidych ludzi ale każdy popelnia błędy ...i powinno się dać szanse na naprawę zamiast 12 lat może jakieś prace społeczne ...
Ola
Ola 06.01.2014, 01:46
DOKŁADNIE ! ; )
Jimmy
Jimmy 05.01.2014, 17:41
Klaudia, napisz wprost, że to twoje "ziomale", bo nazywając ich wyczyny "błędami życiowymi" i usprawiedliwiając napadanie na normalnych ludzi tym, że "w Tomaszowie nie ma co robić", po prostu się ośmieszasz.
Ola
Ola 06.01.2014, 01:51
ośmiesza? po prostu ich zna, i wie jacy są..
a Ty uważasz ich po prostu za "przestępców", znasz ich? gadałeś kiedykolwiek z którymś z nich? ......
Jasta
Jasta 05.01.2014, 00:24
Kiedyś ktoś powiedziadział jeb..ć nie wyróżniać .Mam dosyć gnoi i gówniarzy w Tomaszowie.
lol
lol 03.01.2014, 23:27
niech zgadne, polna?
kalambur
kalambur 03.01.2014, 16:38
A guma i wąskie drzwi. Ja nie lituję się nad bandziorami tym bardziej że sa znani policji za takie wykroczenia. Nie wiedzieli ile im grozi za rozbój to się dowiedzą.
Ola
Ola 06.01.2014, 01:44
nic nie wiesz o życiu jak widzę ................
re
re 03.01.2014, 07:00
Bardzo słusznie karać i jeszcze raz karać!
Jakub
Jakub 02.01.2014, 21:54
Zal mi Was. Za pobicie i kradziez 12 lat.. Koledzy Tego co UCIEKL to zwykle frajery, poniewaz jak mogli zlapac tego co UCIEKL? 2 zatrzymali do nastepnego przyjechali rano . (LOGIKA ROZPRULI SIE) Taki ziomki ze pies ich jeb*ł .. Szczerze niech ten chlopak po skacze im po glowach, kazdy z nich niech odda 150 zl i niech sie od***rdoli . wtf
bzik
bzik 05.01.2014, 13:40
popieram w 100 %
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXX 03.01.2014, 17:20
Frajerem to chyba ty jesteś , wiesz wql. o kim to jest ? bo wydaje mi sie ze nie bardzo. Nie znasz ich to nie mów że są frajerami ! nie masz nawet białka na to !
Ola
Ola 06.01.2014, 01:45
DOKŁADNIE !
ziomekkkkkkkkkkkkkk