Sportowe podsumowanie roku 2013 (część 3): Wrzesień - Grudzień

  • 30.12.2014, 21:39
  • bartek28tm
Sportowe podsumowanie roku 2013 (część 3): Wrzesień - Grudzień
Rok 2013 zbliża się ku końcowi. Bez wątpienia nasi lokalni sportowcy okres ostatnich 12 miesięcy będą wspominać niezwykle miło. Zapraszamy na ostatnią część sportowego podsumowania roku.

WRZESIEŃ:

We wrześniu odbył się 32 edycja Biegu Malinowskiego. Gościem honorowym imprezy, była dwukrotna olimpijka, oraz mistrzyni świata z Tokio w maratonie (1991r.) – Wanda Panfil Gonzalez.

 

Rozpoczyna się sezon w siatkarskiej drugiej lidze. Podopieczni Tomasza Migały rywalizację zaczęli od zwycięstwa z MKS Bzura Ozorków 3:2.

 

PAŹDZIERNIK:

W hali konferencyjnej Targów Kieleckich odbyły Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w kulturystyce i fitness. Nasze miasto reprezentowała 19 letnia Kaja Wojciechowska w kategorii fitness sylwetkowe kobiet. Był to debiut naszej zawodniczki na scenie sportów sylwetkowych, ale za to jak bardzo udany. Kaja pokonała wszystkie rywalki, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Juniorek.

 

Podczas minionego weekendu w Liverpoolu (Anglia) odbyły się mistrzostwa świata w karate Shotokan (federacja WSKA). W licznej, bo ok 30 osobowej reprezentacji Polski znalazł się tylko jeden zawodnik z Tomaszowa – Michał Bąbos. Tym razem jednak ilość przeszła w jakość. Nasz zawodnik startując w 4 konkurencjach zdobył 3 medale!! Już pierwszego dnia zawodów Michał zdobył brązowy medal w kumite w kategorii juniorów (w WSKA juniorzy to przedział wiekowy 18-20 lat). Kolejnym osiągnięciem był srebrny medal w kumite drużynowym juniorów. Start indywidualny w kategorii seniorów skończył się dla Michała na 7 miejscu, ale nasz zawodnik powetował sobie tę stratę w rywalizacji drużynowej. Tomaszowianin wygrał wszystkie swoje pojedynki ,czym zdecydowanie przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu (w finale drużyna Polski uległa Niemcom 3:2). Był to dla Polski pierwszy od 14 lat medal w tej konkurencji.

 

21 października 2013r. na obiekcie krytej pływalni Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach odbyły się zawody pływackie w ramach Mistrzostw Województwa Łódzkiego klas III-I runda. Organizatorem zawodów był Łódzki Okręgowy Związek Pływacki we współpracy z CKF i klubem sportowym Nautilus. Nasi pływacy udanie rozpoczęli sezon pływacki. Z zawodów w Brzezinach wróciliśmy z dwoma medalami złotymi i dwoma srebrnymi. W rywalizacji zespołowej klub PŁYWAK zajął 3 miejsce.

 

W dniach 26-27 października w Bielsku-Białej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate. Karatecy rywalizowali wg przepisów World Karate Federation (WKF), największej na świecie organizacji w karate, jedynej organizacji w karate uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Wystartowało 281 zawodniczek i zawodników z 44 klubów w tym karatecy z Tomaszowa. Wyjazd należy zaliczyć do udanych, choć pewien niedosyt pozostał. „Łupem” naszych zawodników padły trzy srebrne medale. Jako pierwsza z naszej ekipy medal zdobyła Kinga Turlińska w wadze – 60 kg, (U21), która do osiągnięcia indywidualnego dołożyła jeszcze srebrny medal w kumite drużynowym kobiet w kategorii młodzieżowców (U21) wraz z Edytą Żerek i Katarzyną Stasiak. Trzeci i jak się okazało ostatni medal zawisł na szyi Michała Bąbosa, który w zwycięskim  półfinale doznał pechowo kontuzji nosa i nie mógł wystąpić w pojedynku finałowym.

 

Kolejny raz gościnna hala „Pod Dębowcem” w Bielsku-Białej gościła karateków z całej Polski, bowiem rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan, wg przepisów World Shotokan Karate Association (WSKA), w której też jest zrzeszony Polski Związek Karate. Startowano w kategoriach juniorów (18-20 lat) i seniorów. W Mistrzostwach rywalizowało 255 zawodniczek i zawodników z 36 klubów w tym siedmioro zawodników SK”BONSAI” UKS „DWÓJKA”. Start tomaszowian można zaliczyć do udanych, choć na pewno pozostał niedosyt  zwłaszcza po konkurencjach indywidualnych. Spore kontrowersje wzbudził werdykt w ostatniej walce Filipa Pająka. Zawodnik broniący tytułu mistrza Polski nie krył rozczarowania decyzją sędziów. Zdecydowanie lepiej poszło naszym paniom w kumite drużynowym. Drużyna w składzie: Katarzyna Stasiak, Edyta Żerek, Agnieszka Gałązka i Kinga Turlińska wywalczyła złoty medal w konkurencji juniorek w finale pokonując bardzo mocną drużynę „Kumade”  z Łodzi.W rywalizacji seniorek ekipa w składzie: Marta Dąbrowska, Katarzyna Świerczyńska, E. Żerek i K. Turlińska wywalczyła srebrny medal.W opinii obserwatorów i trenerów PZKarate popełnił błąd zezwalając na organizację dwóch imprez Mistrzowskich w tak krótkim czasie (MMP karate WKF i MP Shotokan). Miało do wpływ na wyniki rywalizacji jak i sporą ilość kontuzji wśród zawodników.

 

Piłkarze RKS Lechia po znakomitym boju z Mechanikiem Radomsko i zwycięstwie po dogrywce 3: 2 awansowali do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W lidze po znakomitym początku sezonu, niestety wiedzie się co raz gorzej.

LISTOPAD:

 Kręglarze klubu KS Pilica sezon 2012/2013 rozpoczęli znakomicie i pierwsze pięć spotkań w sezonie zakończyli pewnymi zwycięstwami.

 

Wystartowała 16 edycja Miejskiej Ligi Koszykówki. Udział w niej bierze 6 drużyn.

 

W sobotę 30 listopada rocznik 2002 wywalczył 3 miejsce w finale wojewódzkim XIV TURNIEJU O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. Turniej odbył się w Zgierzu. WYNIKI:

mecze grupowe
Mazovia Tomaszów Maz. - Warta Sieradz 3:1
Mazovia Tomaszów Maz. - Widzew 0:1
Mazovia Tomaszów Maz. - Pelikan Łowicz 6:1
 

połfinał
Mazovia Tomaszów Maz. - ŁKS 0:3

Skład:
Akadiusz Drozdel(BRAMKARZ), Piotr Grochowski, Erwin Kołodziejczyk, Wiktor
Sulma, Kacper Ulaszewski, Filip Stępski, Miłosz Sosnowicz, Marcel
Sosnowicz, Adam Chachuła, Szymon Mąkola,Kacper Mazurek,Szymon Stoliński,
Krystian Pokora,Bartosz Sobański
Trener Tomasz Barański
Kierownik Cezary Sosnowicz

 

Rozpoczyna się druga edycja Mistrzostw Tomaszowa Mazowieckiego w halowej piłce nożnej. Tytułu broni DOK Dalmet.


GRUDZIEŃ:

Klub RKS Lechia świętuje swoje 90 lat. W sali kinowej „Włókniarz” ma miejsce uroczysta gala, z udziałem wielu gości. Wręczono odznaczenia Łódzkiego i Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Na gości czekał także poczęstunek ufundowany przez firmę LASVEGAS POWER ENERGY DRINK.

 

Mariusz Skoneczny został najlepszym bilardzistą w Polsce. Tomaszowianin Mistrzostw Polski nie może zaliczyć do tych z serii udanych. Jednak w przeciągu całego sezonu Tomaszowianin prezentował najrówniejsza formę sportową i w klasyfikacji Pucharu Polski nie miał sobie równych. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych mijającego roku.

 

Przeciętny występ zanotowali kręglarze KS Pilica na Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Gostyniu. Indywidualnie nasi panowie zajęli odległe lokaty. Natomiast w parach duet Mocarski Śliwiński był czwarty.

 

Bilardziści UKS 13 Joker awansowali do pierwszej polskiej ligi bilardowej, w której goszczą już Dachy.

 

Piłkarze RKS Lechia kończą sezon jesienny w piłkarskiej trzeciej lidze sezonu 2013/2014. Nasi chłopcy w tabeli trzeciej ligi zajmują trzecie miejsce. Najskuteczniejszym strzelcem drużyna z 6 golami jest Marcin Mirecki. Liderem rezerwy Legii Warszawa.

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

statystyk
statystyk 30.12.2014, 22:10
Szkoda, że autor artykułów pt."Sportowe Podsumowanie Roku 2013"... ciągle omija rocznik np. 2003 AP UKS Mazovia, gdzie chłopcy z tego rocznika 17 listopada zdobyli Mistrzostwo Okręgu Piotrkowskiego (artykuł 18 listopada na nasztomaszów.pl) oraz wywalczyli 3 miejsce w wojewódzkich Pucharze Marszałka 24 listopada (artykuł 25 listopada na nasztomaszów.pl).
30.12.2014, 23:06
Przecież jest o tym w miesiącu listopad.
kibic piłkarski
kibic piłkarski 31.12.2014, 09:13
W miesiącu listopad jest o roczniku 2002, który również zajął 3 miejsce.

Pozostałe