Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 15:47
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Przychodnia na sprzedaż

Na prawie 400 tysięcy złotych wyceniono lokal o powierzchni 220 metrów kwadratowych, położony przy ulicy Jerozolimskiej, gdzie do niedawna mieściła się przychodnia zdrowia. Czy nieruchomość znajdzie swojego nabywcę? Dobudowany do bloku budynek użytkowy, mimo z pozoru atrakcyjnej lokalizacji ma dosyć ograniczone walory użytkowe. W dodatku znajduje się na działce, należącej równocześnie do wspólnoty mieszkaniowej. Ponadto obiekt wymaga nakładów remontowych i adaptacyjnych. Może się okazać, że jest to kolejny składnik publicznego mienia, jaki zostałby przeszacowany przez rzeczoznawcę.

Nieruchomość początkowo zamierzano sprzedać w trybie bezprzetargowym dotychczasowemu najemcy. Projekt stos0wnej uchwały trafił do radnych, którzy ponad rok temu postanowili ją odrzucić. 

 

Radni argumentowali, że sprzedaż i oddawanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości, będących własnością Skarbu Państwa i jednostek samorządu terytorialnego reguluje dosyć szczegółowo ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jako podstawową formę sprzedaży wskazuje ona przetarg nieograniczony.

 

Od tej reguły przewiduje się oczywiście szereg wyjątków. Są one szczegółowo wymienione przez ustawodawcę. Jednym z nich jest sprzedaż osobom fizycznym i prawnym, które prowadzą działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, naukową, badawczo-rozwojową, wychowawczą, sportową lub turystyczną, na cele niezwiązane z działalnością zarobkową, a także organizacjom pożytku publicznego na cel prowadzonej działalności pożytku publicznego.

 

Kluczowym wydaje się tu określenie działalności „niezarobkowej”. Samorządowcy uznali, że nie można za taką uznać prowadzenia prywatnego zakładu opieki medycznej.

 

Najemca osobiście próbował przekonywać radnych,  że budynek wymaga poważnego remontu i dlatego najlepiej byłoby, gdyby został mu on sprzedany. Podkreślał też, że już na chwilę obecną  sporo w nim zainwestował.

 

 

Radnych argumentacja taka nie przekonała. Twierdzą bowiem, że większość najemców lokali użytkowych czyni w nich różnego rodzaju wydatki, na adaptację, czy poprawę warunków funkcjonowania. W niczym to więc nie wyróżnia tomaszowskiego lekarza od innych funkcjonujących w mieście przedsiębiorców.

 

Cena za parterowy budynek przeznaczony do kapitalnego remontu, z ułamkowym udziałem w gruncie wynoszącym 9 procent z 898 metrów kwadratowych może okazać się zaporową.  Dostępne chociażby w Internecie projekty wielokondygnacyjnych, podpiwniczonych budynków o powierzchni np. 600 metrów kwadratowych, oscylują wokół 700 tysięcy złotych w standardzie deweloperskim. Nawet jeśli do tego doliczymy wartość działki, to cena i tak wydaje się być nieporównywalną.

 

Za podobną cenę w naszej ofercie mamy piętrową nieruchomość z lokalami użytkowymi o powierzchni 269 metrów kwadratowych położoną na własnej działce i przy głównej ulicy miasta, jaką jest Warszawska – mówi Rafał Zieliński z firmy Renoma Nieruchomości. - Dodatkowo, dla firm potrzebujących dużych powierzchni użytkowych, istnieje możliwość dokupienia hal magazynowych wraz z placem, znajdujących się za oferowaną nieruchomością. Cenę można także negocjować.

 

Niedawno też Powiat Tomaszowski pozbył się nieruchomości, której pierwotna cena wywoławcza wynosiła prawie 700 tysięcy złotych. Mimo kilku przetargów nie znalazł się na nią nabywca. W końcu została sprzedana za niecałe 270 tysięcy złotych. 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pismak 25.01.2014 09:52
a kto to wyceniał. Czy na pewno był z Tomaszowa? Bo jak słyszałem to tomaszowscy rzeczoznawcy nie chcą wyceniać dla urzędów bo nie lubią jak im ktoś próbuje narzucić jakie mają być kwoty. Tylko przyjezdni aby się załapać na zarobek nie znający warunków Tomaszowa podejmują się tych prac.

piotrusiu... 31.12.2013 10:31
wiem, tam będzie siedziba Wszyscy Razem

mKIKI 29.12.2013 17:54
To dziadkowi już nawet popatrzeć nie wolno? A wnuki to mają rodziców.

fajna 29.12.2013 16:00
panie mańku a gdzie panu do fajnej laseczki, weż pan sie w garść i wnuki bawić.

Maniek 28.12.2013 19:02
Madeja i jego łoże odwiedzałem, gdy byłem małolatem. Teraz bym chciał zobaczyć jakąś fajną laseczkę na rurze.

z Polnej 28.12.2013 18:08
panie coś pan z gruszki spadł, rury mu się zachciewa a do grot na piechote Madeja odwiedzić, może trunkiem poczęstuje tyle atrakcji wokoło a temu w głowie marzenia o lalach na rurze, wstyd, wstyd. A lokal i tak rozbiorą, jak już wcześniej niejeden budynek w okolicy.

kiki 28.12.2013 16:48
A może zrobić z tego izbę trzeźwości dla lumpów i meneli ? cooo... wszystko jest tylko ciecia brak i pałkarzy.

Reńka 31.12.2013 07:22
a kto zamienił to miasto w zbiorowisko lumpów i meneli? oto jest pytanie. Miasto niegdyś przemysłowe szukające rąk do pracy a dzisiaj to miasto biedoty, ludzi starych i schorowanych, bo młodzi przeważnie szybko stąd uciekają.

inna 28.12.2013 16:36
dobrze że przenieśli przychodnię! ten budynek straszy i popieram dół, pasuje na agencje towarzyską czy dyskotekę

Kabaciuk 28.12.2013 10:37
Wycenili tak jak na Barlickiego. Srzedadzą za 1/3 wyceny i jeszcze będą tak dziękowac kupującemu, że nie będą wiedziec gdzie go całować.

kiki 28.12.2013 08:37
SLD niech dyskotekę tam zrobi, będzie dochód i niezmiernie wesoło na dzielnicy.

mKIKI 28.12.2013 09:56
Popieram. Dyskotekę i do tego koniecznie agencję towarzyską.

Maniek 28.12.2013 12:28
o własnie! Agencję Towarzyską z tańcem na rurze, tego u nas jeszcze nie było a i zainteresowanie byłoby gwarantowane.

janeck 28.12.2013 08:21
Wartość jest rzeczą względną. Dlatego jeżeli coś co znajduje się w zasobach miasta chcemy sprzedać uczciwie to robimy aukcję. Może być od 1 zł. Przy otwartych drzwiach, "na żywo". Lokal sprzeda się właśnie za tyle ile jest warty. Jest to dziś mało popularna forma, gdyż nie da się tu brać łapówek, nie trzeba zatrudniać rzeczoznawców itp. Po prostu uczciwa transakcja, a nie po to ludzie pchają się do władzy, żeby jak ostatni frajer robić coś uczciwie.

lokator bloku 27.12.2013 13:54
podobno majom zrobić w tym lokalu Biedronkę czy Polo, przypasowałoby jak sie patrzy bo tylko z góry na dół i zakupy zrobione, pożyjemy zobaczymy.

27.12.2013 14:49
Mało dyskontów, prosimy o więcej :) Oczywiście żart.

sąsiadka 27.12.2013 20:13
prędzej noclegownie dla bezdomnych zrobią bo będą mieć bliżej na Stolarską po posiłki

znawca 27.12.2013 12:54
miasto potrzebuje kasy więc "powiedziano" wyceniającemu na ile ma oszacować i tyle.

Reklama
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama