Można już jeździć ulicą ks. Grada

  • 20.12.2013, 16:43
  • Mariusz Strzępek
Można już jeździć ulicą ks. Grada
W dniu dzisiejszym otworzono do użytku nową w Tomaszowie ulicę ks. Stanisława Grada. Jest ona ostatnim zadaniem realizowanym w ramach projektu „Przygotowanie terenów na obszarach objętych Rewitalizacją pod realizację nowych inwestycji gospodarczych”. Wartość całego projektu przekroczyła 7,5 miliona złotych.

 

Ulica ks. S. Grada łączy drogę ulicę Św. Antoniego z ulicą Farbiarską. W ramach zadania wybudowano kanalizację deszczową, sanitarną, sieć wodociągową i oświetlenie uliczne. Zakres robót obejmował również wyburzenia i rozbiórkę istniejących elementów infrastruktury zlokalizowanych w pasie projektowanych robót drogowych.

 

W ramach inwestycji wybudowano parking z kostki betonowej z 79 (płatnymi) miejscami postojowymi w tym czterema przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych. Na ciągach dla pieszych pojawiły się ławki (9 szt.) i kosze na śmieci (7 szt.).   

 

- Budowa ulicy wraz z budową i przebudową infrastruktury podziemnej tj. sieci i przyłączy wodociągowo-kanalizacyjnych, gazowej, telekomunikacyjnej, odwodnieniem i kanalizacją deszczową, a także oświetleniem ulicznym ma w swym zamierzeniu przyczynić się do zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami św. Antoniego a Farbiarską – podkreślają władze Tomaszowa Mazowieckiego. – Dzięki tej inwestycji nastąpi poprawa i rozwój obsługi komunikacyjnej centrum miasta.  Zagospodarowanie terenu pozwoli zapobiec dalszej degradacji przestrzeni miejskiej. Poprawi się zaplecze parkingowe, układ komunikacyjny i bezpieczeństwo uczestników ruchu w centrum miasta.

 

Efektem realizacji projektu ma być wzrost funkcjonalności terenu oraz jego atrakcyjności dla przyszłych inwestorów, poprawa bezpieczeństwa oraz estetyki. Już wkrótce w tym miejscu pojawi się nowe centrum handlowe, które stanowić będzie kontynuację zabudowy pierzejowej ulicy Tkackiej.

 

Dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.  

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomo
tomo 29.12.2013, 11:21
Dlaczego inni Proboszczowie nie majom w Tomaszowie swoich ulic. Czy dlatego że byli mniej mądrzy? Co takiego ten Proboszcz zrobił dla miasta lub Polski...?
karol
karol 29.12.2013, 16:07
proboszcz był dobrym człowiekiem i był bardzo lubiany w tomaszowie
anonim
anonim 22.12.2013, 23:12
Jak takto to ner bylo gdzie stanąc, jak wprowadzili płatne parkingi to teraz pełno nowych miejsc... Żenada!
pawcio
pawcio 22.12.2013, 19:24
...każda nowa ulica cieszy,tylko za to wszystko my kierowcy zapłacimy!Zamiast ulicy Zachodniej(parking za targowiskiem),która zapełnia się tylko w soboty, można było wybudować coś bardziej potrzebnego...
30.12.2013, 14:17
Ktoś za dużo chciał nagrabić do siebie i nie przeliczył dobrze, teraz będą stały takie "pusto-parkingi" a pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Do końca umowy i podejrzewam firma parkingowa będzie się zwijać albo będzie chciała bardzo dużo zainwestować w przychylność nowej władzy miejskiej :)
Piotr
Piotr 22.12.2013, 16:18
Jimmy, oby okazało się, że pomysł tej drogi upadł. Tam jest super ścieżka przez las. Super się tam spaceruje, biega, rower itd. Ostatnia rzecz jaką powinno się tam zrobic to wylać asfalt. Najlepiej to niech od razu na niebieckich źrodłach też wyleją. Głupi pomysł moim zdaniem! Dbajmy o przyrodę. Tam powinna zostać leśna scieżka!
Jimmy
Jimmy 22.12.2013, 18:36
Piotr, też nie jestem przekonany czy przerabianie Działkowej to dobry pomysł. Zastanawiało mnie po prostu czy wiadomo coś nowego w tej sprawie.
Jimmy
Jimmy 22.12.2013, 16:12
Skoro już jesteśmy w temacie tomaszowskich ulic: co z planami budowy
ul. Działkowej (obecnie leśnej ścieżki między ul. Wodną a Grotami)? Jakieś 2 lata temu czytałem, że są plany poprowadzenia tam drogi asfaltowej z prawdziwego zdarzenia i od tego momentu cisza. Ktoś ma jakieś świeże informacje na ten temat?
Tom
Tom 22.12.2013, 12:49
Był Proboszczem Parafii Św. Antoniego Padewskiego.
MP-3
MP-3 22.12.2013, 10:45
był "proboszczem Tomaszowa"
tomo
tomo 21.12.2013, 21:29
A kto to jest ten ks. Grad i co zrobił dla miasta????
AK-47
AK-47 21.12.2013, 21:40
Nie "kto to jest ten..." tylko "kim był?"!
Do Twojej wiadomości: Był księdzem i najmądrzejszym mieszkańcem Tomaszowa!
spacerowicz
spacerowicz 21.12.2013, 15:08
a może by tak, zabudować kamieniczkami tę pierzeję ulicy od strony Tkackiej, nabrałaby wyrazu, uroku i żywotności
Interesujące
Interesujące 21.12.2013, 14:51
ktoś dał doopy ...
http://www.planmiasta.net/toma…
zły na radnych
zły na radnych 21.12.2013, 11:24
kolejny patron uliczny klechów w zdewociałym Tomaszówku. Czy naprawdę nie ma innych lepszych reprezentantów w naszym mieście np. kowalewski, zagozdon, czy gajewski czy kumek lub barański jako patroni uliczni? Przecież nasze miasto tak dużo im "zawdzięcza". I znów trzeba będzie zmieniać nazwę ulicy po wyborach.
Ja
Ja 21.12.2013, 11:24
Do 9.Twoja prowokacja jest bezdyskusyjna, szkoda mi więc czasu na odpowiedź.Wpisz sobie w Google nazwisko. Piszesz, że rozumiesz- nie Ty nic nie rozumiesz maluczki człowieczku.
henio
henio 21.12.2013, 10:53
W artykule zabrakło mi informacji kim jest patron ulicy. Rozumiem, że to osoba związana z naszym miastem, ale przydałoby się więcej informacji.
21.12.2013, 14:21
Jak znam naszych (bez)radnych to wkrótce postawią jakiś pomnik albo inny obelisk z tablicą i wszyscy będą wiedzieli komu ten parking zawdzięcza nazwę.
21.12.2013, 15:05
Niestety na więcej własnych, innych pomysłów ich nie stać , i to zarówno miejscy jak i powiatowi radni w kwestii projektów uchwał innych niż nazwy ulic, szkół czy placów są daleko za przysłowiowymi murzynami.
mKIKI
mKIKI 21.12.2013, 10:15
Żyję i chodzę po tym Tomaszowie już kilka ładnych lat (jeszcze nie było Deka Smaku) i zawsze odcinek od ul.Tkackiej do mostu to była już ul.Warszawska. Trochę to dziwne, bo wg zdrowego rozsądku powinna zaczynać się od Pl.Kościuszki.
Sprawdzałam na mapie papierowej, oraz w necie na ZUMI, Szukacz, Maps Google i wszędzie ul. Ks.Grada odchodzi od ul.Warszawskiej.
A to, że Deko Smaku ma adres na ul.Sw,Antoniego 1, to nic dziwnego.
Sklep p. Rychlińskiego znajduje się przy ul.Tkackiej 1/3, chociaż wszyscy wiemy, że jest przy ul.Św.Antoniego. Kościół stoi przy ul. POW 2.
Mnie w ciągu roku na placu wyrósł wg UM drugi budynek.
Odmłodzono mój dom o 9 lat, to wg Starostwa.
Nie wspominając już, że przy okazji załatwiania innej sprawy pozbawiono mnie
mojego domu wpisując w moje miejsce nazwisko i imię mojej zmarłej matki.
zdzih
zdzih 20.12.2013, 23:43
Sklep Mix zaraz przy Wolbórce ma adres Św. Antoniego 1 więc Antoniego zaczyna się za rzeką.
20.12.2013, 22:46
Ulica ks. S. Grada łączy drogę ulicę Św. Antoniego z ulicą Farbiarską, znany sklep mięsny DS ma adres Św. Antoniego 2. Jeśli ktoś ma wątpliwości niech sobie sprawdzi!
mKIKI
mKIKI 20.12.2013, 20:29
Oj, chyba się komuś cusik pomyliło.
Ul. Ks.Grada łączy ul. Warszawską z ul.Farbiarską.
Ul. Św. Antoniego zaczyna się od skrzyżowania z ul. Tkacką i biegnie w kierunku Pl.Kościuszki.
Natomiast ul. Ks.Grada to po prostu przejście przez Bulwary obok mostu na Wolbórce,
a to już ul. Warszawska, która zaczyna się od skrzyżowania z ul.Tkacką.
aaa
aaa 20.12.2013, 23:01
Św. Antoniego zaczyna się zaraz za mostem w strone mc donalds.
mKIKI
mKIKI 21.12.2013, 10:21
Gdyby ul.Św.Antoniego zaczynała się od Wolbórki, to Deko Smaku nie mogłoby mieć nr !. Bulwary na odc. od mostu do Deko Smaku też są posesjami niezabudowanymi.
mKIKI
mKIKI 20.12.2013, 20:14
"Ulica ks. S. Grada łączy drogę ulicę Św. Antoniego z ulicą Farbiarską,,.
A w którym miejscu? Wg mnie jest to niemożliwe.
obywatel MC
obywatel MC 20.12.2013, 19:45
czy farbiarska dzięki temu jest już dwustronna? po za tym głupota troche że nie da się swobodnie skręcać gdzie chcesz z grada i do grada również wjechać od strony mc donalda, powinni zrobić nowy lewoskręt do grada!

Pozostałe