7 lat dla pijanego mordercy

  • 10.12.2013, 21:26
  • Mariusz Strzępek
7 lat dla pijanego mordercy
Na siedem lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim, pijaka – zabójcę, który doprowadził do śmierci matkę czwórki dzieci a jej 5letnią córeczkę okaleczył do końca życia. Zważywszy, że czyn jaki popełnił 29 – letni Piotr B. zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, nasz wymiar sprawiedliwości okazał się wyjątkowo łaskawym.

Ponadto sprawca już wcześniej pozbawił inną osobę życia a uprawnienia do kierowania pojazdami odebraniu mu za jazdę na „podwójnym gazie”. Miał też orzeczony wyrok więzienia w zawieszeniu. W chwili wypadku miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.  

 

Sąd, co prawda orzekł wobec pijaka dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ale mało prawdopodobne by zabójca się do niego w przyszłości stosował. Orzeczono też o 50 tysiącach złotych zadośćuczynienia dla rodziny ofiar. Na co ta kwota ma wystarczyć? Tego Sąd już nie wyjaśnił.

 

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło 14 lipca tego roku w Sługocicach. Rozpędzony samochód dostawczy prowadzony przez 29-letniego Piotra B. zjechał na przeciwległy pas ruchu i staranował jadący z przeciwka samochód osobowy, którym jechało małżeństwo z 5 letnią córeczką.

 

Matka dziecka poniosła śmierć na miejscu a mąż i dziecko w stanie ciężkim trafili do szpitali. Dziewczynka ze względu na przerwany rdzeń kręgowy będzie kaleką do końca życia. 

Obrażenia ojca były bardzo poważne, złamane kości udowe, rozległy uraz klatki piersiowej i wiele obrażeń wewnętrznych. 

 
Proces zakończył się po jednej rozprawie a oskarżony przyznał się do winy.  Wyrok nie jest prawomocny a obrońca oskarżonego zapowiedział złożenie apelacji.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Realgangstaz
Realgangstaz 27.12.2013, 22:28
co to za sprawiedlosc. zniszczyles zycie juz dwom rodzina to zgnij scierwo. wszystko co powiesz za 2 przepraszam to jeden wielki bull shit wielki farmazon dalej wmawiasz i smiejesz sie z. nic cie nie tlumaczy. ten system jest naprawde slepy. jezdzic mu sie zachcialo i wyjeba. ne jaja mial. Jeb.ac zycie i rodzine to nie zasluguje na zycie. pomyleni siebie powinni eliminowac a nie postronnych.
Majdziorrr
Majdziorrr 20.12.2013, 22:09
wsadzić tego kut..a i sędziego... samosąd w tym i w wielu innych przypadkach jest najlepszym wyjściem...
12.12.2013, 17:32
Tylko przyklasnąć naszemu sądowi !!! B R A W O !!!
SCL
SCL 12.12.2013, 11:39
Oto nasze Polskie niesprawiedliwe prawo jak można było dać taki śmiesznie mały wyrok
z ciekawości poczytałem kodeks karny i znalazłem to
kodeks karny mówi:

Art. 177. § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.

Art. 178. Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, 174 lub 177 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Nietrzeźwy kierujący nie dość, że będzie odpowiadał dodatkowo za czyn art 178, czyli zwiększenie o połowę do górnej granicy, to jeżeli był karany za takie samo przestępstwo wcześniej, odwieszenie tamtego wyroku (o ile trwa okres zawieszenia), zarzut o czyn z art 244 kk, jeżeli talkowy zakaz obowiązuje no i oczywiści art 178a - kierowanie w stanie nietrzeźwości. Wszystkie te art ładnie połączone w jeden obszerny zarzut.

I teraz pytanie na jakich podstawach sąd wydał taki niski wyrok
henio
henio 12.12.2013, 23:00
Jeśli ktoś ukradnie siekierę i od razu zarąbie nią ochroniarza sklepu to dostaje tylko wyrok za zarąbanie ochroniarza tak jak w tym przypadku wypadek ze skutkiem śmiertelnym po pijaku to maks 12 lat.
XXXX
XXXX 12.12.2013, 09:21
KPINA!!!!!!
Kornik
Kornik 12.12.2013, 09:06
ŻENADA !!!
gdzie tu sprawiedliwość
jestem za dołem z wapnem dla takich, nie inaczej
Ataner
Ataner 12.12.2013, 08:38
łeb za łeb!!!!!!
śmiechu warte! ...co za kara?
...iach ten wymiar sprawiedliwości!-gdzie???? sie pytam?!
Rr
Rr 11.12.2013, 23:20
ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dla naszego tomaszowskiego wymiaru sprawiedliwości
To bydle powinni wypościć na wolność a karę powinien wymierzyć ojciec
myślę ze kara powinna być jedna
tono
tono 11.12.2013, 20:30
W Tomaszowie jest chyba jakiś sędzia dyżurny do spraw dla pijanych kierowców, żeby im czasami nic nie zrobić, był też taki pijak w recydywie(nawet telewizja była) któremu dosłownie nic nie zrobiono...
xyz
xyz 11.12.2013, 19:11
Czy może ktoś podać nazwisko sędziego, czy jest to tajemnica?
wnerwiona
wnerwiona 11.12.2013, 18:58
Kpiny sąd sobie z ludzi robi!!!!!!!!!!To ile ludzi musi ten człowiek zabic,żeby odpowiednią karę odbyc?Albo inne pytanie KOGO musi zabic?Moze żone kogoś z sądu,albo z rządu.......Wtedy może wyrok byłby sprawiedliwy.Zgineła niewinna kobieta,a sprawca w ciepełku,bez stresu,że na chleb mu braknie,będzie się śmiał z wyroku.Po wyjściu zrobi to samo,bo to degenerat,drugi raz UDAŁO mu sie kogoś zabic,trzeci raz też może mu się udac.Rodzinie zmarłej życzę dużo wytwałości,zdrowia,i wszystkiego naj...............w Nowym Roku.
zbulwersowana
zbulwersowana 11.12.2013, 15:31
taka jest właśnie sprawiedliwość w tej j.....j Polsce!!morderca zabija niewinną kobietę, zabiera dziecią matkę ,dziecinę skazuje na kalectwo do końca życia i dostaje za taką wyrządzoną krzywdę tylko 7 lat to jest jakiś żart!!!a te 50 tyś zadośćuczynienia to niby na co ma starczyć?dziewczynka wymaga całodobowej opieki,rehabilitacji,leków i wiele innych rzeczy,ojciec dzieci również nie czuje się najlepiej.Mordercę posadzić na wózek inwalidzki,wybić mu najbliższą rodzinę i dać mu te 50 tyś złotych i niech się zapije na śmierć!!!to jest poprostu żenada!!dla takiego to kara śmierci a nie jeszcze będziemy mordercę żywić za nasze pieniądze!!!!gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie?
varan
varan 11.12.2013, 12:44
Bandytę recydywistę skazują na 7 lat - pewnie wyjdzie max po 5 - a "papuga" jeszcze składa apelację. Ostatecznie sprawa może skończyć się w myśl zasady "do 3 razy sztuka", czyli gdy po raz trzeci po pijaku zabije niewinną osobę dopiero wtedy wsadzą go na 12 lat !!!
Jeśli ktoś siada za kierownicę z zawartością alkoholu powyżej 1 promila powinien być sądzony za "usiłowanie zabójstwa", a jeśli zabił innego użytkownika ruchu drogowego "za morderstwo z premedytacją".
Niby wszyscy w przypadku takich sytuacji jak ta powyższa są zgodni co do tego, że wyrok jest zbyt niski, ale gdy jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby za dwukrotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym (za ponad 100 km/h) zabierać na trzy miesiące prawo jazdy podniósł się krzyk sprzeciwu. We wszystkich mediach przez dobry tydzień debatowano czy kary nie są zbyt wysokie, że jak tak można. Trudno mi było zrozumieć jak można w tak żałosny sposób bronić drogowych szaleńców, bo jeśli ktoś na "50" jedzie 100 czy wiecej km/h jest zwykłym bandytą, który usiłuje z premedytacją spowodować zdarzenie drogowe ze skutkiem śmiertelnym.
Dlaczego w kwestii bezpieczeństwa na drogach nie bierzemy przykładu z UE i nie stosujemy choćby aresztu domowego za drastyczne łamanie przepisów drogowych oraz wysokich kar pieniężnych, bo obecne 500 zł mandatu dla powiedzmy zabójcy w litewskiej ciężarówce, który spycha innych kierowców do rowów jest śmieszne.
Tak wysokie kary w krótkim czasie zaczęły by działać prewencyjnie. Mało kto chciałby płacić mandaty w wysokości 2-5 tyś zł, czy powtórnie zdawać egzamin za szaleńczą jazdę.
....................
.................... 11.12.2013, 10:39
...obawiam się że taki wyrok i jego uprawomocnienie doprowadzić może do samosądu już w okolicznych miejscowościach można usłyszeć głosy że ten krótko mówiąc morderca życia mieć nie będzie. Inną sprawą jest to tego idiotę wspiera jeden z właścicieli tomaszowskich złomów on i jego kasa....
wiktor0322
wiktor0322 11.12.2013, 10:29
powinien dostać min 15 lat,ale widocznie ma układy,najlepszy wyrok to śmierć za śmierć,nauczka by była dla innych
11.12.2013, 10:16
mało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i jeszcze apelacja ?????????? to jakiś żart???
znajoma ofiary
znajoma ofiary 11.12.2013, 09:55
śmiech na sali!!!!!!!!!! i gdzie ma być sprawiedliwość!!! za zabicie psa dostają więcej, a ten sku..... tylko 7lat!!! zamknąć na minimum 15lat!!!!
mKIKI
mKIKI 10.12.2013, 23:37
O mój Boże, "aż na 7 lat,,? Biedactwo, ale odsiedzi 2/3 kary, wyjdzie na wolność i zrobi to samo. Ten typ tak już ma.
yyy
yyy 10.12.2013, 22:45
A ja się pytam w jakim celu ma być składana apelacja? Żeby ten moderca wyszedł wcześniej i pozbawił życia kolejnej osoby?
anonimowy
anonimowy 10.12.2013, 22:34
Jebać cię niech się chłopaki tobą zajmą :) w celi

Pozostałe