Takie z nich gagatki

  • 13.11.2013, 12:47
  • Mariusz Strzępek
12 listopada 2013r oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał informację, o włamaniu do jednego z domów w gminie Lubochnia. Jak wynikało z informacji sprawca wybił szybę, dostał się do środka, rozbił 60 sztuk jajek, rozsypał karmę dla zwierząt, następnie wszedł do kurnika gdzie zabił 14 sztuk kur. Łączna suma strat został oszacowana na kwotę 500 złotych.

Jak ustalili policjanci, to nie było jedyne włamanie na szkodę zgłaszającego. Dzień wcześniej, sprawca włamał się do domku letniskowego (znajdującego się w Kierzu). Tam splądrował pozostawione rzeczy i ukradł 50 złotych.

 

Policjanci z Czerniewic wykonali na miejscu oględziny, został też użyty pies tropiący. Sposób działania sprawcy skojarzył się policjantom z 15-latkiem, który dokonywał już wcześniej szeregu przestępstw na terenie działania Komisariatu. Jednak młody człowiek powinien w tym czasie przebywać w Ośrodku Socjoterapii.

 

Funkcjonariusze z Czerniewic ustalili, iż typowany sprawca z Ośrodka uciekł w październiku tego roku. Policjanci zaczęli poszukiwania chłopaka. Kiedy weszli na posesję babci podejrzewanego, zauważyli jak młody człowiek zaczął uciekać polami w stronę lasu.

 

Mundurowi dogonili uciekiniera i przewieźli go do Komendy Policji, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży.

 

Policjanci rozpoczęli również analizowanie ostatnich przestępstw, które miały miejsce w gminie Lubochnia.

 

Jak się okazało, oprócz wspomnianych dwóch włamań, podejrzany od 1 października do 12 listopada dokonał 7 innych przestępstw.

 

1 października włamał się do jednego z domów w gminie Lubochnia, z którego ukradł dwie obrączki, złoty pierścionek odznaczenia państwowe oraz dekoder telewizyjny. Straty zostały oszacowane na kwotę 3200 złotych.

 

 

Kolejnych 6 czynów karalnych dokonał 10 listopada: o godzinie 3:00 w gminie Lubochnia ukradł samochód marki Audi. Pojazd stał na posesji, nie był zabezpieczony, kluczyki były w środku i to właśnie skusiło 15 –latka, który  tym razem  nie działał sam. Towarzyszył mu rówieśnik z gminy Lubochnia.

 

Młodzi ludzie wsiedli do auta, dojechali do sąsiedniej miejscowości zatrzymali się przy działkach letniskowych. Tam włamali się do altanki, ukradli dwa lewarki, powybijali szyby w oknach, powodując straty w wysokości 200 złotych a następnie próbowali ukraść stojącego przy działce fiata 126p. Niesprawnego pojazdu nie udało się uruchomić. Sprawcy zostali spłoszeni.

 

Zaczęli uciekać skradzionym wcześniej Audi. Wjechali w pole, gdzie zakopali się. Rozpoczęli dalszą ucieczkę pieszo, zabierając ze sobą radioodtwarzacz. Powrócili na działki. Próbowali włamać się do domku letniskowego i dwóch budynków gospodarczych, powodując straty w wysokości 1000 złotych. Zostali po raz kolejny spłoszeni przez przechodzących mieszkańców.

 

Obydwaj nieletni usłyszeli zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia, krótkotrwałego użycia pojazdu, oraz pierwszy za zatrzymanych za zabicie kur dodatkowo usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt.

 

O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny. 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Redding
Redding 14.11.2013, 22:08
Urwać łeb przy samej dupie i zakopać bo i tak do niczego się nie przydadzą..:D
TOM
TOM 13.11.2013, 16:51
Wyrwać chwasty,nic z tego dziadostwa nie wyrośnie,będzie tylko gorzej...
mKIKI
mKIKI 13.11.2013, 15:47
,,Gagatki,,, a nie ,,gagadki,,.

Gagatek potocznie: człowiek lekkomyślny, zdolny do nieodpowiedzialnych wybryków i drobnych wykroczeń; urwis, ancymonek, numerant, ziółko;
------------------------------ ------------------------------ --------------------
gniew
gniew 13.11.2013, 13:16
Ręce przetrącić , publicznie wychłostać i 300 godzin prac społecznych, może nie w tej kolejności
.

Pozostałe