World Tour Polish Open w Spale

  • 07.11.2013, 20:05
  • Mariusz Strzępek
World Tour Polish Open w Spale
W dniach 6-10.11.2013 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale rozgrywany jest turniej w tenisie stołowym z cyklu World Tour Polish Open. W zawodach bierze udział 350 zawodników i zawodniczek z 43 krajów.

 

W spalskiej hali zobaczyć można światową czołówkę ping ponga. W turnieju walczą m.in. 2-krotny mistrz świata i mistrz olimpijski Zhang Yike,  Xu Xin, aktualny mistrz Europy Dimitrij Owczarow, Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan czy Koreańczyk Oh Sang Eun.

 

Z puli organizatora w turnieju głównym (zmagania rozpoczną się w piątek 8.11.2013) zagrają Daniel Górak i Wang Zeng Yi. 
 

Wśród kobiet faworytką do zwycięstwa będzie Chinka Cheng Meng, do walki mogą się włączyć również  Rumunki Elizabeta Samara i Daniela Dodean. Polscy kibice będą z pewnością śledzić zmagania Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej. 
 

Dzisiaj zakończyły się kwalifikacje. Od piątku ruszy turniej główny.  Zakwalifikowały się do niego Klaudia Kusińska i Antonina Szymańska. Obie wygrały po 2 mecze i triumfowały w swoich grupach w kwalifikacjach. Dzięki tym wygranym obie polskie zawodniczki dołączyły do rozstawionych Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej. One nie musiały grać w kwalifikacjach. 

 

Spośród mężczyzn do finałowych gier zakwalifikowali się Jakub Kosowski oraz reprezentanci Polski Wang Zeng Yi i Daniel Górak. 

 

Zmagania najlepszych pingpongistów będzie można też śledzić na antenie TVP Sport. 
 

Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe