Dowiesz się z sms-a

  • 01.11.2013, 18:03
  • ka.ma.
Dowiesz się z sms-a
Często zdarza nam się czytać na naszym portalu komentarze, których autorzy skarżą się, że nie uczestniczyli w jakiejś imprezie bądź koncercie, ponieważ o nim nie wiedzieli. Z drugiej strony organizatorzy i animatorzy kultury narzekają na brak frekwencji na organizowanych przez nich wydarzeniach. Prosty sposób na szybkie i bardzo konkretne informowanie mieszkańców znalazło kilka samorządów, które do tego celu używają systemu GSM. Wystarczy tylko wysłać jednorazowego smsa aby otrzymywać bez ograniczeń interesujące nas komunikaty.

 

Usługę wysyłania sms-ów z informacjami o tym co się dzieje w mieście uruchomił Urząd Miasta w Chorzowie. Dzięki tym wiadomościom zarejestrowani w bazie numerów telefonicznych chorzowianie na bieżąco są informowani o zagrożeniach, awariach czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Władzom śląskiego miasta zależy na skutecznej i szybkiej komunikacji z mieszkańcami.  

 

By otrzymywać smsy jedną wiadomość pod wskazany przez operator, który wygrał przetarg numer, w treści wpisując: „zapisz mnie".  Sms inicjujący usługę, to jedyny koszt (podstawowa stawka operatora), jaki ponosi użytkownik.

 

- Usługę  realizuje T-Mobile, który wygrał przetarg na usługi telekomunikacyjne w mieście - informuje Krzysztof Karaś, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Chorzowie. - Miesięczny koszt funkcjonowania systemu to 450 zł. Smsy wysyłane są do zarejestrowanych mieszkańców niezależnie od operatora. T-Mobile udostępnił tez aplikację do zarządzania systemem.

 

Rzecznik podkreśla, że korzyści z systemu jest wiele. Poza otrzymywaniem aktualnych informacji o tym co dzieje się w Chorzowie, daje on możliwość właściwej reakcji w przypadku wystąpienia zagrożenia, korków. Rejestracja, to współuczestniczenie w życiu lokalnej społeczności. 

 

 - To bardzo dobry pomysł i jak widać nie bardzo kosztowny – mówi Paweł Skowroński, student Politechniki Łódzkiej. – Uruchomienie takiego systemu przynieść może wymierne korzyści dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego ale i dla osób, które są zainteresowane tym co się u nas dzieje. Osobiście cały tydzień spędzam w Łodzi i poza informacjami na portalu NaszTomaszow.pl niewiele do mnie dociera. Przyjeżdżam na  weekend do domu i zastanawiam się co w mieście robić, gdzie się wybrać i jak spędzić czas. O tym, że się jakiś koncert albo impreza odbyły dowiaduję się najczęściej z biuletynów rozsyłanych przez Wasz portal.  Fajnie byłoby, gdybym dodatkowo powiadamiany był jeszcze sms-em.

 

 

 

ka.ma.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antoni
Antoni 02.11.2013, 09:32
Super pomysł, trzymam kciuki aby się udało Panie Mariuszu

Pozostałe