Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 10:44
Reklama
Reklama Odnawialne źródła Energii

Jubileuszowe spotkanie tenisistów ziemnych

W ubiegłą sobotę, w gościnnym barze Lechia, Tomaszowskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego GEM zorganizowało spotkanie podsumowujące tegoroczny Cykl Rozgrywek Klasyfikacyjnych-2013. Jednocześnie postanowiono uczcić 30 rocznicę rozgrywania tej imprezy, która przypada właśnie w tym roku.

 

Spotkanie poprowadził prezes GEMA Zenon Nowak, który na wstępie przywitał licznie przybyłych tenisistów, w tym gościa honorowego Henryka Doleckiego, pomysłodawcę, twórcę przepisów i wieloletniego kierownika CRK. W krótkim przemówieniu podkreślił rolę i zasługi pana Henryka dla tomaszowskiego tenisa, a następnie wręczył mu dyplom uznania i pamiątkowy medal.

 

Henryk Dolecki podziękował za wyróżnienie i pamięć o nim, skromnie dodając, że również inne osoby ciężko pracowały na to, aby turniej powstał, a następnie funkcjonował przez tyle lat. Podkreślił, że największym wyzwaniem było stworzenie takiej formuły zawodów, aby była ona jasna i czytelna dla wszystkich startujących, dająca równe szanse na starcie, a w trakcie turnieju możliwość rozwoju i awansu. I rzeczywiście, przyszłe lata pokazały, że regulamin CRK okazał się na tyle uniwersalny, że dokonano w nim jedynie kosmetycznych zmian.

 

Następnie kierownik CRK, Marcin Fałek, podsumował tegoroczne zmagania tenisistów i wręczył puchary oraz nagrody zwycięzcom cyklu. W kategorii generalnej zwyciężył Piotrek Szymański, który pokonał w końcu wieloletniego triumfatora Krzysztofa Wieteskę, trzecie miejsce zajął Kacper Błaszczyk. Wśród pań wygrała Kinga Psut (czwarta w kategorii generalnej !), przed Karoliną Dziubałtowską i Olą Gielec.

 

Głos zabrał Andrzej Szymański, który przypomniał historię tomaszowskich kortów przy ul. Nowowiejskiej, które powstały w roku 1967.  Wtym samym czasie utworzono Sekcję Tenisa Ziemnego przy RKS Lechia, która zajmowała się sprawami tenisistów. Przełom w funkcjonowaniu Sekcji nastąpił w roku 1980, kiedy kierownikiem został Zdzisław Wieteska, a jego zastępcą d/s gospodarczych właśnie Henryk Dolecki.

 

Pomysł wielorundowego turnieju na początku był przyjmowany dosyć sceptycznie przez środowisko tenisowe, ale konsekwentne działania Doleckiego spowodowały, ze już w 1983 roku ruszyły pierwsze rozgrywki ligowe w formule grup 3-osobowych. Rozegranie  kilku rund pozwoliło wstępnie przetestować nowe pomysły i skorygować wady.

 

Przez okres zimowy Dolecki ostatecznie dopracował regulamin i 15 maja 1984 roku oficjalnie ruszył wielorundowy Cykl Rozgrywek Klasyfikacyjnych z grupami 4-osobowymi. Po kilku latach podzielono zawodników na sześć grup, po sześciu graczy. I tak już zostało do dzisiaj. W każdym turnieju startuje więc 36 zawodników, którzy rywalizują w grupach systemem „każdy z każdym”. Po każdej rundzie dwie pierwsze osoby awansują do grupy wyżej, dwie ostatnie spadają. W sezonie tenisiści rozgrywają 4 turnieje.

 

Ponieważ w CRK startują najlepsi tomaszowscy tenisiści, to zwycięzcy klasyfikacji końcowej uznawani są za  mistrzów Tomaszowa w tenisie. W klasyfikacji wszechczasów na czele jest Krzysztof Wieteska, który zwyciężał aż 12 razy. Po 6 sezonów na pierwszym miejscu byli Jacek Błaszczyk i Roman Kobyłecki. Dwukrotnie wygrywali Andrzej Szymański i Robert Wieteska. Po jednym zwycięstwie mają : Wiesław Jaskólski, Krzysztof Siemieniuk, Paweł Rybak, Jakub Wojtaszek i Piotrek Szymański. Najstarszy zwycięzca, Jacek Błaszczyk wygrywając w roku 2006 miał 49 lat. Najmłodszy, to tegoroczny champion, 16-letni Piotrek Szymański.           

                                                  

Nie od dziś wiadomo, że tenis to sport na całe życie. Potwierdzają to i tomaszowscy tenisiści. W latach 1984-2013 na listach startowych CRK pojawiło się ponad 170 nazwisk. W tym aż 32 osoby grały  przez  10 sezonów lub więcej. Wśród tych zawodników mamy prawdziwych długodystansowców. Na czele najwytrwalszych jest Marek Matecki, który zaliczył 26 sezonów, tuż za nim Paweł Tesz, zagrał 24 razy i Mirosław Kozanecki – 22 razy. Ponad 20 sezonów mają jeszcze Jacek Błaszczyk, Krzysztof Wieteska, Tomasz Stankowski i Adam Walczak.

 

Zalety tenisa potwierdza też długowieczność naszych zawodników. Henryk Dolecki i Jerzy Żak  brali udział w turnieju mając 71 lat. Najstarszym obecnie grającym jest 67-letni Zdzisław Wieteska. Oczywiście w CRK  startują również panie. Najwytrwalszą tenisistką pozostaje Wanda Zygadlewicz ( zagrała w dziewięciu sezonach ), a najlepszą Kinga Psut ( czwarte miejsce w roku 2013 ).

 

Po oficjalnych wystąpieniach zebrani tenisiści oddali się wspomnieniom minionych trzydziestu lat. Niestety, już tylko w pamięci przybyłych żyją takie barwne postacie jak Władysław Wałach, Włodzimierz Kobyłecki, Stanisław i Leszek Dziubałtowscy, Jan Wijaczka, Roman Piotrowski, Jerzy Żak. Wszyscy zgodnie podkreślali, że to  dzięki rozgrywkom CRK korty żyją, a najmłodsi gracze mają możliwość skonfrontować swoje umiejętności. I chociaż wszyscy wiedzą, że CRK to tylko zabawa, to potem na korcie walczą o każdą piłkę.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Magdalena Glab 19.07.2023 13:50
Czasami graly röwniez i panie na kortach Lechi Dorota Kosiewska Magdalena Glab i inne

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: MopsowiecTreść komentarza: Szymon MichalakŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: Marzanna PopławskaTreść komentarza: Dziękuję p.Marzenie?nazwiska brak za te słowa,bo mogę ad vocem odnieść się do zarzutu .Wiszę,że do tego służy ta gazeta,by opluwać ludzi,ale jest też okazją,by pokazywać również prawdę.O ile zostanie ten komentarz udostępniony przez redaktora MS.Pragnę poinformować,że po przerwie spowodowanej moja nagłą chorobą przeniosłam w20 listopada 2023r ŚDS z ul. Szkolnej 14a na ul.Majową 1/13 na miejsce dotychczas istniejącego internatu SOSW zajmując 33% powierzchni tj.581m2 zatem uważam,że w sytuacji braku czasu ,koniec roku ,nie muszę wyjaśniać co się z tym wiąże, gdyż brakło by miejsca w komentarzu.Skończyło się sukcesem.Aktualnie od 20 lutego osoby pracujące od początku istnieją ŚDS są nieobecne ,a są osoby dbające o finanse i kadry .Zatem zostałam sama z problemem prowadzenia ŚDS ,ale oczywiście dzięki Pomocy Bożej przyszlina ratunek dobrzy ludzie.Hestem im niezmiernie wdzięczna, ale są tak skromni,że nie chcą,aby im publicznie podziękować. Chciałam tylko dodać ,że przystąpiłam do OSSIPŚDS ,które skupią wszystkich zdyrektorow ŚDS w Polsce.Podjełam studia,aby zyskać jeszcze większą wiedzę na temat kierowania ŚDS.Poproszę p.Marzene o podanie swoich danych na messenger, abym mogła osobiście jej podziękować. Z wyrazami szacunku dla wszystkich czytelników,,NaszTomaszow". Marzanna PopławskaŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TMTreść komentarza: Kukliński? Ten, który rozprzedał za bezcen Wistom i inne zakłady? Ten, który wynosi się pychą, chociażby w kampanii jako wyniosły i bogaty turysta? Ten, który chciał uzdrowić powiat, bo nic przez ostatnia lata się nie robiło? Tak jak uzdrowił zakłady sprzed laty w TM! Wyborcy pokazali, gdzie jego miejsce! Niech już sobie odpocznie i ujeżdża te łodzie, narty, deski i zajmie się wnuczkami 👶👶👯Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: KowalewskiTreść komentarza: Nie zawsze zostaje się radnym, a debili wokół jest sporo. Również komentujących. Nic na to się nie poradziŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TMTreść komentarza: Prezydent pewnie! I dlatego został prezydentem 👍Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: EmiTreść komentarza: Wszyscy wiedzieli ale jak sama nic z tym nie robiła..Źródło komentarza: Agresor z Szerokiej trafił do aresztu.
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama