"Mama, tata, ja i siata" - turniej siatkówki rodzinnej

  • 15.10.2013, 23:44
  • Mariusz Strzępek
"Mama, tata, ja i siata" - turniej siatkówki rodzinnej
12 października w hali OSiR przy ulicy Nowowiejskiej odbyła się siatkarska impreza sportowa dla dzieci i ich rodziców organizowana w ramach Ogólnoeuropejskiego Tygodnia Ruchu ( „Move Week” 7 – 13 października).

 

Projekt „Mama, tata, ja i siata” wymyślony przez nauczyciela wf Szkoły Podstawowej nr 13 – Piotra Jedyka był adresowany do dzieci i ich rodziców. Oprócz UKS „13 JOKER” - głównego organizatora imprezy do realizacji projektu włączyły się: Akademia Tomaszowskiej Siatkówki, Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bank Pekao SA Oddział Tomaszów Maz.


W sobotnie popołudnie w hali OSiR przy ul Nowowiejskiej spotkało się ok 100 osób ( dzieci i rodziców ) w przedziale wiekowym 7 – 45 lat gotowych do siatkarskiej zabawy i sportowej rywalizacji. Jak powiedział trener Piotr Jedyk „chętnych do udziału w turnieju było dwa razy więcej, jednak ze względów organizacyjnych wysłużona hala „Lechii” mogła przyjąć określoną liczbę uczestników”. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 30 rodzinnych zespołów. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: „dwójki”( rodzic + dziecko) i „trójki” ( rodzice + dzieci ). Eliminacje grano na czas, natomiast fazę finałową w postaci seta do 15 punktów. Łącznie rozegrano 78 małych gier na boiskach do mini siatkówki.

Wyniki turnieju „Mama, tata, ja i siata”

Kat. „trójki”
I miejsce – Rodzina Wójciaków ( mama Anita, tata Marcin i syn Patryk ) – SP 13
II miejsce – Rodzina Hendzelewskich (mama Iwona, tata Rafał i syn Marcel ) – SP 10
III miejsce – Rodzina Gradoskich ( mama, Iwona, tata Ireneusz i syn Igor ) – SP 12


Kat. „dwójki”
I miejsce – Rodzina Suskich ( tata Marcin i syn Dawid ) – SP 13
II miejsce – Rodzina Bednarskich ( tata Andrzej i córka Angelika ) – SP 13
III miejsce – Rodzina Przybylskich ( tata Grzegorz i syn Tomek ) – SP 12

Podczas trwania turnieju organizatorzy przeprowadzili konkurs zagrywki rodzinnej, który wygrały Izabela i Małgorzata Politańskie ( 100 % skuteczności – kat. „dwójki” ) oraz Magda, Dariusz i Julka Pigłowscy ( kat.„trójki” ).

 

Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników i podsumowaniem turnieju rozegrano 2 towarzyskie sety. W pierwszym w konfrontacji: Organizatorzy – Rodzice lepsi okazali się uczestnicy turnieju pokonując nauczycieli 15:13. Natomiast w drugim secie rodzice ulegli na przewagi (18:16 ) siatkarkom „Dargfila” i „Jokera”, które wcześniej stanowiły obsadę sędziowską turnieju.


Fundatorami nagród w turnieju byli: Akademia Tomaszowskiej Siatkówki, Urząd Miasta Tomaszowa oraz Bank Pekao SA. Nagrody rzeczowe, puchary i medale najlepszym rodzinnym zespołom wręczali: Anita Przybysz-Wójciak(w-ce dyr. SP 13), Dariusz Kobacki (prezes UKS „13 JOKER”) oraz Małgorzata Włosek ( Akademia Tomaszowskiej Siatkówki)

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali gadżety „Move Week” zabezpieczone przez firmę Think Tank for Sport – organizatora projektu „Tydzień Ruchu” w Polsce.
Realizacja projektu „Mama, tata, ja i siata” była finansowana również przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ( PO FIO ). II edycja turnieju „Mama, tata, ja i siata” już za rok.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe