Śmierć we mgle

  • 14.10.2013, 12:28
  • Mariusz Strzępek
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj w Henrykowie. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 5:25.

26-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierując fordem galaxy, potrącił poruszającego się w tym samym kierunku 52-letniego rowerzystę-mieszkańca powiatu tomaszowskiego, następnie kierujący pojazdem uderzył w przydrożne drzewo.

 

Niestety kierującego jednośladem nie udało się uratować, zmarł na miejscu. Kierujący pojazdem został przewieziony do szpitala. Sprawę prowadzą policjanci z Czerniewic

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xxx
xxx 15.10.2013, 15:03
A może chodnik lub utwardzone pobocze rozwiązalyby sprawę, co nie wyklucza obowiązku dostosowywania prędkości do warunków jazdy, a u roweżystów zakladania odblaskowych elementów i oświetlenia roweru.
KIKI
KIKI 15.10.2013, 13:27
Wg mnie rowerzyści powinni być obowiązkowo wyposażeni w kamizelki odblaskowe, kaski ochronne i posiadać OC.
15.10.2013, 14:43
Dodałbym do tego jakieś uprawnienia (karta rowerowa czy coś) bo niestety czesto zarówno umiejęstności techniczne jak i praktyczna wiedza o przepisach ruchu drogowego u rowerzystów pozostawia wiele do życzenia.
laluna
laluna 15.10.2013, 12:57
ludzie gdyby ten kretyn nie jechał tak szybko to na pewno ten biedny człowiek by żył a po drugie on miał światła bo człowiek nie żyje to najlepiej zwalić winę na niego
bbb
bbb 15.10.2013, 00:19
EWA wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci męża , FM. jest z tobą aaaa ten osioł DARO to chyba ten niedzielny kierowca jest . to ten Pan DARO jak tak dobrze poinformowany jest to czemu sam nic nie ROBIŁ ?????? szkoda gadać , pisac nad głupota ludzka .
daro
daro 14.10.2013, 20:32
I jeszcze jedno, zdazenie bylo o 5.25 a straz z Lubochni wyjechala o 6.00 a za 3 min jechala karetka . to co sie dzialo przez te prawie pol godziny z tym gosciem ? pol godziny lezal w rowie a po przybyciu pogotowia zostal przez 15-20 min zeanimowany i stwierdzili zgon , smieszne
daro
daro 14.10.2013, 19:44
jesli osiol jedzie bez swiatel lub kamizelki w taka pogode i to zawsze tak jezdzil to tylko szkoda kierowcy . ja jezdze tam dzien w dzien i takich osob jest duzo ale przyjdzie czas ze oni tez tak skoncza
n/n
n/n 15.10.2013, 17:59
drogi daro myślę tak samo jak Ty. Co jest winny kierowca? Zabił - ok. Ale w sytuacji w jakiej się znalazł pewnie wolałby umrzeć ale ma rodzinę i musi dla niej żyć i być silny dla niej. Ci co nie wiedzą jak to się stało i co działo ię potem niech nie gadają głupot.
wojt0202
wojt0202 14.10.2013, 21:05
Też jeżdżę tą drogą codziennie od kilku lat i widzę sporo ludzi bez oświetlenia i kamizelki :(
Coneser
Coneser 14.10.2013, 15:55
I znów winna mgła,a może prędkość, czy rowerzysta miał włączone światła i miał kamizelkę odblaskową?. Tak ku przestrodze dla innych rowerzystów -
Jechałem dziś rano po godz. 4-ej do pracy w kierunku Koluszek, faktycznie była gęsta mgła, ale wariatów nie brakowało, którzy mnie wyprzedzali. Fakt faktem 50 km/h dało się jechać, ale w czym rzecz? Mianowicie w moim kierunku jechał rowerzysta, oczywiście ubrany na ciemno, światła włączone - niestety nie widoczne we mgle, ale miał na sobie kamizelką odblaskową i te dwa białe pasy na niej naprawdę widać w takiej pogodzie z daleka.Miałem włączone światła przeciwmgłowe. Nie zabrakło również takiego rowerzysty bez świateł, ubranego na ciemno i bez kamizelki. Miał pecha lub szczęście - zatrzymałem się odkręciłem wentylki, wyrzuciłem w pole i dalej na pieszo. Polecam pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe to tylko ok.10 zł. mogą uratować życie
wojt0202
wojt0202 14.10.2013, 21:10
Widoczność w Henrykowie po 6 rano była może 10 metrów - widziałem jak reanimowali tego gościa.
Byku z Unewla
Byku z Unewla 14.10.2013, 21:06
Coneser, gdyby tym rowerem jechał Pudzian albo jakiś miejscowy watażka to te wentylki miałbyś wkręcone w ucho, środkowe ucho.
coneser
coneser 15.10.2013, 19:21
No i właśnie kolego piszesz jakie jest rozumowanie i myślenie niektórych rowerzystów, przypuszczam,że i Twoje. Każdy cwaniakuje jeżeli tragedia nie dotyczy jego lub najbliższych i robi najazdówkę na ludzi logicznie myślących. Z pewnością gdyby to był Pudzian to nie jechałby rowerem, jeśli już to pewnie w kamizelce odblaskowej. Jeśli ktoś postury Pudziana to pewnie taki idiota jak ty bez świateł i kamizelki. Komuś takiemu tego bym nie zrobił, gdyż szanuję swe zdrowie i życie.
To co napisałeś jest świadectwem Twojej arogancji do czających się na drodze niebezpieczeństw szkoda tylko, że przez takich jak ty cierpią niewinni, wrażliwi ludzie. Widocznie w Unewlu rosną byki, które jeżdżą na rowerach - tylko do cyrku nie na ulicę.
kk
kk 14.10.2013, 15:51
Nie ma teraz co pisać "co by było gdyby " . Współczuje obydwu rodzinom, bo dotknęła ich wielka tragedia.
Warunki pogodowe dzisiejszego poranka były fatalne i to z pewnością było przyczyną tego zdarzenia.
14.10.2013, 14:33
Dzisiaj była bardzo gęsta mgła i prawie nic nie było widać ale może gdyby jechał wolniej to nie doszło by do tragedii, współczuje rodzinie zabitego ale i też kierowcy bo nie jednemu psychika słabnie.
pseudo kurator
pseudo kurator 14.10.2013, 14:31
Gdybyś był kierowca to wiedział byś ze w taką mgłę jak była to nawet światła przeciw mgielne nie pomogą tym bardziej ze rowerzysta jechał bez świateł czy chociażby kamizelki odblaskowej. .
Qrator sondowy
Qrator sondowy 14.10.2013, 21:09
Czytaj ze zrozumieniem, mówiłem, że roweżysta powinien włączyć rzeciwmielne.
anonim
anonim 15.10.2013, 19:52
Rowerzysta? Przeciwmgielne? Człowieku o czym ty mówisz? Zresztą sam jestem kierowcą i podczas takich mgieł światła samochodów są prawie niewidoczne a co dopiero lampka rowerowa na dwie bateryjki?
KIKI
KIKI 14.10.2013, 21:37
BOŻE Ty widzisz i nie grzmisz?
roweŻysta powinien właczyć światła rzeciwmielne ...
Kup sobie koło i uderz się w czoło qratorze za dychę i popolić.
wojt0202
wojt0202 14.10.2013, 21:17
A gdzie ma je włączyć ??
Kurator sądowy
Kurator sądowy 14.10.2013, 13:06
Gdyby miał włączone światła przeciwmgielne zauważyłby roweżystę wcześniej.
wojt0202
wojt0202 14.10.2013, 21:13
widać że jeździsz tylko w niedzielę do kościoła samochodem i to jeszcze jak nie pada !!!
KIKI
KIKI 14.10.2013, 21:40
Guzik prawda. Co niedziełE przestawia samochód, aby mu w jednym miejscu korzeni nie zapuścił.

Pozostałe