Gmina Ujazd Wspiera lokalne kluby sportowe dla dzieci

  • 28.03.2018, 08:30
Gmina Ujazd Wspiera lokalne kluby sportowe dla dzieci
Na LXI Sesji Rady Gminy Ujazd, zostały podpisane umowy na realizację projektów z zakresu sportu z dwoma lokalnymi klubami sportowymi, MUKS Stal Niewiadów i UKS Orlik Ujazd. Łączna kwota wsparcia to 80 000,00 zł, po 40 000,00 zł dla każdego z klubów.

Uczniowski Klub Sportowy z Ujazdu otrzymał pieniądze na szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu piłki koszykowej dziewcząt oraz piłki nożnej chłopców, oraz ich udział w imprezach i zawodach sportowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. 

 

Natomiast Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy z Niewiadowa otrzymał dofinansowanie na  szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej dziewcząt i chłopców oraz tak jak wcześniej udział młodych adeptów piłki nożnej w imprezach i zawodach sportowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

- Wychowanie dzieci i młodzieży w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji jest bardzo ważnym elementem ich rozwoju, dlatego nie możemy na tym oszczędzać. Jestem dumny z osiągnięć „młodych” drużyn zarówno z Orlika jak i Stali Niewiadów - mówi Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak

 

 

 

 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe