Powiat podpisał umowę na dużą inwestycję

  • 28.03.2018, 17:00
  • Joanna Sztymelska
Powiat podpisał umowę na dużą inwestycję
W poniedziałek, 26 marca 2018 roku, w gabinecie Mirosława Kuklińskiego - Starosty Powiatu Tomaszowskiego, odbyło się uroczyste podpisanie największej w tej kadencji umowy inwestycyjnej, na rewitalizację budynku dawnej szkoły "budowlanki".

 


Prace już się zaczęły, przewidywany termin zakończenia, to wrzesień 2019 roku. Są już przygotowane wstępne projekty wizualizacji tego obiektu.


Umowę ze strony Zarządu podpisali: Dariusz Kowalczyk - wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego i Bartłomiej Matysiak - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. Z ramienia Firmy Getmar Grzegorz Miazek, właściciel firmy.

 


 

 

Tomaszowska firma wykona zadanie za 21 279 000 złotych w ramach projektu "Rozwój potencjału społeczno-gospodarczego  obszaru rewitalizowanego przy ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim poprzez utworzenie Centrum Animacji Społecznej". Centrum Animacji Społecznej powstało w miejsce niedawno jeszcze działającego Młodzieżowego Domu Kultury, który istniał w trzech miejscach; w budynku przy ulicy Mościckiego, w hali sportowej po szkole "budowlance" i na przystani przy ulicy PCK.

 

Firma opracuje projekt budowlany, następnie na jego podstawie wykona modernizację czterech budynków oraz infrastruktury technicznej. Zmodernizowany zostanie teren wokół budynków: na potrzeby rekreacyjne powstanie kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, work-out, skatepark, plac zabaw dla dzieci z siłownią dostosowaną dla osób z ograniczoną zdolności ruchową przebudowane zostaną drogi wewnętrzne, parkingi i chodniki. Wykonane zostaną nowe nasadzenia. Dodatkowo wykonana zostanie termomodernizacja czterech budynków (m.in. modernizacja system grzewczego, ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropu, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, ocieplenie podłogi na gruncie).

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 30.03.2018, 15:34
Dla mnie, jako absolwenta Technikum Budowlanego jest to super wiadomość!
xmen
xmen 28.03.2018, 12:46
Proszę przypomnieć sobie kto zadecydował, kto głosował za likwidacją szkoły budowlanki ...
Zlikwidowali tak potrzebną szkołę z zapleczem, kadrą. Nie ,,nasi,, z PIS ?
Amicus
Amicus 27.03.2018, 20:48
To jawne marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Ponad 21 mln złotych na coś takiego? Po co aż tyle? Powiat oszczędzał chyba na tę inwestycję nie odśnieżając kilometrów dróg powiatowych po poprzednim ataku zimy i nie remontując ich. Za kilka milionów złotych dałoby się wybudować duży budynek służący PCAS, ale w takim znajdzie miejsce jeszcze więcej członków rodzin obecnych i przyszłych zarządców naszego powiatu.
dziwne
dziwne 27.03.2018, 20:04
czemu umowę podpisuje zastępca starosty a nie starosta?
17 baniek poszło się .....
17 baniek poszło się ..... 27.03.2018, 17:22
A kiedy ruszy budowa "Nowa Samochodówka"???? Unijna dotacja przechodzi kolo nosa....
mieszkaniec
mieszkaniec 27.03.2018, 15:27
Powinna zostać wznowiona szkoła zawodowa!!! Brakuje ludzi z zawodem w Polsce. Pielęgniarek tym bardziej
bkmt
bkmt 27.03.2018, 23:14
robią inni na poziomie zaocznym
Lucek
Lucek 27.03.2018, 12:45
Fajnie że oba projekty rewitalizacji, i ten miejski i ten powiatowy, będą realizować tomaszowscy przedsiębiorcy. Środki zostaną w mieście a dodatkowo chyba większe będzie zaangażowanie w jak najlepszy efekt bo to jednak wstyd sknocić coś w swoim rodzinnym mieście.

Pozostałe