Miło i komfortowo autobusem? To nie w Tomaszowie

  • 19.09.2013, 09:55
  • Mariusz Strzępek
Miło i komfortowo autobusem? To nie w Tomaszowie
Częste spóźnienia i podróż starymi autobusami to obraz naszego tomaszowskiego MZK, które jak słyszymy ma zostać sprywatyzowane.

 

Widok starego rozlatującego się autobusu zatrzymującego się na przystanku? To tylko możliwe z Tomaszowie. Jak wynika z opinii wielu podróżujących liniami MZK podróż jest długa i niekomfortowa. Najbardziej doskwiera pasżerom linia nr 3 naszego MZK. Autobusy notorycznie się spóźniają, bardzo rzadko zdarza się żeby przyjechały na czas.

 

Spóźnienia typu 3-6 min to normalność dnia codziennego. Tylko czyja to wina? W tym wypadku niestety wydaje się, że kierowców. Jazda 35km/h to lekka przesada, używanie tzw."luzu", który powinien przynieść oszczędności na pasażerów działa jak płachta na byka. Używany z głową mógłby przynosić oczekiwany rezultat, lecz użycie go 30 m przed przystaniem???


Oczywiście jazda autobusem to wielka odpowiedzialność za wielu przewożonych pasażerów jak i za siebie, lecz stosowanie się do panujących przepisów to już zachowanie ostrożności. KIEROWCO nie wprowadzaj swoich własnych ograniczeń prędkości.

 

Wracając do wyżej wymienionej linii nr 3 naprawdę jest z nią coś nie tak. Pasażerowie dziwią się, że porą wiosenna i letnią mogą jeździć pięknymi nowoczesnymi niskopodłogowymi autobusami,a gdy przychodzi zima zasiadają w zimne stare nie posiadające ogrzewania rupiecie. Średnia podróż z centrum miasta do Białobrzeg trwa 22 min. Są to 22m zimna i hałasu. Lecz w tym czasie pasażerowie krótszych linii swą podróż przebywają w lepszych warunkach. Jeśli ktoś z pracowników MZK czyta ten tekst niech przez chwile się zastanowi bo nie po to ludzie kupują bilety żeby ich podróż wyglądała jak katorga!

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

20.09.2013, 10:28
Dziś dzień bez samochodu - ale patrząc na to co się dzieje w naszym MZK jakoś nie mogłem się zdecydować na pozostawienie auta na parkingu. Po prostu sprawy które załatwiłem w 2 godziny załatwiałbym w 5 godzin.
Oczywiście nasi radni myślą że jak przekształcą spółkę to będzie taki "samograj" i od razu wszystko się poprawi. Tyle że tylko oni są tacy naiwni albo tacy.. głupi.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 20.09.2013, 09:29
Komentować jest miło bo usiądzie się przed kompem, kliknie parę razy i już negatyw jest. A inaczej jest w realu. Sam jestem kierowcą autobusu i wiem co to znaczy dlatego staram się bronić kierowców. Owszem nie wszyscy są fer ale nie można tak od razu też dołować. Na taki czynnik ma wpływ wiele czynników: korki, jazda innych kierowców jadących przepisowo a których nie można autobusem wyprzedzić, po deszczu jazd wolna aby nie ochlapać przechodnia bo od razu jest zadyma itd, itp.
Miejmy trochę pozytywnej też wyobraźni jak to jest niewdzięczna praca takiego kierowcy.
revolutionETM
revolutionETM 19.09.2013, 19:17
....od kiedy to jazda na luzie zmniejsza zużycie paliwa?? kierowców trzeba wysłać na kurs Eco Drivingu i zabrać im telefony. Jazda z telefonem przy uchu to w tomaszowskim MZK standard. Stan taboru można ocenić gołym okiem - no ale to wina niedoinwestowania. Ale co tu się dziwić jakie miasto takie MZK - brudne, dymiące, opustoszałe, w tyle za innymi.I tylko rządzący uważają że wszystko gra...
Robert
Robert 19.09.2013, 20:25
Zobacz jakie przelozenia ma autobus miejski a jaki samochod osobowy i dopiero wtedy sie wypowiadaj dlaczego zasady ecodrivingu w jelczach nie da sie stosowac
revolutionETM
revolutionETM 20.09.2013, 07:31
...z tego co się orientuje a orientuje się dobrze to w Eco drivingu nie chodzi wyłącznie o zmianę biegów i eliminowanie jazdy na "luzie". Większość nowoczesnych autobusów ma skrzynie automatyczne. Zrzucanie winy za stan MZK na kierowców nie ma najmniejszego sensu problemem jak zwykle w TM jest kompetentność rządzących i brak pomysłów na przyszłość.
J.P.
J.P. 19.09.2013, 17:49
Znowu wszystkiemu winni emeryci, wszystko jest ok, tylko Ci emeryci a w szczególności renciści bo niesprawni. Zabronić im wsiadania do autobusów komunikacji miejskiej...niech taksówkami jeżdżą, a co?...stać ich. Ludzie, opanujcie się.
19.09.2013, 15:17
3 ma opóźnienia bo z Hallera nie wyjedzie dopóki jej nieprzepuszcza to po1 po 2 zauważ ile osob nia jeździ na każdym przystanku emeryci którzy wchodzą i wychodzą wolno i stad te opóźnienia
echhh
echhh 19.09.2013, 13:28
MZK sobie, a życie miasta i mieszkańców sobie. Teraz, gdy jest zamknięty Plac Kościuszki wszystkie autobusy dalekobieżne PKS jeżdżą z dworca. Dlaczego nikt nie pomyśli o puszczeniu autobusów MZK w czasie dostosowanym do odjażdów autobusów PKS? To samo dotyczy pociągów, linia 23 trzy razy dziennie i nie wiadomo w komu potrzebnych porach. I tak np: autobusy do Warszawy odjeżdżają w godzinach: 13.15, 14.10 i 17.15. O godzinie 14.15 odjeżdża pociąg do Koluszek z dogodną przesiadką do Warszawy i Łodzi. I niestety jeśli ktoś nie posiada własnego transportu, na dworzec może dostać się tylko i wyłącznie taksówką. Ciekawe ilu studentów,uczniów i ludzi dojeżdżających prawie codziennie takimi autobusami na taksówkę stać? W tym mieście wszystko jest chore, nie dziwi więc fakt, że młodzi stąd uciekają. Podatki idą w siną dal, ciekawe tylko, skąd miasto weźmie w takim razie pieniądze, jak nam odetną janosikowe...
obserwator
obserwator 19.09.2013, 12:37
tomaszowianie przesiadają się na rowery, MZK-i wożą tylko emerytów którzy mają darmowe przejazdy, jak długo jeszcze pociągnie nasza miejska komunikacja? oto jest pytanie, bo bieda u nas w mieście rozkręca się na dobre i ludzi nie stać na bilety komunikacji miejskiej.
K
K 19.09.2013, 18:35
Emeryci i renciści kupują i kasują bilety (ulgowe 50% - ciekawe jak to wyliczyli matematycy z Urzędu), dużo innych osób biletów nie kupuje i kasuje (łatwo to sprawdzić po ilości biletów normalnych i ulgowych). Uczniowie posiadają bilety miesięczne.
ktoś
ktoś 19.09.2013, 12:21
niech coś w końcu zrobią z tą 3 bo jest to lekka przesada. Rozumiem gdy autobus się spóźni minute ale nie 8 tym bardziej teraz gdy na dworzu nie jest ciepło a temperatura w autobusie jest taka sama oprócz tego że nie pada człowiekowi na głowe. Więc ja się pytam za co ja płace ....
TM