Bandyta pod kluczem

  • 26.08.2013, 14:53
  • Mariusz Strzępek
Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju oraz jego wspólnika, z którym okradł też magazyn alkoholu.

22 sierpnia 2013r o północy na ulicy Dzieci Polskich w Tomaszowie Mazowieckim młody mężczyzna zaatakował 39-latka, którego następnie okradł z pieniędzy i telefonu. Policjanci niemal od razu rozpoczęli ustalanie sprawcy. Mając bardzo dobre rozpoznanie, kryminalni szybko wytypowali 23-letniego bandytę.

 

Podczas przeszukiwania terenu funkcjonariusz wydziału kryminalnego zauważył uciekającego mężczyznę, rozpoczął za nim pościg. Mężczyzna uciekając wbiegł pod jadący od przeciwnej  strony radiowóz.

 

W czasie przeszukania u podejrzanego policjanci znaleźli alkohol, który wzbudził ich podejrzenia. Stróże prawa skojarzyli, że 15 sierpnia na ulicy Zawadzkiej dokonano włamania do magazynu z alkoholem. Łączna wartość skradzionego wówczas mienia została oszacowana na kwotę 1200 złotych. Skradziony alkohol był tych samych marek, co ten znaleziony w domu podejrzanego.

 

Kryminalni ustalili też pomocnika włamywacza,również w wieku 23 lat. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą policjantów.

 

U młodego pasera, policjanci znaleźli część skradzionego z ul. Zawadzkiej łupu. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu ujawniono ponadto kilka krzaków konopii indyjskiej.

 

Obydwaj zatrzymani byli znani z wcześniejszej kryminalnej działalności. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa. 24 sierpnia Tomaszowski Sąd Rejonowy zastosował trzymiesięczny areszt dla 23-letniego sprawcy rozboju.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

31.08.2013, 00:10
Brawo Panowie Policjanci

Pozostałe