Rusza przebudowa Polnej

  • 20.08.2013, 10:24
  • Mariusz Strzępek
Rusza przebudowa Polnej
W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Polnej w Tomaszowie Mazowieckim. Prace prowadzone będą na odcinku od ulicy Jerozolimskiej do ulicy Żwirki i Wigury. W związku z realizacją zadania i planowanymi utrudnieniami w ruchu w tym rejonie miasta - polegającymi na zmiennym wyłączaniu z ruchu, (w miarę postępu robót) wschodniej lub zachodniej połowy ulicy Polnej - opracowany został projekt organizacji ruchu drogowego obowiązujący w okresie prowadzenia robót.

 

Nowa organizacja ruchu przewiduje wprowadzenie na ulicy Polnej na odcinku od ulicy Jerozolimskiej do ulicy Żwirki i Wigury ruchu jednokierunkowego z wjazdem od ulicy Jerozolimskiej. Kierowcy udający się w przeciwnym kierunku czyli od strony ulicy Żwirki i Wigury będą musieli skorzystać z przygotowanego objazdu, który przebiegać będzie ulicami: Żwirki i Wigury, Bohaterów Getta Warszawskiego i Jerozolimską.

 

Brak kanalizacji deszczowej w ulicy Polnej oraz w ulicach przyległych powodował utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych w czasie opadów. Postępująca degradacja nawierzchni jezdni oraz chodników po sezonach zimowych, oraz koszty związane z naprawami, spowodowały konieczność wybudowania kanalizacji deszczowej oraz kompleksowego remontu ulicy Polnej.

 

W ramach inwestycji planuje się rozbiórkę wszystkich istniejących nawierzchni jezdni, podbudów oraz chodników; a następnie budowę kanalizacji deszczowej; likwidację istniejącego gazociągu z rur stalowych i budowę nowego; wykonanie nowej konstrukcji jezdni i chodników; wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego. Planowany termin zakończenia zadania to 29 listopada 2013 roku. Wartość zamówienia wynosi 862 230,00 zł

Wykonawcą zadania jest Zakład Drogowo Budowlany „ASDROG” S.C. w Tomaszowie Maz., z/s przy ul. Spalskiej 122.

 

http://www.tomaszow-maz.eu/537-460a1c3137868-48419-p_1.htm

 

Jakub Pietkiewicz

Pełnomocnik Prezydenta Miasta

ds. Komunikacji Społecznej i Informacji

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomaszowianka
tomaszowianka 21.08.2013, 11:02
a co z ,,kawałkami" ulic niedokończonych mam na myśli Farbiarską, częściowo jest chodnik nowy, pózniej stary i znów nowy, podobno Unia dała za mało kasy i brakło! a czy miasto nie mogłoby tych kawałków uzupełnić za pieniądze miasta, bo wygląda to okropnie na Farbiarskiej
c
c 20.08.2013, 22:26
nowa nawierzchnia ulicy i chodnika powstaje zwykle w wyniku jej remontu, tylko w bajkach w wyniku cudownej przemiany
20.08.2013, 16:32
Najlepiej rozwalić wszystko na raz i pracować w zimie (paranoja), jeszcze niech Jerozolimską zamkną i będzie super-korek w centrum miasta :)
kiki
kiki 20.08.2013, 10:45
No to teraz dopiero zrobi się z totalnego śródmiejskiego bałaganu wszechobecny bajzel.

Pozostałe