Lechia bez stadionu i II ligi w mieście

  • 20.03.2018, 19:35
  • Lord Lud
Lechia bez stadionu i II ligi w mieście
Decyzją delegata PZPN Stadion im. Braci Gadajów, w przypadku awansu do wyższej klasy, nie zostanie dopuszczony rozgrywek II ligi. Który to już raz kibice piłki nożnej w Tomaszowie muszą przełknąć to gorzką pigułkę?

Mija kolejna kadencja, a stadionu jak nie było tak nie ma. Pamiętam kiedy zaczynałem swoją przygodę „dziennikarską” z tomaszowską piłką nożną. Były to wakacje - rok 2010, wówczas odbyłem przypadkowe i mocno chłodne spotkanie z byłym Prezydentem Rafałem Zagozdonem, który wizytował obiekt na Nowowiejskiej. Trwały na nim prace remontowe m.in. budowano mało solidną ogrodzoną siatką trybunę  dla kibiców drużyny przyjezdnej tak aby obiekt spełniał wymogi IV ligi.

 

Ówczesny Prezydent na moje pytanie cyt.  „Jeżeli zespół w rundzie jesiennej pokaże dobrą grę i będzie zajmować miejsce dające awans do 3 ligi. Państwo podejmą jakieś kroki związane z przebudową?” 

 

Dość wymijająco odpowiedział: „My już podjęliśmy takie kroki, prowadzimy rozmowy, szykujemy projekt trybuny, wiec my się do tej inwestycji przygotowujemy. Czas pokaże, kiedy będziemy mogli ją zrealizować”

 

Kolejno pamiętam czas kampanii przedwyborczej, kiedy to ówczesny Prezydent Miasta obiecał rewitalizację obiektu głównego OSIR zaznaczając „…że ta będzie miała miejsce pod warunkiem że uda się uzyskać środki zewnętrzne”. Wielu z nas słuchało, ale wielu z nas nie dostrzegło tej, mało eleganckiej gry słów, którą zostaliśmy zwyczajnie zmanipulowani.

 

Kolejnym krokiem Rafała Zagozdona, było poszukiwanie elektoratu. Odbyły się rozmowy władz z klubu z ubiegającym się o reelekcję Prezydentem i poinformowano nas że obie strony doszły do porozumienia. Rafał Zagozdon wygrał wybory, ale pieniędzy w budżecie, oraz zewnętrznych środków nie znalazł.

 

W 2011 roku Rafał Zagozdon  nie włączył inwestycji do budżetu miasta, choć kilku radnych składało taki wniosek, nie tylko indywidualnie, ale także jako Komisja Sportu i summa summarum udało się ogłosić przetarg, oraz wyłonić firmę (przetarg drugie), której zadaniem było sporządzić dokumentację. Zwyciężyła spółka MD Polska ze Szczecina, która złożyła ofertę wartą 198 tysięcy 891 złotych. Co się stało z dokumentacją?

 

W 2014 Prezydentem Miasta został człowiek Prawa i Sprawiedliwości Marcin Witko i pojawiła się nadzieja że doczekamy się wreszcie obiektu na miarę XXI wieku. Nie marzyliśmy  o stadionie o pojemności 20 tysięcy, czy dziesięciu tysięcy kibiców, ale marzyliśmy o obiekcie kameralnym, z podgrzewaną murawą – gdzie kibice w komfortowych warunkach obejrzą mecz, a pasjonaci piłki, czy też dziennikarze będą mieli komfort pracy.

 

Nikt nie wątpi że ówczesna kadencja Prezydenta była dynamiczna i skuteczna, jednak my - kibice piłki nożnej - nie spodziewaliśmy się budowy nowego toru łyżwiarskiego (choć bardzo dobrze ze ten powstał), czy też remontu kilku ulic, a sportowej wizytówki miasta jaką bez wątpienia jest elegancki obiekt dla piłkarzy z nowoczesną infrastrukturą i boiskami treningowymi.

 

W dniu dzisiejszym lokalna piłka nożna, to nie tylko drużyna seniorów, ale też około 500 dzieci trenujących w dwóch dobrze rozwiniętych Akademiach Piłkarskich, gdzie uczone są nie tylko pasji do sportu, ale także pasji do życia.

 

Przez ostatnie lata czarowano nas wizualizacją, którą mogliśmy podziwiać na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej, co więcej w 2016 roku zamontowano także tzw. ruchomą trybunę wartą 530 tysięcy złotych, którą już niektórzy kibice nazwali „szkieletem z Nowowiejskiej. Tak tak. Legia ma Żyletę, Chorzów kocioł czarownic, Widzew trybunę pod zegarem, a Lechia ma swój szkielet z Nowowiejskiej.

 

Niestety minęły lata a my wciąż jesteśmy zmuszani do zabierania ze sobą na mecz parasoli, ręczników, którymi możemy wytrzeć sobie siedziska, czy tez korzystać z gazet, które rozdają na stadionie. Nie pisząc już o załatwianiu potrzeb fizjologicznych w dwóch zaniedbanych toyoty-ach.

 

W ostatnim pojawiły się głosy, że obiekt będzie wybudowany w momencie kiedy drużyna awansuje do II ligi. Podstawowe pytanie brzmi, który związek dopuści do gry w drugiej lidze Stade de la Gruz?

 

Jak informuje oficjalny serwis klubu KP RKS Lechia stadion im Braci Gadajów nie spełnia wymogów licencyjnych.

 

„Stadion Miejski im. Braci Gadajów przy ulicy Nowowiejskiej 9/27, na którym swoje mecze w I grupie III ligi rozgrywa KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki nie spełnia podstawowych wymogów określonych w Podręczniku  Licencyjnym dla Klubów II Ligi na sezon 2018/2019 i następne. Oznacza to, że w przypadku wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej zielono-czerwoni nie mogliby rozgrywać swoich spotkań na obiekcie w Tomaszowie Mazowieckim…”

 

W przypadku awansu do II ligi w tym sezonie przez nasz zespół, piłkarze Lechii nie mogliby rozgrywać w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 spotkań w roli gospodarza na Stadionie Miejskim (w obecnym stanie). Aby przystosować obiekt do wymogów licencyjnych trzeba m.in. zaopatrzyć klub w system identyfikacji kibiców, wyposażyć obiekt w system monitoringu, wymienić na trybunie od strony zachodniej siedziska płaskie na siedziska z oparciami, wykonać zadaszenie nad trybuną dla minimum 250 kibiców, sektor kibiców gości wyposażyć w miejsca siedzące z oparciami w ilości minimum 5% łącznej ilości miejsc na stadionie, wyznaczyć minimum 20 miejsc dla VIP, oraz 10 miejsc z pulpitami z dostępem do źródeł zasilania dla przedstawicieli mediów”

 

Przez osiem  lat władze mogły wykorzystać fakt, iż w Tomaszowie znalazła się firma, która miała ochotę zainwestować w lokalną piłkę nożną. Co prawda z różnym skutkiem, ale płynność finansowa klubu była na dobrym poziomie.

 

 Niestety przez osiem lat zrobiono niewiele, aby inwestor dalej chciał rozwijać swoją ideologię i pomysł na rozwój piłki w mieście, a na rozwoju tym korzystali wszyscy – od kibiców, którzy mogli wreszcie oglądać dobrą grę i wyższy poziom, aniżeli liga okręgowa, dzieciaki które dzisiaj reprezentują swoje Akademie Piłkarskiej – po lokalnych polityków, którzy w świetle kamer i obiektywów mieli także swoją darmową promocję na tomaszowskim rynku.

 

Źródło: własne, lechia1923.pl, stadiony.net

 

Lord Lud
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 30.06.2018, 18:40
Prawda jest taka: chciano, aby stadion wybudował sponsor klubu. Czyli LV. I to by było na tyle!
KS
KS 26.06.2018, 13:16
Zdecydowanie lepszy pomysl to hala żeby siatkarze mogli grac na zapleczu plus ligi a może z czasem w najlepszej lidze kraju. Potencjal jest tylko politykom to niepotrzebne.
m&m
m&m 3.04.2018, 14:40
Jakbyś zauważył ";)" to byś się mniej tak ekscytowal. Wyrażam swoje zdanie. Jak Ci to przeszkadza, to nie czytaj . Albo nie. Lepiej się goń.
m&m
m&m 3.04.2018, 13:09
A może dokupić trochę rozkladanych trybun i wygospodarować kawałek hali lodowej dla siatkarzy? Dwie pieczenie na jednym ogniu;). Bo raczej na atlas arenę w Tomaszowie to już nas na pewno nie stac.Cos mniejszego może tak. Stadion nie musi być budowany, ale fajnie gdyby był doprowadzony do jakiegoś przyzwoitego standardu. Bez jakiegos znacznego zwiekszania jego pojemności, ale kawałek dachu wraz z remontem trybuny by się przydał.
3.04.2018, 13:34
Kolejny temat dla wiejskiego mądrali speca od gospodarki przestrzennej i zróważonej polityki lokalnej, realizowanej poprzez betonowanie wszystkiego (łącznie z mózgiem). Teraz siatkarzy wsadziłby najlepiej na lodowisko, w hali, w której panuje niska temperatura powietrza i która nie nadaje się do uprawiania tego rodzaju sportu w okresie mrożenia tafli. Brawo Ty! Są dni, kiedy jest cieplej na dworze niż na Arenie Lodowej.
stary tomaszowianin
stary tomaszowianin 31.03.2018, 18:52
stadion w mieście TOMASZOWIE JEST BARDZO POTRZEBNY TAK JAK I MUSZLA KONCERTOWA w HRABSKIM OGRODZIE i tak nazywają go STARZY TOMASZOWIANIE DO DZISIAJ ,która miała być ruiną,a ile dni tę ruinę rozwalali .NA DZIEŃ DZISIEJSZY MAMY Wiejski jarmark na PL.KOŚCIUSZKI taki jak na starych tomaszowskich widokówkach na początku XX wieku oraz stare zdjęcia kibiców którzy zabierali obce dzieciaki z przed wejścia do stadionu/kiedyś dzieciaki z dorosłym za darmo na mecz,wystarczyło poprosić mówiąc wejdę z panem
multi99
multi99 31.03.2018, 19:26
zamiast wydawac kasę na nikomu nie potrzebny nowy stadion lepiej wybudujmy porządną halę do ssiatkówki coś takiego jak atlas arena //// Bardziej się przyda ... A co do stadionu proponuję referendum w mieście !!!!
klug
klug 3.04.2018, 15:03
Nie peniaj. Witko obiecał, że stadion powstanie to znaczy, że nie powstanie. Tyle jest warte słowo Witko
Do komentarza nr@27
Do komentarza [email protected] 30.03.2018, 13:19
Twoje uzasadnienie jest bezsensowne. A widziałeś ilu ludzi przychodziło na zawody ogólnopolskie na starym torze? Chyba nie. Taka garstka, że szkoda gadać. Rodzice tomaszowskich zawodników. Byłem na zawodach na Arenie. Szału też nie było. Większość przyszła z ciekawości i zaraz wychodziła. Myślę, że na nowym stadionie byłoby dużo lepiej z frekwencją. Już teraz jest lepiej niż że starym torem było.
Kibic
Kibic 25.03.2018, 07:52
Do14-co chcesz jeszcze usłyszeć od prezydenta to ci powie obieca wszystko ale tylko przed wyborami -jesteś młody i naiwny -pozdrawism
J,P.
J,P. 22.03.2018, 14:36
A w Sieradzu w stadion inwestują ... w Środzie Wielkopolskiej także ... i w wielu innych miastach małych i mniejszych. Tam widzą potrzebę ... w Tomaszowie nie.
multi99
multi99 22.03.2018, 13:34
spora grupa ludzi w mieście jest przeciwna wydawaniu miejskich
pieniędzy na budowe nowego stadionu tyko po to aby zapełnić ego pewnej małej grupy w tym mieście mieszkańców zwanymi kibicami LECHIII ..
A moja propozycja: może by zrobic REFERENDUM I dowiedzieć się jakim stopniu lub % jet zapotrzebowanie na nowy większy stadion w naszym mieście . Wtedy dowiemy się co chce SUWEREN .... ????
Sothoth
Sothoth 22.03.2018, 12:07
Tzn mniej meczy i mniej rozboju pseudokibiców w mieście? Lubie to! :)
e chory
e chory 22.03.2018, 14:56
Jakie rozboje ze strony kibiców LECHII podaj chociaż jeden przykład
he-man
he-man 22.03.2018, 08:30
A ja uważam, że dobrze iż to My mamy ten tor. Szkoda tylko, że wybudowano go bez pomysłu na jego utrzymanie. Po prostu poszli na żywioł, jakoś to będzie. Ale stadion też jest potrzebny. Miasto ma zaspokajać potrzeby wszystkich mieszkańców. I kibiców łyżwiarstwa, i kibiców piłki nożnej. Nawet fanów kręgli. Więc po woli do wszystkiego dojdziemy. Tylko niech ta władza robi to dla mieszkańców, a nie własnych przyziemnych, chwilowych korzyści
m&m
m&m 23.03.2018, 19:46
Trzeba wziąść pod uwagę, że tor , jeżeli chodzi o sportowców , to obsługuje prima sort-kadra ,
miedzynarodowe zawody itd. A stadion piłkarski w Tomaszowie nigdy nie będzie areną zmagań na poziomie wyzszym niz teraz. Ludzi odwiedzających stadion nie bedzie nigdy znacznie więcej niż teraz. Myślę, że liczba miłośników weekendowego jeżdżenia na łyżwach jest znacznie wyższa niż oglądania okregowki i są w stanie przynieść większe dochody obiektowi . Można w hali robić koncerty, zjazdy partyjne itd. Jest ona znacznie bardziej uzasadniona finansowo w naszym mieście niż stadion. Wiadomo , że piłka kojarzy się z dużym i pełnym stadionem, ale u nas akurat, to lodowisko z pewnością ma większą liczbę odwiedzin. Nie rozumiem mówienia o pomysłach na tor. Tor jest do jeżdżenia na łyżwach czy rolkach. są na nim zawody. był jakiś koncert. Wazne zeby zapewnic odpowiednia intensywnosc wykorzystania na takie sposoby. Bo jakie pomysły mozna mieć?? Skoki narciarskie??
klug
klug 24.03.2018, 17:51
W sumie się z Tobą nie zgadzam, lecz jeśli chodzi o zjazdy partyjne to żółwik. Tylko nie w hali ludowej (bo tam ciągnie od podłogi), lecz w Narodowej Tomaszowskiej Piwiarni na cirka 1830 miejsc. Wiem, wiem TM nie ma takiego obiektu, lecz cóż to dla Dobrej Zmiany, cóż to dla Witko, cóż to dla Nas. DAMY RADĘ!!!
Zróbmy w TM drugi Bürgerbräukeller!!! Doprawdy stać NAS na to!!!
m&m
m&m 24.03.2018, 23:05
No dobra zjazd partyjny to było przegięcie. Niech będzie zamiast tego zjazd kółek radia m.
♥
24.03.2018, 20:53
A na jakiej ulicy w Tomaszowie mieści się Hala Ludowa?
fctm
fctm 22.03.2018, 07:30
W tym sezonie pewnym jest ze awansuje Łodzi Widzew a kolejny sezon może być dla Tomaszowian grą o przetrwanie jezeli na horyzoncie nie zjawi się konkretny inwestor/sponsor.
Takie czasy ze wyniki są dopiero gdy pojawia sie szmal.
bolo
bolo 21.03.2018, 16:34
a nikt już chyba nie pamięta jak ówczesny Pan Prezydent wyszedł na środek płyty głównej z obietnicą, że wybuduje stadion. Słyszało ten akces bardzo wiele osób spoglądajacych w przerwie meczu na tego Pana.
szantymaniak
szantymaniak 21.03.2018, 09:29
Jak się wybory zbliżały to się siedziało w Galerii Bulwary i omawiało zapewne budowę stadionu.Potem był pięknie pokazany wirtualny model stadionu. A potem obietnice się skończyły, nieważny jest sport w mieście i to że mecze piłkarskie, siatkówki ogląda więcej kibiców niż zawody łyżwiarskie, ale tor to jest wymysł jedynej słusznej opcji dzisiaj a że brakuje na utrzymanie go to już inna sprawa. Lans w blaskach reflektorów kamer był.
ja
ja 21.03.2018, 12:08
No to prosze mi pokazać artykuły o tej Lechii w ogólnopolskich mediach. Ile dzięki piłkarzom mówi się o tm na zewnątrz. Wtedy porównamy to z Areną, dzięki której o TM było bardzo głośno. Łyżwiarze na olimpiady jeżdżą! To jest zysk dla całego miasta, a nie tylko garstki kibiców.
szantymaniak
szantymaniak 26.03.2018, 08:22
Ile czasu do tyłu mieliśmy olimpijczyka jak na tak prężnie działający ośrodek łyżwiarski.Mamy jedną olimpijkę i na tym koniec a za 4 lata może już jej nie być bo życie młodych przebiega teraz bardzo dynamicznie.Proszę sobie popatrzeć ile jest w naszym mieście w akademiach piłkarskich roczników dzieciaków co się garną do piłki , ile jest w szkółkach i klasach siatkarskich dzieci i młodzieży. A łyżwy są bardzo indywidualnym sportem i trzeba samozaparcia aby się wybić i utrzymać na szczycie. Chodzi mi o to że propaganda powyborcza przedstawiała stadion wirtualnie na Nasz Tomaszów i na tym się skończyło. Poza tym nie ma co porównywać popularności piłki siatkowej i nożnej do łyżwiarstwa bo ma się nijak i wyniki poza jedną łyżwiarką w mieście tak samo.Nawet teraz nauczycielowi z jednej ze szkół ciężko jest przekonać władze do klasy sportowe z profilem łyżwiarskim, a dlaczego jak jest takie zaplecze i ma być splendor. Co jest nie tak? A Arena była tylko wybudowana na potrzeby PR obecnych władz i władzy centralnej, a my mieszkańcy to teraz będziemy musieli utrzymać bo może radni i włodarz po przegranych wyborach powiedzą :" My postawiliśmy a następni niech się martwią jak to utrzymać." Takie jest pańskie myślenie że splendor dla miasta a olimpijczycy przed IO jakoś bardzo silnie nie trenowali na naszej Arenie ale byli w Holandii na Arenie. A za brak stadionu i hali do siatkówki i innych obiecanych celów sport traci sponsorów .
Kto cię spłodził?
Kto cię spłodził? 26.03.2018, 09:13
Arena Lodowa niepotrzebna??? Sprawdź zatem, ilu ludzi odwiedziło ją od momentu otwarcia do wczoraj. Ilu wykupiło wcale nie tanie bilety? A ilu kibiców jesienią odwiedziło stadion na Nowowiejskiej, by oglądać mecze III-ligowej Lechii, która jest w czołówce tabeli? 5 tysięcy? 6 tysięcy? Na pewno nie więcej. Taką ilość płacących za możliwość rekreacji Arena Lodowa wciąga jedną dziurką od nosa w niecały tydzień, osiołku!
szantymaniak
szantymaniak 27.03.2018, 09:59
Pożyjemy zobaczymy - kto cie spłodził ( chyba PiS) - ile tych zysków wygeneruje ta arena i ile zawodów i koncertów na niej zobaczysz .Odwiedzić a korzystać to jest różnica, bilety są drogie i wielu ludzi o tym mówi.Fajnie że jest Arena ale czy miasto na nią stać - wątpię. Na mecze piłki i siatkówki przychodzi na pewno więcej niż na zawody łyżwiarzy i emocje są nieporównywalne. A poza tym nie wiem czy czytałeś Osiołku wcześniejszą dyskusję czy tylko wsadziłeś ten komentarz byle w przypływie chwilowego wysiłku coś głupiego z tej pustej głowy wycisnąć . Piszemy i rozmawiamy a nie wyzywamy .
snarki
snarki 21.03.2018, 13:54
O Tomaszowie było głośno dzięki Arenie tylko ze wzgdlędu iż obecna władza chcaiął zagrać na nosie poprzednikom.Wcześniej w mediach krajowych nie było tak głośno o Tomaszowskich łyżwiarzach, dopóki nie było Areny
Snarki ma rację
Snarki ma rację 21.03.2018, 14:09
Dokładnie.
Abrasia wypuścili za granicę. Niech ręce do Boga składają, że Rodzice Pani Iwonki Kmiecik nie uciekli za chlebem. Kto by wtedy szkolił Bródkę i teraz te młodziutkie dzieciaki.
Ha , ha
Ha , ha 30.06.2018, 20:57
No już widzę jak rodzice Pani Iwonki Kmiecik uciekają za chlebem za granicę. Za którą ? Do jakiej pracy ? Na trenerów ? Gdzie ? Za granicą mają swoich młodych i zdolnych trenerów ,których właśnie dla rozwoju naszej kadry ściągnięto do Polski za grubą forsę , a na zmywak do knajpy to oni niestety się nie nadają ?Im tu dobrze się jak widać powodzi. W Tomaszowie czują się jak pączek w maśle. I kto według ciebie ma ręce do Boga składać ?
A co nam to wnosi?
A co nam to wnosi? 21.03.2018, 13:25
Naprawdę wielki zysk. Nawet sponsora tytularnego nie ma. Nie ma hoteli, zaplecza. Kogo ty chcesz omamić? Super, że na olimpiady jeżdżą, ale to raczej ich ciężka praca i trenerów zasługa, a nie PiS.
W skansenie obiekt wywalili, żeby przypadkiem w Warszawie rządzonej przez Gronkiewicz nie było.
Polityczna gierka i tyle.
Kuchni nie ma, ludzi do pracy też im brak. Pani prezes z przypadku. Nie dość, że nie z branży to i doradców nie ma. Pojęcia o niczym. Takiego syfu to dawno w pięknej Polsce nie było.
Ale jak sądzę poddana jest i nie ma wpływu, ani możliwości zdania własnego wyrażać.
he-man
he-man 21.03.2018, 08:16
Na szczęście awans Lechii nie grozi. W Polsce samorządy robią na odwrót w kwestii stadionów. Najpierw trzeba wybudować stadion, zadbać i finansowanie klubu, jego zaplecze wraz ze szkoleniem młodzieży. A potem dopiero walczyć o awans. Ale tak, by grać dłużej na tym wyższym szczeblu rozgrywkowym. Chyba, że politycy chcą mieć taki bałagan jak w Nowym Sączu mają. Historyczny awans i od razu spadek wraz z ciągnącym się smrodem w kwestii budowy stadionu.
ole lel ele
ole lel ele 20.03.2018, 21:44
a może rugby albo hokey na trawie... starosta dał przykład ... oddajmy kuriiiiiii ;)
Sławomir
Sławomir 20.03.2018, 18:34
No i co. Czcze obietnice polityka. Pamiętam jak pan Witko na stadionie Lechii przed meczem głośno bo przez mikrofon mówił o budowie nowego stadionu. Mówił o budowie hali lodowej, mówił i o stadionie przy Strzeleckiej. Nazwał to tak fajnie "kompleks sportowy". I co sponsor strategiczny odchodzi (myślę, że nie do końca miał taki zamysł, może ktoś spowodował to odejście) i stadionu nie ma. Mam obawy, że jeszcze długo nie będzie. Obym się mylił.
Sybaryta
Sybaryta 20.03.2018, 17:56
Dobrze byłoby oglądać II ligę w Tomaszowie na nowym stadionie ale jak to będzie w rękach polityków to moze byc ciężko. Faktycznie szkoda, że nie myśli się przyszłościowo. Szczególnie że piłka nożna to nadal sport nr 1 w naszym kraju. A nowy obiekt na pewno jest tym co przyciągnęłoby nie tylko pasjonatów piłki nożnej ale także pieniądze. Jeśli pojawiłyby się pieniądze to o poziom już bym się martwił.
ja
ja 20.03.2018, 16:51
Jaki awans... wy tak serio? Pokazcie te wyniki do awansu. Juz mielj tak jakis czas temu awansowacni co? stadion niepotrzebny!
20.03.2018, 16:58
ale co druzynie po awans, jeżeli skończyłaby jak Finishparkiet? Żeby budowac klub to trzeba najpierw mieć stadion :-)
Alchemik
Alchemik 20.03.2018, 19:50
Wręcz odwrotnie. Najpierw trzeba mieć wizję., środki, plany i cele. Później buduje się stadion. Pytanie brzmi po co stadion za kilka lub kilkanaście mln zł skoro tak na prawdę nie ma chęci i pomysłu na cos więcej niż III liga. Snujecie wizję wielkiej Lechii tylko jakoś para w gwizdek idzie. Przypomnę że zgodnie z wizja min. Sportu nie ma kasy na stadiony pilkarskie więc koszt budowy spada na podatnika więc należy mierzyć siły na zamiary a nie odwrotnie.
ja
ja 20.03.2018, 18:26
To Pan da kasę na utrzymanie?

Pozostałe