Medalowo w Slomczynie

  • 17.06.2013, 14:28
  • Mariusz Strzępek
Medalowo w Slomczynie
W dniach 15-16.06.2013r. w Słomczynie odbyły się w Międzynarodowe Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim rozgrywane w kat. Junior C, Kadet, Junior B i Junor A i Senior. IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. reprezentowała grupa 38 zawodników 19 dziewcząt i 19 chłopców. Tomaszowianie wywalczyli indywidualnie na dystansach 13 medali oraz 7 medali drużynowo w sztafecie amerykańskiej. Konkurencja była bardzo duża, bowiem łącznie startowało około 280 zawodników z 13 klubów oraz zawodnicy zagraniczni.

 

Dwa  złote krążki  i tytuł  Mistrzyni  Polski  zdobyła  Karolina Bosiek  w kat. Juniorek C na dystansie 500m i 2000m na punkty.Na dystansie 300m Karolina była  druga.  Srebrne medale  i tytuły Wicemistrzyń  Polski wywalczyły  jeszcze w kategorii Kadetek  - Karolin Gąsecka na dyst.500m i w kategorii Juniorek B –Aleksandra Kapruziak  na dystansie 5000m na eliminację.

 

Brązowe  medale po zaciętej walce zdobyli :

Król Sebastian w  kat. Juniora A  na dystansach:   5000m na eliminacje,  1000m i 10000m na punkty;                    

Kapruziak Aleksandra w kat. Juniorka B na  dyst. 300m, 1000m i  5000m na punkty;

Piotrowski Jakub w kat. Junior C na dyst. 300m i 3000m na eliminacje (choroba wykluczyła go ze startu w drugim dniu zawodów).

 

Pozostali startujący zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka”plasujący się poza podium, rywalizowali o jak najwyższe punktowane miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Na profesjonalnym torze wrotkarskim z profilowanymi wirażami  pokazali się w biegach indywidualnych z jak najlepszej strony nawiązując walkę z czołówką.

 

W Sztafecie Amerykańskiej  zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka” zdobyli w Słomczynie  7 medali.

 

6 srebrnych w  kategoriach  wiekowych:

Juniorki C-  Karolina Bosiek, Natalia Jabrzyk, Izabela Tejchman

Kadetki - Karolina Gąsecka, Iga Kapruziak, Katarzyna Ulkowska

Juniorki B - Kapruziak Aleksandra, Kaczmarek Amanda

Juniorzy B- Aftyka Mateusz, Owczarek Mateusz, Dziubiński Michał

Junior A- Król Sebastian i Śmigiel Damian

Seniorki-  Jabłonska Agata, Katarzyna Bastrzyk

 

2 brązowe w kategoriach wiekowych: Juniorki B II zespół - Kowalska Natalia, Bednarek Magda

Juniorzy C- Wiktor Grzybek, Patryk Kacperek i Ślusarski Oskar   

 

Piąte miejsce zajęła sztafeta chłopców w kat. Kadetów- Dymkowski Adam, Żurek Damian i Ostałowski Bartłomiej.

 

Poza klasyfikacja  Torowych Mistrzostw Polski  na dystansach  prowadzona była klasyfikacja wielobojowa w której klasyfikowani byli również wrotkarze  z Ukrainy.

 

W klasyfikacji wielobojowej  w kat. Jun.C srebrny medal zdobyła Karolina Bosiek i w kat.Jun.B brązowy Kapruziak Aleksandra  i w kat. Jun. A Król Sebastian. W Słomczynie  zawodnicy  IUKS,, Dziewiątka” startowali jeszcze w kat. Juniora D  i E w rozgrywanym równolegle z TMP  Pucharze Słomczyna.

 

Młodzi zawodnicy startujący po raz pierwszy na takiej imprezie spisali się na miarę swoich możliwości zajmując miejsca poza podium.Wyróżnić należy Kamila Rybińskiego i Darię Kopacz z kat.Juniora D i Weronike Pecynę i Szymona Wojtakowskiego z kat.Juniora E. Zawodników przygotowywali trenerzy: Rafał Brzostowicz, Jolanta i Wiesław Kmiecik, Jaromir Radke, Marcin Jabłoński.                                                                         

 

Zarząd Klubu gratuluje zawodnikom i trenerom  sukcesów oraz składa podziekowania Staroście  Tomaszowskiemu i  rodzicom za pomoc przy organizacji wyjazdu na TMP do Słomczyna.

 

Kolejne  zawody wrotkarskie odbędą się 17-18 sierpnia w Gadańsku, gdzie rozegrane zostaną Długodystansowe Mistrzostwa Polski  na dystansie maratonu dla kategorii Senior, Junior A i B  oraz półmaratonu dla kat. Kadet i Junior C.                                                                                                                       

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania tej atrakcyjnej dyscypliny jaką jest wrotkarstwo szybkie. Treningi prowadzone są codziennie na torze wrotkarskim przy ul.Strzeleckiej 24/26, zapisy u trenerów. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kt
kt 17.06.2013, 23:17
Brawo Karolina Bosiek :D .Takie osiągnięcia a dziewczyna jest bardzo skromna.
TM
TM 17.06.2013, 15:12
BRAWO

Pozostałe