Międzynarodowe Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim Duszniki Zdrój

  • 10.06.2013, 12:02
  • Mariusz Strzępek
Międzynarodowe Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim Duszniki Zdrój
17 medali tomaszowskich wrotkarzy szybkich w UMP w Dusznikach Zdroju

 

W Dusznikach Zdrój 8-9.06.2013r.odbyły się w Międzynarodowe Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim. Startowało 170 zawodników z 11 klubów w tym 19 osobowa ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego reprezentująca Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy ,,Dziewiątka”. Nasi zawodnicy zdobyli indywidualnie na dystansach 17 medali oraz 5 medali drużynowo w sztafecie amerykańskiej.


Trzy złote krążki i tytuł Mistrza Polski zdobyli : Karolina Bosiek w kat. Juniorek C na dystansie 200m i 2000m na punkty oraz Jakub Piotrowski na dystansie 3000m na eliminację


6 srebrnych medali wywalczyli :
Karolina Gąsecka w kat. Kadetek na dyst. 200m; 5000m na eliminacje i 3000m na punkty; Karolina Bosiek w kat. Juniorki C na dyst.500m; Wiktor Grzybek w kat Juniora C na dystansie 200m ; Sebastian Król w kat. Junior A na dystansie 5000m na punkty.

 

8 brązowych medali zdobyli :
Król Sebastian w kat. Juniora A na dystansach 200m, 5000m na eliminacje i 500m; ; Piotrowski Jakub w kat. Juniora C na dyst.2000m na punkty i na dyst. 500m; Kapruziak Aleksandra w kat. Juniorka B na dyst. 200m; Kaczmarek Amanda w kat. Juniorki B na dyst.3000m na punkty i Karolina Gąsecka w kat. Kadet na dyst. 500m.

 

W Sztafecie amerykańskiej na dyst. 3000m zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka” zdobyli 5 medali.
 

w kategorii wiekowej:
Junior C - medal brązowy sztafeta jechała w składzie: Jakub Piotrowski, Wiktor Grzybek, Patryk Kacperek
Junior B- medal brązowy sztafeta jechała w składzie : Owczarek Mateusz, Ostałowski Bartłomiej , Żurek Damian
Kadetki –medal srebrny sztafeta jechała w składzie : Gąsecka Karolina , Bosiek Karolina i Ulkowska Katarzyna
Juniorki B
Pierwszy zespół – medal srebrny sztafeta jechała w składzie: Aleksandra Kapruziak, Amanda Kaczmarek , Weronika Krakowiak;
Drugi zespół – medal brązowy sztafeta jechała w składzie - Kowalska Natalia ,
Kapruziak Iga i Bednarek Magdalena

 

Poza klasyfikacja Ulicznych Mistrzostw Polski prowadzona była klasyfikacja wielobojowa IV Międzynarodowych Zawodów Wrotkarskich Intrtnational Inline Meeting , gdzie oprócz polskich zawodników startowali wrotkarze z Czech i Niemiec. W klasyfikacji wielobojowej zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego zdobyli 4 medale.
w Kategoria Junior C - Bosiek Karolina - złoty medal
-Jakub Piotrowski – brązowy medal
Kategoria Kadet- Gąsecka Karolina –srebrny medal
Kategoria Junior A -Król Sebastian –brązowy medal

 

W Dusznikach startowali jeszcze zawodnicy IUKS,, Dziewiątka” w kat. Juniora C : Tejchman Iza, Jabrzyk Natalia, Kacperek Patryk i w kat. Kadet.- Dziubiński Michał. Wszyscy spisali się na miarę swoich możliwości zajmując miejsca poza podium. 

 

W kolejny weekend 15-16.06.2013 nasi zawodnicy startować będą w Torowych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na wrotkach . Zawody odbędą się na profilowanym torze wrotkarskim w Słomczynie. Tomaszów reprezentowany będzie w e wszystkich kategoriach wiekowych OD SENIORA DO MŁODZIKA .Dodatkowo wystartują jeszcze dzieci z kategorii Junior D -Junior F

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TM
TM 10.06.2013, 22:36
BRAWO...

Pozostałe