Grand Prix Polski WiK Pol Tour: Mateusz Skoneczny umocnił się na prowadzeniu

  • 07.06.2013, 23:37
  • bartek28tm
Grand Prix Polski WiK Pol Tour: Mateusz Skoneczny umocnił się na prowadzeniu
Zawodnik klubu Metal-fach LP Sokółka zwyciężył w polskiej odsłonie Ligi Bałtyckiej, która jednocześnie zaliczana była do rankingu Polski. W kategorii kobiet tryumfowała bilardzistka Nosanu Galeria Echo Kielce - Katarzyna Wesołowska.

 

Do rywalizacji w otwartym turnieju w Kętrzynie przystąpiło około 120 zawodników, spośród których blisko połowa pochodziła spoza Polski. W tej doborowej stawce równych nie miał sobie Piotr Kudlik, który w finale pokonał 6-2 Mariusza Skonecznego. Kudlik mecz finałowy rozpoczął od bezbłędnej gry, która dała mu prowadzenie 4-0. Wówczas Skonecznemu udało się odrobić połowę strat, jednak mimo dość klarownej szansy na zdobycie punktu kontaktowego, zawodnik z Tomaszowa zakończył punktowanie na dwóch oczkach. Dla Kudlika to pierwsze zwycięstwo, zaliczane do rankingu Grand Prix Polski od Mistrzostw Polski w 8-bil w 2011 roku.
 

Trzecie miejsce zajął Piotr Ostrowski. Klubowy kolega Mariusza Skonecznego wykazuje interesującą tendencję. W bieżącej dekadzie tylko raz nie stanął na podium w ostatnim przed wakacjami turnieju w ramach Grand Prix Wik Pol Tour. Dotychczas, we wspomnianym okresie, odniósł dwa zwycięstwa. Sprawcą największej sensacji okazał się jednak Wiktor Zieliński (Hades Poznań). Wschodząca gwiazda polskiego sportu bilardowego zajęła trzecie miejsce ulegając dopiero w półfinale Skonecznemu. Wcześniej na rozkładzie Zielińskiego znaleźli się między innymi Karol Skowerski (Nosan Galeria Echo Kielce), Denis Grabe (estoński medalista Mistrzostw Europy) oraz Marek Derek z Konsalnetu Warszawa.

Pozostali juniorzy również prezentowali się świetnie. Maciej Witkowski z Warszawy uległ dopiero w ćwierćfinale późniejszemu zwycięzcy. Doskonałe 9. miejsce zajął także Patryk Statkiewicz (Fundacja Trefl Sopot), eliminując między innymi Wojciecha Szewczyka (Konsalnet Warszawa). Wciąż na krajowych arenach formy z Portoroz nie może odnaleźć Mateusz Śneigocki (Konsalnet Warszawa). MVP ostatnich Mistrzostw Europy zajął dopiero 17. miejsce po porażce z mistrzem Polski odmiany 10 bil Bartoszem Rozwadowskim (Nosan Galeria Echo Kielce).
 

Sensacyjnie najlepszym obcokrajowcem w Kętrzynie okazał się Uladzislau Tsyrykau. Białorusin zajął 5. miejsce, pokonując między innymi Konrada Piekarskiego (Metal-Fach LP Sokółka). Zdecydowanie poniżej oczekiwań zaprezentował się natomiast Litwin Henrikas Strolis, który, zajmując 33. miejsce, w niczym nie przypominał zawodnika, który w Portoroz otarł się o medal.
 

Na czele rankingu umocnił się Mariusz Skoneczny. Po zwycięstwie w Kętrzynie, za jego plecy wskoczył Piotr Kudlik, który wyprzedza swojego brata Marka i Mieszka Fortuńskiego (DSB Bandaclub Skytower Wrocław).
 

W rywalizacji kobiecej puchary powędrowały do trzech państw. Główny otrzymała Katarzyna Wesołowska (Nosan Galeria Echo Kielce), która w finale pokonała młodziutką Margeritę Fefilovą z Białorusi. Miejsca na podium uzupełniły Ewa Bąk (MUKS IKS Tarnów) i Anna Prisnjazniuka z Łotwy. W zawodach dla pań wystartowało 19 zawodniczek z pięciu państw.

 
W rozgrywkach Grand Prix Polski czeka nas teraz wakacyjna przerwa. Kolejna odsłona walki o samochód osobowy Chevrolet Spark dopiero pod koniec sierpnia w Łodzi.
 
źródło: Polski Związek Bilardowy
bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

09.06.2013, 12:52
Mariusz Skoneczny ! a nie MAteusz

Pozostałe