Interweniował, mimo że nie był na służbie

  • 07.06.2013, 14:13
  • Mariusz Strzępek
6 czerwca o godzinie 12:30 na ulicy Cegielnianej policjant będący w czasie wolnym od służby, zauważył trzy osoby, które chciały wyrwać kratkę ściekową.

Funkcjonariusz znał doskonale całą trójkę, z wcześniejszych interwencji. O w/w fakcie poinformował dyżurnego policji, a sam do przyjazdu kolegów zatrzymał podejrzewanie zachowujące się osoby.

 

Chwilę przed zdecydowaną reakcją funkcjonariusza, 42-letnia kobieta „stała na czatach”, a jej dwóch wspólników w wieku 32 i 34-lat wyrwało kratkę ściekową, używając do tego przyniesione narzędzia. Kobieta na widok radiowozu próbowała uciec.

 

Podejrzewani zostali przewiezieni do Komendy Policji. Przebadano ich na zawartość alkoholu z wynikiem 34-latek miał 3 promile, jego młodszy wspólnik wydmuchał 2 promile a towarzysząca im kobieta była trzeźwa.

 

Kobieta  usłyszała zarzuty usiłowania kradzieży, natomiast jej koledzy, którzy trzeźwieją w areszcie, odpowiedzą z tego samego artykułu ale dopiero, kiedy alkomat wykaże u nich brak procentów w organizmie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prist
Prist 19.06.2013, 22:20
Dajcie mu medal, miasto i tak biedne...
diariusz
diariusz 13.06.2013, 08:46
widać kolego, że zielonego pojęcia nie masz o czym piszesz, naczytałeś się troche googla ale jeszcze za mało, tego, że to jest wykroczenie w ogóle nie biorę pod uwagę ponieważ ta kratka z natury rzeczy jest więcej warta niż 250 zł i 250 zł nie jest tu jedyną kwotą kwalifikującą między przestępstwem a wykroczeniem - zależy jeszcze czego to jest kradzież, nic nie musi być udowadniane przed sądem jak piszesz jeśli chodzi o wykroczenie jeśli sprawca godzi się na karę grzywny załatwianą na miejscu mandatem, a jak ktoś się nie godzi to wszystko czy to przestępstwo czy wykroczenie musi być udowodnione przed sądem i to jest chyba normalne. Coś tam wiesz ale jeszcze sie musisz poduczyć :)
radza
radza 10.06.2013, 11:40
brawo dla Policjanta, pamiętajmy że parę lat temu podobną interwencję po za służba policjant w Warszawie przypłacił życiem. Człowiekowi należy się wyższa premia trzeba takie zachowania nagradzać niech się upowszechnią
maniek
maniek 10.06.2013, 10:27
ad. 7 diariusz widać z polskim prawem karnym jesteś na Ty :) Zawsze mnie dziwią takie wpisy ludzi, którzy nie mają na dany temat zielonego pojęcia a mimo to się wypowiadają, poczytaj chłopie trochę kodeks karny - usiłowanie kradzieży to również przestępstwo zagrożone tą sama karą co kradzież.
diariusz
diariusz 12.06.2013, 11:27
Świetnie Maniuś się popisałeś. Mnie jeszcze bardziej dziwią takie osoby, które chcą coś udowodnić nie mając merytorycznego przygotowania. Kradzież mienia jest kwalifikowana w zależności od wartości ukradzionej rzeczy. Poniżej 250zł. będzie to wyłącznie wykroczenie. I to w przypadku jak kradzież zostanie udowodniona przed sądem. Próba wyrwania kratki może też być kwalifikowana jako wybryk chuligański wszystko zależy od okoliczności sprawy.
diariusz
diariusz 10.06.2013, 09:41
Jeżeli te 2 osoby chciały wyrwać kratkę, to przecież nie znaczy, że ją ukradli, więc nie ma żadnej mowy o odpowiedzialności karnej, chyba, że wykroczenie?!
obserwator
obserwator 10.06.2013, 11:04
w pewnym europejskim kraju za usiłowanie kradzieży obcinają dłoń, może by u nas wprowadzić tę nowość!
TM
TM 10.06.2013, 09:24
Ciekawe kto to kupuje,biedne miasto jeszcze okradają.Żeby ich matki,ojcowie,dzieci i cała rodzina powpadała w te dziury.
maniek
maniek 08.06.2013, 17:40
..."wyrwało kratkę ściekową, używając do tego przyniesione narzędzia" -- polska mowa nie być trudna :) -- po naszemu można by było napisać ...używając do tego przyniesionych narzędzi. Po drugie nie wiem w co jest wyposażona policja ale jak mają alkomaty wykazujące procenty to chyba jakiś super nowoczesny sprzęt :) Do tej pory to alkomaty mierzyły zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mierzoną w mg/dm3 a na podstawie badania krwi można było stwierdzić stężenie alkoholu w promilach ale żeby w procentach to się jeszcze nie spotkałem :)
Kret "YN"
Kret "YN" 08.06.2013, 07:51
Jak to? Kobieta nie usiłowała.... tylko stała na lipce, więc powinna usłyszeć zarzut współudziału. Czy ślimak to ryba, a marchewka to owoc???
gosc
gosc 07.06.2013, 21:57
faktycznie jest o czym pisac a policjant na sluzbie czy nie to zawsze policjant i w takich sytuacjach zawsze powinni intereweniowac nie wazne czy sa w pracy czy nie
07.06.2013, 21:30
Nie wiadomo czy sie dziwić czy śmiać, głupota niektórych nie zna granic
kiki
kiki 07.06.2013, 14:55
Za tę ukradzioną kratkę meneli za kratki.

Pozostałe