O bezpieczeństwie w Rokicinach

  • 10.05.2013, 14:03
  • Mariusz Strzępek
O bezpieczeństwie w Rokicinach
9 maja w Urzędzie Gminy w Rokicinach odbyła się debata dotycząca bezpieczeństwa na jej terenie. Organizatorem była p. Wójt Gminy Rokiciny p. Barbara Robak, oraz Komendant Komisariatu w Rokicinach podinsp. Piotr Skrzypczyński.

Wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Gminy w Rokicinach Tomasz Glonek omówił działania samorządu na rzecz bezpieczeństwa na terenie gminy Rokiciny.

 

Następnie w imieniu proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Rokicinachgłos zabrał ks. Tomasza Sowik, który podkreślał znaczenie kościoła w przeciwstawianiu się zachowaniom godzącym w porządek i bezpieczeństwo publiczne.

 

 Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Rokicinach Longina Waszczykowska poruszyłą temat kształtowanie bezpiecznych zachowań w ramach działalności kulturalnej.

 

W dalszej części debaty  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Benon Werner zaprezentował temat „Pracownicy socjalni i ich rola w przeciwdziałaniu patologiom w życiu rodzinnym na terenie gminy Rokiciny”.

 

Kolejnie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokicinach Bożena Bykowska oraz pedagodzy Beata  Żak i Emilia Rytych przedstawiły problematykę dotyczącą „Roli szkoły w kształtowaniu bezpiecznych zachowań wśród młodzieży”, tematykę„Wychowania przedszkolnego - Pierwszy kontakt dziecka z zagrożeniami życia codziennego” omówiła Dyrektor Przedszkola w Rokicinach Sabina Wosik.

 

Do debaty aktywnie włączyła się młodzież z Gimnazjum w Popielawach: Daria Ludwiczak, Justyna Opasa, Klaudia Chociszewska, Katarzyna Zbróg które pod kierunkiem pedagoga szkolnego Justyny Stawianej omówiły  „Sposoby zapewnienia w przyszłości bezpieczeństwa na terenie gminy Rokiciny”.

 

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Maz. kom. Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska przedstawiła „Rolę działalności prasowej  i jej znaczenie dla podniesienia stanu bezpieczeństwa”. W dalszej części kierownik Referatu ds. Nieletnich i Patologii kom. Aleksander Łazowski przybliżył obecnym tematykę dotyczącą „Kształtowania bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży”.

 

Rzecznik Powiatowy Konsumenta Agnieszka Drzewoska Łuczak wygłosiła prelekcję „Nieuczciwe praktyki sprzedawców wyposażenia do odbioru telewizji cyfrowej”.

 

Na zakończenie debaty Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp.sztab. Marek Orzelski omówił „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie gminy Rokiciny”.

 

W czasie przerw, obecni na debecie mogli uczestniczyć w krótkim kursie samoobrony, przespacerować się w alkogoglach. Zobaczyć wystawę i poznać działanie sprzętu policyjnego, dużym zainteresowaniem ciszył się alkotest.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe