Nielegalna wódka płynie strumieniem

  • 11.04.2013, 11:00
  • Mariusz Strzępek
Tomaszów Mazowiecki żyje handlem przemyconymi papierosami i nielegalną, podrabianą, kiepskiej jakości wódką. Leje się u nas strumieniami a w centrum miasta nie ma chyba kamienicy, w której nie byłoby zlokalizowanej tzw. mety. Zważywszy na skalę problemu, policyjne zatrzymania należą raczej do rzadkości a i ukarani najczęściej do handlu powracają.

Wczoraj o godzinie 9:00, na ulicy Technicznej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mężczyznę kierującego samochodem marki Volkswagen Passat. Funkcjonariusze zauważyli duże zaniepokojenie kierowcy. Postanowili więc sprawdzić, co przewozi.

 

Jak się okazało mężczyzna miał w swoim aucie 50 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia przewożonej kontrabandy.

 

Policjanci, następnie wykonali przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzewanego, ujawniając dodaatkowo ponad 18kg tytoniu bez akcyzy i kolejne 17 litrów alkoholu.

 

Łączna wartość uszczuplenia podatkowego wynosi ponad 15 tysięcy złotych. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa. Sprawca był już notowany.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KCh
KCh 17.04.2013, 03:20
@2
A jak w takim układzie miałaby wyglądać publiczna służba zdrowia?
Zwłaszcza w kontekście leczenia chorób będących skutkiem nałogów?
XinGua
XinGua 15.04.2013, 10:16
Niech się milicja zajmie dziurami w drogach i tymi, które za nie odpowiadają bo to są realne straty - nie dla państwa ale dla jego mieszkańców! Dureń jeden z drugim, który odpowiada za stan dróg w Tomaszowie już dawno powinien być zwolniony i płacić wielomilionowe kary za niegospodarność, nieporadność, działanie na szkodę Obywateli i Państwa. Majątkom włodarzy powinien przyjrzeć się NIK albo CBA - dam sobie rękę uciąć, że wyszłyby piękne kwiatuszki.
Bliżej nieokreślony
Bliżej nieokreślony 11.04.2013, 16:37
Kur... Mamy taką ulicę jak 'techniczna'? Przydatny ten portal :D.
As Kier
As Kier 11.04.2013, 15:19
Brawo Janeck. Tak to właśnie wygląda. Jasno, dobitnie i prawdziwie.
janeck
janeck 11.04.2013, 13:22
Ludzie sobie nawet nie zdają sprawy, że to dzięki tym wszystkim przemytnikom i oszustom podatkowym nasza gospodarka jeszcze jako tako zipie. Każda złotówka wyrwana z nienażartego pyska naszego złodziejskiego państwa to złotówka o którą jesteśmy bogatsi. Kiedy słyszymy, że budżet państwa stracił ileś tam tyś/mln to zdajmy sobie sprawę, że jednocześnie my się wzbogaciliśmy. Państwo marnuje pieniądze w skali nie znanej nigdy w historii ludzkości. Nam w main streamowych mediach wciska się jakieś głodne kawałki obrażające nawet inteligencję pawiana. Ale niestety mamy demokrację, rządzi większość, a że większość zawsze jest głupia to mamy efekty. Nikogo dziś nie dziwi, że państwo może nam zabronić palić papierosy bez jakiejś śmiesznej akcyzy, czy pić tanią wódkę. Wspierajmy szarą strefę, odetnijmy strumień pieniędzy żywiący nasze nienasycone państwo.
to sprawa dla
to sprawa dla 11.04.2013, 13:04
ojca Mateusz

Pozostałe