Sojusz-nicy Kagankiewicza

  • 03.04.2013, 23:59
  • Mariusz Strzępek
Sojusz-nicy Kagankiewicza
W naszym cyklu prezentujących radnych Powiatu Tomaszowskiego, pozostała nam tylko mała grupka radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 25 - osobowym gremium jest ich tylko piątka ale bez niej nie mogłaby powstać najbardziej egzotyczna koalicja w Polsce. Gdzie pracują samorządowcy SLD? Troje z nich to pośrednio lub w sposób bezpośredni podwładni Piotra Kagankiewicza.

 

 

Pierwszym z radnych jest Jan Goliński pracujący lekarz emeryt. Jeśli nie mogliście kiedykolwiek odczytać wypisanej wam recepty, możecie być pewni, że nie odczytacie też oświadczenia majątkowego radnego. Rolą tego samorządowca jest być samorządowcem. Głos w czasie obrad zabiera niezwykle rzadko nawet kiedy dyskusja dotyczy tematów związanych ze służbą zdrowia.

 

Drugi radny, to równocześnie powiatowy pracobiorca. Stanisława Karwas pracuje w spółce Powiatowe Centrum Zdrowia. Najważniejszym wnioskiem złożonym przez radnego był ten, dzięki któremu jego bezpośredni przełożony nie musi się już fatygować na posiedzenia Rady Powiatu co miesiąc i  informację o kondycji szpitala prezentuje raz na kwartał. W sumie to i słuszne. Mamy nadzieję, że radny od ówczesnego prezesa Jana Krakowiaka otrzymał za ten desperacki akt odwagi co najmniej nagrodę pieniężną wzbogaconą uściskiem dłoni. Nie chcę za mocno jednak kpić z tego samorządowca, bo wykonuje odpowiedzialny zawód ratownika medycznego a kto wie co człeka w życiu spotka.

 

Małgorzata Wałach to także pracownik jednostki podporządkowanej Starostwu Powiatowemu. Zatrudniona jest w tomaszowskim Domu Dziecka, który stał się prawdziwym bastionem SLD odkąd na pełniącego obowiązki dyrektora powołany został Tomasz Trzonek.

 

Andrzej Wodziński to z całą pewnością najaktywniejszy z całej piątki. Wydaje się jednak, że odkąd został etatowym członkiem Zarządu Powiatu, całkowicie zatracił perspektywę widzenia, pecunia non olet.

 

Mirosław Zieliński, dyrektor Zespołu Szkół numer 4. W ubiegłej kadencji zabłysnął geszeftem, na którym miał zyskać a jednak stracił. Nie błyszczy w radzie żadną inicjatywą „myślotwórczą”. Główny cel: utrzymać się na posadzie dyrektora. Uprawianie lokalnej polityki pozwala mu ten cel skutecznie realizować.

 

Podsumowując cykl artykułów poświęconych powiatowym radnym warto zauważyć, że na 25 osób tylko dwie nie reprezentują tzw. sfery budżetowej, konsumującej na co dzień podatki wypracowane przez tych, którzy tworzą polskie PKB a więc przez Was drodzy czytelnicy.  

 

Czytaj także

 

Budżetowe koniczynki

Powiatowe PiS-tolety   

Potrójne rozczarowanie   

Mocno zachwiane proporcje

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

japa
japa 16.04.2013, 20:05
platforma przegra wybory
elektorat
elektorat 15.04.2013, 22:03
nóż w kieszeni roztrwał się.W starostwie już robią wszystkie chyba ciotki i pociotki ,kuzyny,kumple pana starosty i innych człenków zarzędu.Już dzieci rajców w spółkach pracują i pana Kowalczyka i Pana Barańskiego i Pani Lisowej itd itd

A WY DURNY ELEKTORACIE GŁOSUJCIE

TRZEBA TERAZ SIĘ SPRĘŻYĆ I NAGRYWAĆ TYCH CO KUPUJĄ GŁOSY I ZA KASĘ I ZA WÓDĘ I ZA PIWKO ITP. ŚMIESZNE JEST TO,ŻE TAKI KUPIONY TRAPEREK LEDWIE ODEJDZIE OD URNY ALBO PRZED I JUŻ MÓWI JAK TAKIE RZECZY FUNKCJONUJĄ
SZKODA,ŻE KANDYDACI SIĘ NIE BOJĄ - DO CZASU - PANOWIE - O CZASU
KK
KK 12.04.2013, 13:23
Pan Karwas chyba jako jedyny z tej grupy ma siłę przebicia u Kagankiewicza. Trzeba przyznać że działa całkiem dobrze.Pomaga ludziom,nie tylko w pracy.
ziom
ziom 05.04.2013, 00:48
Andrew Rondo śmiało "taki doświadczony członku zarządu" wyjaśnij nam o co chodzi z tym plusem w tym innym temacie.
Taki doświadczony redaktor
Taki doświadczony redaktor 04.04.2013, 20:51
A ciagle takie błędy popełnia
Radny Karwas na imię ma Stanisław nie Stanisława
I pracuje w Tomaszowskim Centrum Zdrowia nie powiatowym

Druga sprawa - cz A.Wodzinski- jak komentujacy przeanalizuje oświadczenia majątkowe to dojdzie do wniosku ze aż tyle nie zyskał
Osobiście uważam, ze przeliczył sie myśląc ze zamiast bycia aktywnym radnym w dziedzinie dróg wiecej zdziała jako członek zarządu
Oczywiście rzeczywistość okazała si znacznie odmienną od wyobrażenia które zapewne kierowalo radnym a pózniej cz powiatu.
Dodatkowo bystry obserwator znajdzie jeszcze jeden plus takiego rozwiązania ale to raczej nie dotyczy tego tematu.
04.04.2013, 12:35
Rzeczywiście dokonania całej grupy radnych powiatowych są tak ogromne, że mnie by było najnormalniej WSTYD, dyskomfort to mało powiedziane... Ale zabezpieczenie mają znakomite: etacik w podległej lub miejskiej jednostce plus dietka radnego, bardzo ładnie radni powiatowi są odpowiedzialni między innymi za politykę zatrudnienia w powiecie i co?
Stan na dziś to 20% bezrobotnych ale oni i ich rodziny mają się dobrze.
Krezus
Krezus 04.04.2013, 10:13
Pan Wodziński popiera swoje konto bankowe. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto wierzy w jego społeczną misję, to współczuję. Trzeba być naiwnym.
teru
teru 04.04.2013, 09:15
To że pan Wodziński popiera takiego Starostę to mnie zaskoczyło....
Że tak zapytam
Że tak zapytam 04.04.2013, 08:02
czemu ma służyć ta głęboka analiza?
ale o co chodzi ?
ale o co chodzi ? 04.04.2013, 00:32
przesledzic kariery i doswiadczenie i wszytsko bedzie jasne żenada
jj
jj 04.04.2013, 00:23
Następnym razem drodzy wyborcy zastanówcie się!
Macie teraz co chcieliście albo daliście się omamić obietnicami.
Skoro wasz wybraniec (ktokolwiek by to był) musi głosować jak mu partia każe, no to jest bez sensu. On ma nas reprezentować! i to jest jego psi obowiązek!
A czy to w porządku, że wybrańcy siedzą i pier..dza w stolki?
I biorą a to pieniądze?
To jest chore, jak całe to państwo.
I pytanie do radnych: czy wy rzeczywiście nie czujecie dyskomfortu?
Dyskomforu z powodu tego, że wasi wyborcy mają już dość?
pedagog
pedagog 03.04.2013, 23:45
Z całym szacunkiem dla autora, ale nie wolno wszystkich smażyc w jednym kotle, a rozliczać z faktycznej pracy, nie tylko z przydziału partyjnego. Jestem przeciwnikiem sld w naszym gnieździe, ale pani Wałach stanowi wyjątek. To jedyny pracownik Domu Dzíecka, któremu zależy na losie tych dzieci. Miałem okazję z nią współpracować i jest to pedagog z powołania, a nie jak dyrektor przewodniczący zieliński z partyjnego nadania.
rwd
rwd 03.04.2013, 21:50
Czego się nie robi dla "kariery" ( czyt. pieniędzy )
adek
adek 03.04.2013, 21:42
Najbardziej krzykliwy p.Andrzej Wodzyński ostatnio nic nie robi tylko szum wokół siebie a drogi powiatowe i oznakowanie ma gdzieś, jeździ na codziennie i nic nie widzi jaki jest syf z tym związany.

Pozostałe