Tytoń szkodzi nie tylko zdrowiu

  • 29.03.2013, 11:38
  • Mariusz Strzępek
Tytoń szkodzi nie tylko zdrowiu
28 marca br. funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy zatrzymali na ul. Niemcewicza 46-letniego mieszkańca naszego miasta, który samochodem marki Peugeot Boxer przewoził 386 kg suszu roślinnego w postaci liści tytoniu.

 

W toku dalszych czynności policjanci przystąpili do przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, gdzie w zaparkowanym na posesji Volkswagenie LT odnaleźli kolejne 973 kg liści.

 

Mężczyzna nie posiadał wymaganych dokumentów potwierdzających legalność pochodzenia posiadanego przez niego suszu, w związku z czym został zatrzymany.

 

Sprawcy przedstawiono zarzuty przewożenia i przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy za co grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

 

Łączna wartość podatku narażonego na uszczuplenie wyniosła prawie 600 000 zł.

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

seba
seba 09.04.2013, 11:12
Do wszystkich laików takie mamy prawo w Polsce a Policja jest od tego aby było przestrzegane czy to jest tytoń czy alkohol głównie metylowy bez Polskich znaków akcyzy to jest przestępstwo. Pretensje do ustawodawców a nie Policji . Zanim napiszesz komentarz to się trochę zastanów jeden z drugim to nie boli .
Pozdrawiam.
Urzędnik bezprodukcyjny nierub,
Urzędnik bezprodukcyjny nierub, 03.04.2013, 18:38
bezprodukcyjni urzędnicy do gnoju jaka akcyza do roboty urzędnicze zasrańce zostawcie pomysłowych przedsiębiorców w spokoju sami weźcie się za uczciwą pracę a nie żerujecie na zwykłym Kowalskim.
do Prist
do Prist 31.03.2013, 22:55
Jestem laikiem w tym temacie...hmm a czemu tytoń w sklepie np za 250g kosztuje 70 zł ? to i tak nie wynosi 500zł
31.03.2013, 16:18
Maniek chcesz zarobić puść fajki po 7zł z akcyzą i ludzie zaczną kupować twoje, a jak stwierdzisz że nie stać cię na to wy sprzedawcy walczcie o swoje wyjdźcie na ulicę i żądajcie obniżenia akcyzy na papierosy i alkohol :-). Nie można mieć do ludzi pretensji o to że chcą kupić coś taniej, nawet jeżeli jest to z lewej ręki - pretensje należy mieć do rządzących że doją na wszystkim ile się da :-)

W kraju jest bieda to co się dziwić ludziom. Dostają coś tanie to biorą - taka jest demokracja w Polsce - dzika. Państwo doi na akcyzie sklepikarzy, sklepikarze doją na paczce, bądź butelce klientów, a klient co? ma się ukłonić i przykalskiwać? Nie. Nie na tym polega demokracja. Jeżeli sklepikarzy nie umieją walczyć o tansze akcyzy na sprzedaż alkoholu i papierosów to niech tracą :)
31.03.2013, 16:01
maniek - ten pan okrada innych, a państwo jego okrada :-) każąc płacić za paczkę 12zł!...teraz zadajmy sobie pytanie, co utrzymuje Polską gospodarkę? ano Tytoń, Alkohol i benzyna. Ci co tak szczekają na palaczy powinni się zastanowić, ponieważ to właśnie ich nałóg jest jednym z największych w kraju dostarczycielem środków finansowych do budżetu państwa. To są tak duże pieniądze, iż fiskus postanowił się dobrać do tych papierosów, którzy ludzi kręcą sobie sami za pomocą maszynki.
Prist
Prist 31.03.2013, 15:34
kolego, 441zł to akcyza, dolicz do tego sam towar i masz prawie 500zł, tyle państwo liczy za kilo...
Ile ?
Ile ? 31.03.2013, 12:56
1359 kg kosztuje 600tyś ?? to wychodzi 441 zł za kilogram. Coś drogi ten tytoń. hmm a może to chodzi o straty jakie poniosło państwo z powodu ogólnej działalności tego pana, wliczając wcześniejszą działalność ?
chodowca tytoniu
chodowca tytoniu 30.03.2013, 15:10
Na tych liściach były polskie znaki akcyzowe ale jak padał desz to je po prostu zmył. Ja je później ponownie ponaklejałem, ale gdy je suszyłem, to wiatr je zdmuuchnął, a nowych nie miałem. Ale to nic nie szkodzi, bo przecież każdy liść ma numer identyfikacyjny. Mozna w Policji utworzyc wydział ds. numerów ID lisci tytoniu i oni je zweryfikuja.
maniek
maniek 29.03.2013, 22:04
Jak patrze na te wpisy to stwierdzam, że Tomaszów to faktycznie miasto ludzi ociemniałych, co ma z tym wspólnego policja ? Przecież to nie oni tworzą prawo tylko ustawodawca, ludzie, których wybraliście w wyborach, oni stworzyli policje i nakazują im takie rzeczy robić, policji akurat nie ma tu nic do zarzucenia - wykonują swoją pracę po prostu tak jak im nakazują obowiązki czyt. prawo. A to, że ktoś okrada innych w ten sposób to już wam nie przeszkadza, nie płaci podatku akcyzowego to jedna sprawa ale nie daje również zarobić tym co tymi fajkami legalnie handlują, płacą akcyzę i inne podatki od działalności gospodarczej, zatrudniają innych ludzi i tak dalej - właśnie takie jest ociemniałe podejście polskiego społeczeństwa - widzą tylko wierzchołek góry lodowej.
Tm
Tm 29.03.2013, 20:59
I co psiory z premi i awansu nici?tylko kupa śmiechu i smrodu.hehehe
ziom1
ziom1 29.03.2013, 19:47
to co robi tomaszowska policja to porazka! niech zaczna powaznie podchodzic do swojego zawodu i lapac ludzi kotrzy robia krzywde a nie goscia ktory ma troche oleju w glowie!
olo
olo 29.03.2013, 15:19
i co narobił by fajek sprzedał ludzie by zaoszczędzili on by sobei zarobił a tak darmozjady przejeły i pupa powinni łapać prawdziwych przestępców a nei gościa co handluje tyteksem na lewo
nikotyna hehe
nikotyna hehe 29.03.2013, 13:19
a palić się chce :)

Pozostałe