Pół miliona więcej na halę we Włókienniku

  • 28.03.2013, 17:11
  • Mariusz Strzępek
Pół miliona złotych więcej niż zakładano kosztować będzie budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 6 w Tomaszowie Mazowieckim. Tak wynika z przeprowadzonej procedury przetargowej, do której stanęło dwóch oferentów. Wczoraj Rada Powiatu przyjęła zmiany w budżecie i realizacja inwestycji przybliża się o jeden mały krok.

Budowa hali sportowej przy Włókienniku, to kolejna tomaszowska inwestycja pod tak zwaną górkę. Nasze miasto i powiat nie ma szczęścia do wykonawców prac budowlanych. Firmy ogłaszają upadłość albo przywłaszczają pieniądze a ich właściciele znikają za oceanem. O egzekwowaniu jakichkolwiek warunków gwarancyjnych lub wynikających z rękojmi oczywiście nie ma mowy.

 

Pierwszy przetarg na budowę obiektu wygrała firma Węglopol z Gliwic. Zaoferowała, że wykona wszystkie niezbędne prace za kwotę 3 miliony 356 tysięcy złotych. Niestety prace nie ruszyły z miejsca. Rozpoczęło się pasmo problemów, które poskutkowało rozwiązaniem przez Powiat umowy.  

 

Ogłoszono więc kolejny przetarg, w którym najtańsza oferta to 3 miliony 879 tysięcy. By jednak pierwsi robotnicy mogli wejść na plac budowy konieczne będzie uzyskanie zgody projektanta na budowę hali w nieco innej technologii. Czas więc nieubłagalnie ucieka a inwestycja realizowana jest przy udziale dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Aby ją otrzymać trzeba ją zakończyć do końca września.

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

revo
revo 09.04.2013, 13:40
Powiat jest bogaty co się martwicie - obecnie nabija się starostwo stażystami - których główny zadaniem jest robienie kawy i roznoszenie listów. Pozyskanie jakiejś przydatnej wiedzy bądź też umiejętności graniczy z cudem - zarezerwowane jest dla osób które mają "zostać" ponieważ maja odpowiednie znajomości. Podobna "inwestycją" w przyszłość jest budowa hali przy "Włókienniku" w warunkach kiedy mamy niż demograficzny a młodzi ludzie "bez układów" myślą tylko jak stąd uciec. Swoją drogą znam jednego "WF-istę" z tej szkoły specjalizującego się w napychani kasy Szóstce w Tomaszowie. No bo jak nie zrobisz prawka u swojego ulubionego nauczyciela to bedzie licho.....
Peter
Peter 03.04.2013, 13:25
A niech buduje i miast,byle wybudowało.
bob budowniczy nie jesteś sam
bob budowniczy nie jesteś sam 02.04.2013, 22:51
Budować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! będzie co otwierac , akademia bedzie , kwiaty i prezenty i impreza bezie , nagrody i artykuly w prasie tyżżżżżżżżżżżżżż żżżż
zyc
zyc 02.04.2013, 21:59
Ja się nie przepycham tylko twierdzę, że dla SP 14 hala została wybudowana przez starptsto to niech dla II LO halę wybuduje miasto. Przecież to przede wszystkim młodzież z miasta będzie z niej korzystała. Płacę podatki do miasta to niech miasto coś zrobi. Starostwo juz wybudowało halę w samochodówce. gastronomiku, teraz buduje (nie wiem po co) we włokienniku. Może czas na miasto dać coś swojej młodzieży
Peter
Peter 02.04.2013, 19:43
Po co te przepychanki? Hala jest tam niezbędna dla OBU szkół i rozsądniej udźwignąć koszty po połowie, niż budować dwie oddzielne, na które nie ma kasy.
zyc
zyc 30.03.2013, 20:36
do Peter: jak Gimnazjum nr 6 chce mieć hale to niech miasto mu wybuduje. Dlaczego starostwo ma budować obiekt dla miasta. Jeden już wybudował w samochodówce. To może teraz miasto wybuduje w gimnazjum do wspólnego korzystania z II LO.
Starzyce chcą koscioła
Starzyce chcą koscioła 30.03.2013, 15:16
Zamiast hali lepiej kościół byśta tam wybudowali. Lud z Piaskowej ma daleko do kościoła, a tez się chcą modlić.
Peter
Peter 30.03.2013, 12:13
Idąc tym tokiem myślenia to samochodówka ma już halę i niech się cieszy?
Nie wiem czy na remont samochodówki nasi spece potrafią pozyskać kaskę,a chciałbym.Co do "ważniejszych wydatków" to są jeszcze krzywe chodniki,dziurawe ulice,zapuszczony Zalew itd.Chodzi o to,że hala jest też potrzebna dla sąsiedniego Gimnazjum nr 6,(ciężko w zimę robić zajęcia na Orliku;).
uczeń
uczeń 29.03.2013, 15:17
2 LO ma nowego orlika poza tym jest dużo więcej ważniejszych wydatków niż hala dla 2 np remont całej samochodówki
Peter
Peter 29.03.2013, 12:35
Kiedy będzie hala dla II LO?
rego
rego 29.03.2013, 09:27
Ta hala w tym miejscu to zupełne nieporozumienie. Jak można ludziom mówić o ogromnych potrzebach Powiatu i lekką ręką śmiejąc się ludziom w twarz wyrzucać publiczne pieniądze. Co za okropne i nieudolne władze!!!!!!!Co za głupie postępowanie!!!! To jest aż trudne do uwierzenia!!!!!!!
dociekliwy
dociekliwy 29.03.2013, 00:21
w tej hali będzie pewnie urzędował starosta, bo jego wielkie ego tylko się tam zmieści? ok, z kasy co zarabia niech sam płaci za światło i resztę, bo obsługę w ramach nadwornego stolarza będzie miał przecież i tak gratis
kice
kice 28.03.2013, 22:03
BPo pierwsze budują halę za olbrzymie pieniądze w szkole, która ma niewielu uczniów i jest na końcu świata. Jeżeli już wydatkować takie środki na budynki oświatowe zadbać o te, które mamy i należy je remontować, bo za chwilę będzieto ruina. W starych budynkach wymieniać instalację elektryczną na nową miedzianą. Bo jak to może być, że w pracowni jest kilkanaście komputerów a właczyć można tylko 7 bo inaczej padają korki, W Poradni psychologiczno-pedagogicznej zamknięto schody, bo nie ma pieniędzy na remont, tam też przecieka dach, ale nie ma pieniędzy na remont. Jest tyle innych ważnych potrzeb a wydaje się olbrzymie pieniądze na nikomu niepotrzebną halę. Likwiduje się szkołe zamiast zrobić transfer i połaczyć 2 mniejsze w jedną z internatem i halą. Bo ten internat w Samochodówce to wielkie nieporozumienie. Byłoby ok gdyby młodzież mogła korzystać ze stołówki, jeśż 3 posiłki dziennie. Ale po co - lepiej wynająć i niech rodzice płacą więcej.
BRAWO
BRAWO 28.03.2013, 21:07
tak, tak, generujmy koszty na pokolenia za prąd, płace, ubezpieczenia, konserwację etc...., a młodzieży coraz mniej, szkoły do likwidacji, każdy żywy i normalny ucieka z Tomaszowa, a starosta zamiast zająć się rozwojem powiatu funduje nam na pokolenia kolejne koszty i inwestuje w hale w oświacie, BRAWO
Tom
Tom 28.03.2013, 20:56
Hala na ul. Farbiarskiej stoi i niszczeje, a na ul. Włókienniczej stawiają halę dopiero teraz gdy jest niż demograficzny i w ciągu 5-10 lat tam nie będzie już szkoły bo młodzieży coraz mniej i całe rodziny wyjeżdżają za chlebem z tego miasta. Zobaczycie. To po prostu marnotrawstwo pieniędzy, ale urzędasy muszą pokazać, że coś robią przed kolejnymi wyborami i postawić na swoim, żeby można pokazać coś na banerach i plakatach wyborczych, będzie kolejny knot inwestycyjny.
Fanki
Fanki 28.03.2013, 20:17
Włókiennik mogli przenieść do budowlanki zamiast robić tam schronisko dla meneli , ale to jest polityka władz Tomaszowskich wywalić pieniądze bez myślenia perspektywicznego . Po co szkoła w centrum lepiej niech menele rozwalą hale którą budowali uczniowie z poświęceniem .
mieszkaniecTM
mieszkaniecTM 28.03.2013, 19:59
jasne robić hale a bydło zaraz zniszycz teraz młodzież zachowuje się jak dzicz nic nei szanuje poza tym tamta szkoła na końcu świata mało uczniów a hale robia jak w budowlance bardzo ładna hala stoi po co ja zamykano można było tam przenieść 4 lo
ccc