Bilard: Kolejny komplet zwycięstw

  • 13.03.2013, 23:06
  • bartek28tm
Bilard: Kolejny komplet zwycięstw
Doskonale w zawodach ligowych radzą sobie nasze dwa kluby bilardowe. W rozgrywkach pierwszoligowych Dachy Lipiński poradziły sobie z Treflem Sopot, natomiast w lidze niżej UKS Joker rozgromił w Warszawie Arenę.

Na „pierwszy ogień” poszedł Piotr Ostrowski, którzy w grze 8 – bil zmierzył się z reprezentantem gospodarzy Dawidem Jędrzejczakiem. Tomaszowianin spisał się znakomicie i wygrał z rywalem 10:4.

 

W grze „9 bil” nasz klub reprezentował Mariusz Skoneczny. Tomaszowianin poszedł w ślady kolegi i pewnie pokonał Andrzeja Winogradowa 10:5.

 

Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu nad Treflem zapewnić mógł nam Adam Skoneczny, który w „Dziesiątkach” rywalizował z Robertem Lechem. Niespodzianki nie było. Gracz Dachy Lipiński wygrał 10:4.

 

W drugim pojedynku „10 bil” zawodnicy gospodarzy zdobyli honorowy punkt. Konrad Gdaniec pokonał tomaszowianina Michała Czarneckiego 10:8. Dachy Lipiński w trzech grach odniosły trzecie, pewne zwycięstwo w sezonie.

 

Mecz rewanżowy rozpoczął ponownie Piotr Ostrowski. Zawodnicy gospodarzy zdecydowali się wpuścić na „stół” Marcina Gmura. Ostrowski „przejechał” się po rywalu, wygrywając 10:0!

 

Drugi pojedynek Mariusza Skonecznego z Andrzejem Winogrodwem skończył się kolejnym pogromem zawodnika Trefla przez naszego gracza 10:1!

 

Adam Skoneczny zapewnił naszym zwycięstwo w meczu. Tomaszowianin w grze „10 bil” bez problemów uporał się Konradem Gdańcem (10:4).

 

Dziesiątki okazały się pechowe dla Michała Czarneckiego, który przegrał swój pojedynek z Dawidem Jędrzejczakiem w stosunku 8:10.

 

Dwa zwycięstwa nad Treflem, umocniły nasz zespół na pierwszym miejscu w tabeli.

 

W drugiej lidze (grupa C) biorą udział zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Joker. Rywalem naszej drużyny, była warszawska Arena.

 

W pierwszej potyczce dnia, znakomity pojedynek z Karolem Piskozubem stoczył Kacper Storczyk. Mecz zakończył się happy endem i tomaszowianin wygrał partię „ósemek” 10:9.

 

Emocji nie zabrakło także w drugiej parze. Mikołaj Ząbecki zmierzył się z Konradem Siobrenko w grze „9 bil”. Bilardzisty „Jokera” mieli tego dnia sporo szczęścia i ponownie mogliśmy się cieszyć z triumfu naszego gracza 10:9.

 

W partii „dziesiątek” Damian Duła przegrał z Lesławem Łukaszewiczem 6:10. Rewanż za porażkę kolegi wziął, jednak Adrian Dela, który pokonał Tadeusza Gładyszewskiego 10:4 i zapewnił naszej drużynie ważne, wyjazdowe zwycięstwo 3:1.

 

Drugi mecz rozpoczął się od pojedynku rewanżowego Storczyka z Piskozubem. Tym razem nerwowej końcówki nie było i Tomaszowianin pozostawił rywala w tyle, wygrywając „ósemki” 10:7.

 

Przykład z kolegi wziął Ząbecki, który nie dał szans Piskozubowi (10:6).

 

Zwycięstwo Jokerowi zapewnił Damian Duła. Nasz bilardzista w znakomity sposób zrewanżował się Leszkowi Łukaszewiczowi za porażkę w pierwszej grze i wygrał swój mecz 10:8 zapewniając tomaszowskiej ekipie, drugie zwycięstwo tego dnia, oraz czwarte w sezonie.

 

W pojedynku kończącym rywalizację Adrian Dela nie dał szans Danielowi Święcickiemu i wygrana 4:0 Jokera stała się faktem.

 

 

Joker z kompletem zwycięstw samodzielnie przewodzi tabeli ligowej.

 

Trzecia kolejka drugiej ligi zaplanowana została na dzień 6 kwietnia. Pierwszoligowcy zagrają dzień później. Obie drużyny swój mecz rozegrają w Tomaszowie.

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe