"Wolność" także dla handlu

  • 12.03.2018, 10:35
  • Joanna Sztymelska
"Wolność" także dla handlu
W sobotę, 11 marca 2018 roku, przedstawiciele Partii "Wolność" z Tomaszowa Mazowieckiego, na konferencji prasowej wyrazili swój sprzeciw przeciwko ustawowemu zakazowi handlu w niedziele i święta.

 

"Przeciwstawiamy się tej chorej ustawie, jest to dla nas absurd. To wtrącanie się w naszą wolność. Są przecież grupy ludzi, którzy mogą dorabiać sobie w weekendy lub mogą tylko pracować w weekendy. Np. taką grupą są studenci. Zabieranie tym ludziom możliwości pracy i dorobienia sobie jest równoznaczne z zabraniem tym ludziom chleba. Zakaz handlu utrudnia też życie zwykłym, pracującym Polakom, którzy ciężko pracują i nie mają czasu zrobić zakupów w tygodniu." - powiedział Adrian Sęk, przedstawiciel Partii "Wolność" w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

 

 

"Rozwiązanie jednego problemu, teoretycznie istniejącego w umysłach naszych rządzących, pociągnie za sobą następne problemy. Dzisiaj  rano akurat, w Telewizji Śniadaniowej słyszałem już o powstaniu różnego rodzaju sekt, ponieważ związki wyznaniowe będą mogły handlować w niedziele. Powstaje Biedronkizm, Kerfurianizm, co jest w normalnym świecie nie do pomyślenia." dodał  Łukasz Trzonek

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ASK
ASK 25.03.2018, 15:39
Nie piszcie na forach, idźcie na wybory, bo tylko tak możecie zmienić rzeczywistość i wrócić do wolnej RP.
Zmieniajcie to co Wam się nie podoba, bo obojętnie kto przy władzy stosuje nepotyzm i inne formy komunistyczne.
EU ,,,,,
EU ,,,,, 18.03.2018, 22:48
te związkowcy to istny Bollywood ...cytat Pani pracownicy z dużego marketu! i wszystko jasne
Pytam zatem,
Pytam zatem, 16.03.2018, 16:28
czy np. Kancelaria Konsultingowa PARTNER pracuje w niedziele? Niedziela to mój jedyny wolny dzień, w którym chciałbym porady tej firmy. W dni powszednie i soboty pracuję od 7 do 22. Co szanowna "derekcja" na to?
Sothoth
Sothoth 15.03.2018, 10:24
Całe studia musiałem pracować i dorabiać żeby się utrzymać bo stupendium socjalne nie wystarczało nawet na opłacenie akademika! Co za chory kraj. Dziś pewnie studiów bym nie skończył bo nie będzie gdzie dorobić.
AK-47
AK-47 15.03.2018, 15:15
A teraz gdzie Pan pracuje?.....
Barbara
Barbara 14.03.2018, 07:23
Niedziele stają się koszmarem, to najdłuższy dzień w tygodniu. Do tej pory spędzaliśmy czas z rodziną na zakupach a teraz koszmarna nuda. Bo nie można cały dzień wysiedzieć przed telewizorem, kiedy zna się już na pamięć kabarety, quizy czy odcinki Kiepskiego. Te wolne niedziele od handlu zmobilizują wyborców aby odsunąć prezesa i ten koszmarny rząd od psucia ludziom życia.
fctm
fctm 15.03.2018, 13:32
Droga Barbaro kilka alternatyw:
1) spacer do parku
2) spacer nad wode
3) wyjazd do teatru
4) wyjście do kina
5) przejażdzka rowerem do spały
6) aktywność sportowa (bieganie ,basen, gra w siatkówkę)
Na zakupach wydasz tylko niepotrzebnie hajs i najesz się kebabów potem serce będzie zatłuszczone co prowadzi do zawału ;-)
klug
klug 15.03.2018, 21:19
Alternatywa może być tylko jedna!
Do szkoły podstawowej, a nie na poważne forum!
Emerytowana Nauczycielka.
Emerytowana Nauczycielka. 16.03.2018, 16:15
Jak najbardziej ma Pan rację! Powinien Pan to zrobić! Jako, że jest mowa o niedzieli w grę wchodzi szkoła w systemie zaocznym. Pozwoli to Panu na pracę od poniedziałku do soboty przy jednoczesnym podnoszeniu wykształcenia. Zyska na tym nie tylko Pan ale i my wszyscy z tego poważnego forum. Pan bo umiejętnie połączy naukę z zarabianiem pieniędzy a my?....no cóż?.....Uwolni nas Pan od głupot które wypisuje. Drodzy forumowicze czyż nie jest to dobry pomysł?.....
A do kościoła nie łaska?
A do kościoła nie łaska? 14.03.2018, 20:45
W niedzielę to się głównie chodzi do kościoła. 2 godziny masz wtedy z głowy. Zawsze coś.
klug
klug 14.03.2018, 22:58
Właściwie masz rację. Tylko nie wiem skąd wytrzasnąłeś te 2 godziny? Toż wejście, położenie, podpalenie i wyjście to góra 5 minut.
m&m
m&m 15.03.2018, 12:10
Rozumiem -nie chodzić do kościoła i mieć krytyczne na jego temat zdanie. Ale pisząc takie rzeczy udowadniasz, że straszny z ciebie radykał. W najgorszym tego słowa znaczeniu. ludzi w kościele też byś spalił?!
OSP
OSP 15.03.2018, 15:18
A jak ktoś będzie chciał sprawdzić czy ma rację na jego mieszkaniu?....
♥
14.03.2018, 18:36
Współczuję ci, że twoje życie obraca się pomiędzy: TV - lodówka - kanapa - toaleta. A doopa rooośnie wszerz i wzdłuż.
A w niedzielę obowiązkowe zwiedzanie marketów. To dopiero radocha. :)))
Mirek
Mirek 14.03.2018, 15:49
Kobieto otrząśnij się weż udział w rekolekcjach parafialnych a nadmiar gotówki przekaż dla potrzebujących.
Konsument
Konsument 13.03.2018, 13:59
...przepraszam ale tak się zastanawiam, dlaczego najwięcej hałasu robią politycy i KONSUMENCI??? Nigdzie w mediach nie widziałem i nie czytałem wypowiedzi pracowników sklepów którzy by protestowali i wieszali psy na osobach odpowiedzialnych za zakaz handlu w niedzielę. Przecież ci ludzie mogli by teoretycznie zrobić w geście protestu w niedzielę przemarsz z flagami pod np. pałac prezydencki w Warszawie protestując, że nie mogą pracować w niedzielę. Szanowni Państwo jeszcze raz piszę - za zakazem lub przeciw niemu powinni wypowiadać się głównie PRACOWNICY SKLEPÓW bo to oni wtedy harują i to oni najlepiej wiedzą czy chcą tego zakazu czy nie.
Konsument
Konsument 13.03.2018, 11:15
Irytują mnie kiedy Panowie mówią o aptekach czy stacjach benzynowych. Poradnia NPL w niedzielę potrafi być pełna, po prostu choroba nie wybiera A RECEPTĘ TRZEBA WYKUPIĆ, no i stacje paliw... pomijam za co przepraszam ludzi podróżujących np. z północy na południe Polski - po dotarciu trzeba by zatankować, ALE GDZIE MAJĄ TANKOWAĆ KARETKI, RADIOWOZY....?
łysy
łysy 14.03.2018, 11:40
pisiory chcą żeby było jak za komuny, niedługo trzeba bedzie karte konsumenta wykupywać w magistracie
Za tej komuny,
Za tej komuny, 14.03.2018, 14:06
której reprezentantami są tacy PZPR-owcy jak Balcerowicz, Bochniarz, Rzepliński, Kudrycka, Śledzińska - Katarasińska, Hausner czy Cimoszewicz? To powinieneś się cieszyć!
Maniek
Maniek 13.03.2018, 11:12
Mam dla Was panowie z partii "Wolność" taką radę. Wasza partia biorąc pod uwagę tylko jej program ( pomijam Pana Korwina i całą otoczkę) nie ma szansy zaistnienia w tym kraju i szkoda waszego cennego czasu. Piszę to z sympatii do Was. W naszym narodzie jest tak głęboko zakorzeniona komuna, że potrzebna jest zmiana pokoleniowa aby cokolwiek się zmieniło i to obawiam się, że nie jedna zmiana. Mamy rządy większości a jak wiecie większość jest głupia i otumaniona. Wystarczy spojrzeć na ramówkę programów Tv i co się najlepiej ogląda - programy dla ameb intelektualnych typu "Dlaczego Ja", "Szkoła" i masa innego ścieku i syfu. Włączając w to programy z dni i godzin o największej oglądalności typu tańce, kiepscy, twoja twarz i masa innych jakże "cudownych" programów. Do tego browarek, ciepłe kapcie i mamy obraz przeciętnego polaka. Więc nie oczekujcie Panowie, że cokolwiek dzięki Waszej pracy się zmieni. Szkoda czasu po prostu.
janeck
janeck 14.03.2018, 06:41
Tak, sprawa jest beznadziejna, ale coś robić trzeba. Komuna upadnie wcześniej, czy później, a od tego co w głowach będą mieli ci, którzy na zgliszczach obecnego chorego ustroju będą budować nowy, zależy, czy będziemy powielać wciąż te same błędy. Więc czasu nie szkoda. Trzeba edukować, wszyscy i wszystko jest przeciwko nam, ale my nie robimy tego dla ciepłych posadek i laurek, jak pozostałe ugrupowania.
Nic
Nic 14.03.2018, 13:34
nowego. Słyszę to co wybory. Panie w Dino są bardzo zadowolone z tej wolnej niedzieli. Dajcie ludziom odpocząć.
fctm
fctm 13.03.2018, 14:20
Dużo prawdy w tym co piszesz ale to nie wina akurat polityków że społeczeństwo durne. Miałem nadzieję że zmiana pokoleniowa podziala na lepsze jednak patrząc na dzisiejszą młodzież na to co mają w głowie jestem pesymistą. Nie mówiąc o poziomie wiedzy ale tutaj znowu wina leży po stronie systemu edukacji. Sam musiałem czytać w książkach o drugiej wojnie światowej czy historii powojennej bo w liceum uczono mnie cały rok na historii mitologii ,więc rzeczy wymyślonych nie wiem w jakim celu. Pocieszającym jest na szczęście Patriotyzm wśród sporej ilości ludzi młodych ,którego na zachodzie już od dawna nie znajdziecie.
Mewa
Mewa 13.03.2018, 10:16
Biedronkizm... dobre, choć wolę Biedrońkizm :-)
...)
...) 13.03.2018, 08:17
do partii razem.. NIE PROTESTUJCIE OTWÓRZCIE SWOJE PRYWATNE SKLEPY STAŃCIE SAMI ZA LADAMI USIĄDŹCIE NA KASACH I POKAŻCIE CO POTRAFICIE! to zdjęcie i ten protest to żenada.. przeciw czemu protestujecie??
Iga
Iga 13.03.2018, 00:29
Ale cedzą... Chłopaki roboty nie widzieli a głos zabieraja. Liczą na głosy naiwniaki.
12.03.2018, 19:53
Równie dobrze można napisać, że zakaz handlu utrudnia życie ciężko pracującym w weekendy Polakom, którzy nie mają czasu na niedzielny odpoczynek, spotkania z bliskimi, kino, teatr, klub, knajpę, wizytę w kościele, ect.
m&m
m&m 12.03.2018, 19:26
Z jeden strony: dzien święty świecić, na zachodzie nie pracują, czas dla rodzin i ma spacery, odpoczynek dla kazdego( prawie) i koniec spędzenia niedzieli na kasie, ale z drugiej strony mamy wolność gospodarcza, jedyny czas możliwy do poswecenianna zakupy( dla.mnie często tez), straty dla przedsiębiorców oraz żałosny spektakl omijania przepisów. Sam nie mam jednoznacznej opinii. Ze skrajnie egocentrycznego stanowiska można by powiedziec- A niech będą otwarte 7/7 i 24na 24, bo jak mnie najdzie ochota, to sobie skorzystam. Z drugiej strony być może jak wymusza tą naprawdę wolna niedzielę, to efekt rozpleni sie na cale spoleczenstwo i rzeczywiście w ten jeden dzień w tygodniu zaczniemy zwalniać i odpoczywac naprawdę. To są punkty widzenia z perspektywy ani właściciela galerii czy sklepu , ani z perspektywy pracownika tychże, ale z perspektywytylko osoby odwiedzającej te miejsca czyli 90% społeczeństwa.
Hasz
Hasz 12.03.2018, 19:24
Popieram zamknięcie sklepów, można dobrze się zorganizować i mieć czas na zakupy na tygodniu. Można spędzić czas z najbliższymi, można iść do kina, na spacer lub do restauracji. A pracy naprawdę jest sporo, czasem trzeba chęci, a argument że zabiera się ludziom miejsca pracy jest niepoważny. Poprostu młodzi chłopcy z partii wolność, bawią się w politykę. Żenujący program. Ale marzą się im pieniążki i próbują się dostać do koryta.
z okienka przy Panfil
z okienka przy Panfil 12.03.2018, 13:42
Wczoraj przed naszą Biedronką na Panfil podchodziły co trochę grupki nie zorientowanych klientów. Z gestykulacji rękoma wynikało że są bardzo oburzeni i głośne rozmowy że napiszą skargę, no właśnie ale do kogo? Ktoś zagrał ludziom na nerwach i to w niedzielę w dniu full zakupów aby się odstresować po tygodniu harówy.
Mewa
Mewa 13.03.2018, 10:21
Lsty do Prezesa. I tak nie czyta, bo ma w Dupie i dalej robi swoje.
Niech se sami
Niech se sami 12.03.2018, 20:40
założą swoje firmy handlowe i handlują w nich 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Nie ma zakazu.
Nieogarnięci
Nieogarnięci 12.03.2018, 19:07
niekumaci...trąbili o tym od miesięcy.
Konsument
Konsument 12.03.2018, 13:21
Szanowni Państwo w tym temacie powinni przede wszystkim wypowiedzieć się pracownicy sklepów, czego oczekują i jak widzą daną sytuację. Oczywiście mam na myśli sytuację normalną kiedy pracodawca traktuje pracownika jak człowieka, a nie patologiczną gdzie ludzie muszą pracować prawie non stop za byle jakie wynagrodzenie. Oczywiście gdyby sytuacja wyglądała normalnie to w sumie nie było by tematu bo w niedzielę wszystkie sklepy były by zamknięte, bo każdy chce odpocząć, poleniuchować i odespać cały tydzień wczesnego wstawania. Jednak i tak twierdzę, że to pracownicy sklepów powinni mieć najwięcej do powiedzenia. Ja szczerze mówiąc w niedzielę nie chodziłem na zakupy, ale to też sprawa indywidualna i nie mam zamiaru mówić nic złego o ludziach korzystających w niedzielę ze sklepów.
fctm
fctm 12.03.2018, 12:58
Dla mnie nie ma żadnego problemu z powodu zamknięcia sklepów w ndz. Dużo osób będzie miało czas dla rodzin i nie przyjmuję argumentu od przeciwników ustawy że oni mogą tylko w ndz. zrobić zakupy. Molochy przetrwają bo bazują na taniej sile roboczej a prywaciarze zawsze mogą za ladą stanąć sami. Zresztą minie pare miesięcy i każdy się przyzwyczai do innego modelu spędzania niedzieli niż z siatką w ręku biegając po sieciówkach ;-)
on@
[email protected] 12.03.2018, 12:39
Ci Panowie powinni zatem iść i pracować w galerii w niedzielę. Wstyd!!!!! Dajcie ludziom odpocząć, dajcie młodym matkom, żonom spędzić weekend z rodziną. Jeżeli mało Wam tygodnia na zrobienie zakupów to można skorzystać że sklepów internetowych.
Mieszkam w Niemczech. Tu w niedzielę całe rodziny spacerują, jeżdżą na rowerach. Są w zoo i muzeach A nie jak w Pl zwiedzanie galerii!!!!!
ja
ja 13.03.2018, 14:11
również rodziny strażaków, policjantów, lekarzy, pracowników kin, basenów, teatrów, kafejek, bo to oczywiście w niemczech jest też pozamykane w niedziele
adktm
adktm 12.03.2018, 18:54
Drogi [email protected] a czy te zoo i muzea w tych wspaniałych Niemczech są samoobsługowe? Czy tam nie pracują ludzie, którzy mają rodziny i dzieci? To samo tyczy się restauracji i kin, bo już nie wspominam o służbie zdrowia czy służbach mundurowych. Zakłady produkcyjne? Tam chyba już same roboty zostały. Euroglas, ceramika paradyż, chipita itp itd. Jedni chcą pracować w niedzielę, inni nie. Dajcie ludziom wybór, o to tutaj chodzi. Tak ciężko to zrozumieć? Są zawody, w których nie pracuje się w niedziele. Jak ktoś nie chce to proponuję poszukać pracy właśnie tam. Niektórzy wolą pracować w niedzielę, a zamiast tego mieć wolne w tygodniu, lub dostać większe wynagrodzenie. Piszesz o Niemczech, ale oni mają swój kapitał, a Polska ma g...o. Robimy zakupy u niemca i francuza i kasa z Polski wylatuje właśnie do nich. Dlatego tam się żyje dobrze, a tutaj nie. Ciekawe kiedy w końcu ludzie to pojmą.
Nie rozumiem
Nie rozumiem 12.03.2018, 20:43
Co ma kapitał w Niemczech do zamkniętych sklepów w Polsce? Gdybym był bogatym Niemcem, to bym się wściekał, że mam pieniądze do wydania, a tu zamknęli mi sklep w niedzielę. A skoro Polacy są biedni, to po co nam otwarte sklepy non-stop? To tak, jakbyś głodującemu w Afryce wysłał torbę na zakupy...
Mewa
Mewa 13.03.2018, 10:19
A po to, ze są tacuy jaka ja, co gonią w tygodniu jak kot z pęcherzem i czas na zakupy (SPOŻYWCZE!) mają w weekendy a często tylko w niedzielę. Nie pracujesz tyle- nie zrozumiesz.
♥
14.03.2018, 18:41
Skoro pracujesz od 6-22 to musisz mieć dużo kasy. Poproś jakąś sąsiadkę, aby ci zrobiła za drobną opłatą zakupy spożywcze. Chyba, że pracujesz ciągle na nocną zmianę od 22-5 i przez cały dzień odsypiasz zaległości tej "uciążliwej" pracy, to już insza inszość.
fctm
fctm 13.03.2018, 12:30
Usiądż, odocznij do grobu tego nie zabierzesz jak mawiał mój dziadek. A w ndz. jest dużo sklepów pootwieranych przez właścicieli więc spokojnie coś kupisz do żarcia ;-)
Tomaszowianin
Tomaszowianin 12.03.2018, 11:27
Chłopaki wzięliby się za normalną robotę a nie pajacują i mądrych udają...na większy komentarz szkoda słów...
♥
12.03.2018, 19:25
14.04.2018 r (sobota) szef Partii "Wolność" jedynej prawdziwie wolnorynkowej partii w Polsce Janusz Korwin-Mikke przyjeżdża do Tomaszowa, więc trzeba czymś "zabłysnąć".

Pozostałe