Zaprosili, okradli i pobili

  • 01.03.2013, 10:07
  • Mariusz Strzępek
28-lutego tomaszowski Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 35-letniego sprawcy rozboju. Jak ustalili policjanci zdarzenia miało miejsce 22 lutego. Pokrzywdzony 52-letni mężczyzna w centrum miasta został zaczepiony przez dwie nieznane mu kobiety. Dał się namówić na wspólne spożywanie alkoholu.Skończyło się pobiciem i kradzieżą.

- Poszkodowany wraz z dwoma kobietami poszli do mieszkania, jak się później okazało należącego do podejrzanego - informuje komisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska. - W trakcie biesiadowania mężczyzna został obezwładniony przez towarzyszące mu osoby. Właściciel mieszkania przytrzymywał i bił swego swojego gościa, natomiast 24 – letnia kobieta przeszukiwała jego odzież, kradnąc mu ukryte pieniądze w kwocie 500złotych. Następnie pobity mężczyzna został wyrzucony z mieszkania.

 

Policjanci o zdarzeniu dowiedzieli się kilka dni później. Podjęto natychmiast czynności zmierzające do ustalenia sprawców oraz wyjaśnienia jakie role pełnili w czasie rozboju. Mężczyzna został zatrzymany już w dniu zgłoszenia tj, 26 lutego.

 

Kryminalni ustalili personalia kobiet biorących udział w zdarzeniu. Jak się okazało imiona którymi przedstawiły się panie były fałszywe. Młodsza z kobiet (24 lata), jak ustalono bardzie aktywna w czasie rozboju, usłyszała zarzuty rozboju oraz jako środek zapobiegawczy otrzymała dozór policyjny, druga 27 – letnia kobieta jak ustalono w czasie zdarzenia była pijana i spała. Być może to uchroniło ją przed aktywnym włączeniem się do całej sytuacji. Natomiast 35 – latek który był doskonale znany ze swoich wczesniejszych czynów, przez najbliższe 3 miesiące będzie za kratkami. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hela
hela 05.03.2013, 12:39
cóż taki 52 latek mógł zdziałać z dwoma małolatami ale i takiemu czasami coś w głowie zaświta że jest młodzieńcem, a latka eliminują takową aktywność
SruPe
SruPe 02.03.2013, 18:54
Tak, tylko w Tomaszowie skala głupoty sprawców jest na kosmicznym poziomie - nigdzie indziej, tylko nasze miasto winduje w statystykach i rankingach - cała reszta kraju to kraina mlekiem i miodem płynąca, jedynie tomaszowski gród odstaje od normy.
WuPe
WuPe 01.03.2013, 14:44
Najgorzej, że w Tumanowie objawia się niewyobrażalna głupota sprawców ostatnich przestępstw.
chudy
chudy 01.03.2013, 14:39
bieda i głód tomaszowian wymusza na niektórych takie postępowanie, aż strach wyjść na miasto
Pistolet
Pistolet 01.03.2013, 14:31
Dziadek myślał, że spełnią sie jego najskrytsze marzenia aby jednocześnie zabawić się z dwoma młódkami, a tu taka niespodzianka. Sprzęt odmówił mu posłuszeństwa, to dziewczyny wezwały młodszego koguta. Niech sie cieszy, że mu komina nie przedmuchali.

Pozostałe