„Kobieta i Kwiaty” pędzlem malowane

  • 11.03.2018, 19:00
  • Joanna Sztymelska
„Kobieta i Kwiaty” pędzlem malowane
W czwartek, 8 marca 2018 roku, w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się wernisaż wystawy, organizowanej od dziewiętnastu lat przez Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim, zatytułowanej "Kobieta i kwiaty".

 

Do końca marca 2018 roku oglądać można w Czytelni MBP dwadzieścia dwie prace wykonane różnymi technikami, przedstawiające kwiaty i kobiety. Są to prace wykonane przez jedenastu twórców. Życzenia wszystkiego najlepszego dla pań przekazał Lech Kozdrój, który nie tylko jest autorem kilku wystawianych dzieł, ale też umilił wieczór swoją grą na keyboardzie. Rozpoczął koncert od utworu "Jej portret" z repertuaru Bogusława Meca, który wyjątkowo oddawał temat i klimat wystawy. Nstrojowe akordy towarzyszyły uczestnikom przez niemal cały wernisaż. 

 

-  W tym roku swoje prace wystawiło niewielu autorów, ale za to powróciliśmy do Czytelni, gdzie bardzo  miło było nam do tej pory wystawiać nasze prace, ponieważ jest do nich łatwiejszy dostęp - mówił pan Kozdrój. 

 

- Spotykamy się w starym miejscu, gdzie naprawdę jesteśmy zadowoleni, że wróciliśmy. To miejsce jest niemal zawsze otwarte. Dziś prezentujemy naszą cykliczną wystawę "Kobieta i kwiaty". Prawei zawsze organizowana była właśnie tutaj. Możemy obejrzeć prace wykonane w różnych technikach. Są obrazy malowane olejem, akrylem, suchym pastelem. - dodaje Weronika Glaza - Kifner, Prezes Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim. 

 

 


 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe